Strona główna Aktualności Redakcja serwisu Instrukcja obsługi BIP Rejestr zmian Polityka prywatności

Aktualności


1
łóżko szpitalne
2020-10-28 nowe!

Baza łóżek dla pacjentów z COVID-19 powiększona

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc wydał kolejne decyzje dla szpitali dotyczące zwiększenia bazy łóżek szpitalnych przeznaczonych dla pacjentów z podejrzeniem/zakażeniem COVID-19.

czytaj wiecej
2
grafika z napisem aktywna tablica
2020-10-28 nowe!

Kolejne środki na zakup sprzętu do szkół w ramach rządowego programu Aktywna tablica – zachęcamy do składania wniosków

Publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, a także szkoły za granicą mogą ubiegać się o uzyskanie wsparcia finansowego w ramach kolejnej edycji programu „Aktywna tablica”. W 2020 r. środki będą przeznaczone przede wszystkim na zakup laptopów wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie dźwięku i głosu. Program będzie finansowany w 80 proc. ze środków budżetu państwa i w 20 proc. z wkładu własnego organów prowadzących. W 2020 r. rząd przeznaczy na ten cel 35 mln zł z budżetu państwa.

czytaj wiecej
3
statuetka Zachodniopomorskiego Nobla
2020-10-27 nowe!

Zachodniopomorskie Noble za 2019 rok

Ośmioro naukowców ze szczecińskich uczelni wyższych zostało laureatami „Zachodniopomorskich Nobli”. Wyróżnienia przyznano już po raz dwudziesty.

czytaj wiecej
4
premier RP Mateusz Morawiecki
2020-10-27 nowe!

Antykryzysowa Tarcza Branżowa - wsparcie dla firm

Branże gastronomiczna, rozrywkowa, fitness i sprzedaży detalicznej otrzymają dalsze wsparcie w walce z kryzysem wywołanym pandemią. Przedsiębiorcy z tych branż będą mogli liczyć m.in. na zwolnienie z ZUS-u i świadczenia postojowe za listopad, a także dotacje w wysokości 5 tys. zł. Na ten cel chcemy przeznaczyć ponad 1,8 mld zł. To jednak nie koniec, bo rząd premiera Mateusza Morawieckiego pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami, które pomogą uratować polskie przedsiębiorstwa i miejsca pracy. Szacujemy, że Tarcza Branżowa pomoże ok. 200 tys. firm oraz 372 tys. pracowników.

czytaj wiecej
5
mapka z zaznaczonymi inwestycjami i kwotą dotacji
2020-10-27 nowe!

Kolejne inwestycje drogowe z rządowym dofinansowaniem

Przebudowa ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Koszalinie, połączenie ulicy Nadmorskiej z ulicą Marynarską w Darłowie, budowa ul. Jeziornej w Sianowie oraz przebudowa drogi powiatowej na odcinku Mścice-Dobiesławiec, to kolejne inwestycje dofinansowane z rządowych środków. Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz podpisał umowy na przekazanie samorządom dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych.

czytaj wiecej
6
połowa flagi Wielkiej Brytanii obok połowy flagi Unii Europejskiej
2020-10-27 nowe!

Brexit – pobyt obywateli Wielkiej Brytanii po okresie przejściowym

Od początku 2021 r. obywatele Wielkiej Brytanii oraz członkowie ich rodzin mieszkający w Polsce będą mogli składać wnioski o wydanie nowych dokumentów pobytowych. Będą one potwierdzały korzystanie z uprawnień beneficjenta Umowy Wystąpienia przy przekraczaniu granic i podczas pobytu w Polsce.

czytaj wiecej
7
grafika z kwotą dofinansowania
2020-10-26 nowe!

8,6 mln zł na drogi gminne i powiatowe

Dodatkowe środki, w wysokości blisko 8,6 mln zł trafią do pięciu samorządów z terenu Pomorza Zachodniego na przebudowę i budowę dróg lokalnych. Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał umowy na dofinansowanie inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych w 2020 roku.

czytaj wiecej
8
2020-10-23

Zamknięte placówki wsparcia i kluby dla seniorów. Kolejne łóżka dla pacjentów z COVID-19

Decyzją wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca od jutra zawieszona zostaje działalność placówek wsparcia dziennego, dziennych domów i klubów Seniora, środowiskowych domów samopomocy i warsztatów terapii zajęciowej.

czytaj wiecej
9
2020-10-23

Zakończenie inwestycji oraz kolejne środki z Funduszu Dróg Samorządowych

W Dygowie otwarto dziś ulicę Diamentową, której przebudowa została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Uroczystość z udziałem wicewojewody Marka Subocza odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

czytaj wiecej
10
2020-10-23

Razem w walce z koronawirusem. Rząd uruchamia Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

Dedykowana infolinia dla seniorów, wsparcie wolontariuszy, współpraca wojsk obrony terytorialnej i pracowników pomocy społecznej w pomoc osobom starszym w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. To główne założenia Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów uruchomionego właśnie przez rząd.

czytaj wiecej
11
2020-10-23

Kolejne szpitale dla pacjentów z COVID-19

Decyzją wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca kolejne szpitale będą uruchamiać łóżka dla pacjentów z podejrzeniem/potwierdzeniem choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2.

czytaj wiecej
12
zasady przygotowania się do testu - grafika Ministerstwa Zdrowia
2020-10-22

Dodatkowe izolatorium w województwie i trzeci punkt pobrań w Szczecinie

Drugie na terenie województwa zachodniopomorskiego izolatorium uruchomiono w Mielnie. Izolatorium, znajdujące się w Hotelu Ferry Resort przy ulicy Wakacyjnej 6 dysponuje 82 dwuosobowymi pokojami.

czytaj wiecej
13
grafika z kwotą i wymienionymi samorządami, ktróe uzyskały dofinansowanie na podstawie podpisanych dziś umów
2020-10-22

Pieniądze na drogi lokalne

Umowy na dofinansowanie 6 inwestycji drogowych podpisał dziś wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. Kwota w łącznej wysokości blisko 6 mln 117 tys. zł z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych trafi do 4 gmin i 2 powiatów na Pomorzu Zachodnim.

czytaj wiecej
14
łóżka w sali szpitalnej
2020-10-21

Kolejne łóżka dla pacjentów z COVID-19 w województwie zachodniopomorskim

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc wydał dziś kolejne decyzje o zwiększeniu ilości łóżek dla pacjentów z COVID-19 dla ośmiu szpitali na terenie Pomorza Zachodniego.

czytaj wiecej
15
grafika promująca akcję bezpieczny senior
2020-10-20

Bezpiecznie w placówkach dla seniorów. Zasady działania w czasie pandemii

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych korzystających m.in. z usług opiekuńczych czy uczęszczających do placówek „Senior+” Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej razem z Głównym Inspektorem Sanitarnym przygotowało zaktualizowane instrukcje i zasady działania w czasie pandemii. – Zależy nam, by osoby starsze mogły w sposób możliwie bezpieczny korzystać z usług czy zajęć – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

czytaj wiecej
16
grafika ilustrująca zasady walki z koronawirusem
2020-10-16

Zasady bezpieczeństwa

Od 17 października w całym kraju wprowadzamy nowe narzędzia do walki z koronawirusem. W zależności od rozwoju sytuacji będziemy na bieżąco reagować i wprowadzać kolejne ograniczenia. Wszystko po to, aby ratować zdrowie i życie Polaków.

czytaj wiecej
17
grafika informacyjna
2020-10-15

Świadczenia wyrównawcze dla osób represjonowanych.

Dzięki nowym przepisom każda osoba mająca status działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych, której świadczenie emerytalne lub rentowe jest niższe niż 2400 zł, będzie miała prawo do świadczenia wyrównawczego.

czytaj wiecej
18
Eksplozja na wodzie
2020-10-14

Największy niewybuch znaleziony w historii Polski zneutralizowany

5,5-tonowa bomba lotnicza Tallboy została skutecznie zneutralizowana przez Grupę Nurków Minerów 12. Dywizjonu Trałowców 8. Flotylli Obrony Wybrzeża ze Świnoujścia. Była to pierwsza na świecie neutralizacja bomby tego typu przeprowadzona pod wodą.

czytaj wiecej
19
grafika z wyszczególnionymi zasadami
2020-10-14

Seniorze, dbaj o swoje bezpieczeństwo. Czego unikać w przestrzeni publicznej?

Ostatnie tygodnie to czas, w którym pandemia koronawirusa przybiera na sile. Dlatego tak ważne jest przypomnienie i stosowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, które znacząco ograniczają ryzyko zakażenia. – Dotyczy to szczególnie osób starszych. Gorąco apeluję o ostrożność i pozostanie w domu, jeśli to tylko możliwe – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Osoby starsze, często zmagające się z różnego rodzaju schorzeniami, są grupą szczególnie zagrożoną w czasie pandemii koronawirusa.

czytaj wiecej
20
2020-10-07

Ponad 700 łóżek dla pacjentów z COVID-19 na Pomorzu Zachodnim

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc zdecydował dziś o podwojeniu łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub stwierdzonym zakażeniem COVID-19. Powołany został również zespół pod przewodnictwem konsultanta ds. chorób zakaźnych prof. Miłosza Parczewskiego, który ma za zadanie koordynowanie działań związanych obsadą kadry medycznej w leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę