Strona główna Aktualności Redakcja serwisu Instrukcja obsługi BIP Rejestr zmian Polityka prywatności

Aktualności


1
grafika obrazująca
2020-04-01 nowe!

Aplikacja Kwarantanna domowa – od dziś obowiązkowa

Z obowiązkową kwarantanną domową wiąże się od dziś dodatkowy obowiązek – korzystanie z aplikacji Kwarantanna domowa.

czytaj wiecej
2
napis tarcza antykryzysowa obok symbolu tarczy na granatowym tle
2020-04-01 nowe!

Pakiet dot. tarczy antykryzysowej – podpisany przez Prezydenta RP

Ochrona zatrudnienia, zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach, to główne cele pakietu projektów ustaw, które składają się na tarczę antykryzysową.

czytaj wiecej
3
slajd z podstawowymi informacjami
2020-04-01 nowe!

Epidemia koronawirusa – specjalne rozwiązania dla cudzoziemców

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, 31 marca 2020 r. weszła w życie ustawa przewidująca m.in. szczególne rozwiązania dla cudzoziemców w Polsce. Przepisy umożliwią legalne pozostanie w kraju osobom, które chcą realizować dotychczasowy cel pobytu lub nie mogą opuścić Polski w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

czytaj wiecej
4
grafika - zostań w domu
2020-03-31 nowe!

Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte

Wprowadzamy kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

czytaj wiecej
5
grafika obrazująca plan rozbudowy terminalu
2020-03-31 nowe!

Wniosek lokalizacyjny w ramach rozbudowy terminalu LNG

Polskie LNG S.A. w Świnoujściu złożyło do wojewody zachodniopomorskiego wniosek o wydanie decyzji lokalizacyjnej dla inwestycji „Budowa zachodniej estakady przesyłowej LNG wraz z budynkiem podstacji elektrycznej 6/0,4 kV”.

czytaj wiecej
6
mapa Polski z zaznaczonymi miejscowościami, w których odbędzie się spis
2020-03-31 nowe!

Próbny spis w gminie Kołbaskowo

Od 1 do 30 kwietnia br. w gminie Kołbaskowo realizowany jest drugi spis próbny do Narodowego Spisu Powszechnego 2021. Ze względu na zagrożenie koronawirusem SARS-CoV-2 spis próbny odbędzie się wyłącznie poprzez samospis internetowy lub wywiad telefoniczny z rachmistrzem spisowym.

czytaj wiecej
7
budynek ZUW z oddali
2020-03-31 nowe!

Komunikat wojewody w sprawie przesunięcia terminu głosowań

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, w związku z ograniczeniami, wynikającymi z wprowadzonego przez Ministra Zdrowia zakazu przemieszczania się na terenie kraju, podjął decyzję o przesunięciu daty głosowania w wyborach uzupełniających w gminach Chociwel i Cedynia.

czytaj wiecej
8
samochody służb na granicy
2020-03-30 nowe!

Elektroniczna ewidencja sanitarna na granicy

Od dziś osoby przekraczające polską granicę i kierowane na obowiązkową 14-dniową kwarantannę nie muszą wypełniać kart lokalizacji. Ich dane są wprowadzane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej bezpośrednio do bazy danych podczas kontroli.

czytaj wiecej
9
rury ułożone na statku
2020-03-30 nowe!

Wniosek o pozwolenie na budowę w ramach Baltic Pipe

Do wojewody zachodniopomorskiego wpłynął wniosek Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ – SYSTEM o wydanie pozwolenia na budowę Rurociągu Podmorskiego Baltic Pipe – część polska, w zakresie: gazociąg podmorski – granica WSE – pierwszy suchy spaw.

czytaj wiecej
10
2020-03-30 nowe!

„Szkoła z TVP” – nowy projekt Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej

Już dziś, 30 marca br. od godziny 8.00 ruszyły pierwsze lekcje z TVP! Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na VOD.TVP.PL. Pasmo to skierowane jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Sponsorem projektu „Szkoła z TVP” jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Zapraszamy do oglądania!

czytaj wiecej
11
Sejm
2020-03-28

Pakiet dot. tarczy antykryzysowej – uchwalony przez Sejm

Ochrona zatrudnienia, zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach, to główne cele pakietu projektów ustaw, które składają się na tarczę antykryzysową. Przewiduje on m.in.:

czytaj wiecej
12
teleporady
2020-03-27

Teleporady w Podstawowej Opiece Zdrowotnej

Recepty, zwolnienia lekarskie oraz porady medyczne można uzyskać dzięki teleporadom prowadzonym przez zachodniopomorskie placówki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

czytaj wiecej
13
premier Mateusz Morawiecki siedzi przy biurku, obok minister Jadwiga Emilewicz z dokumentem
2020-03-26

Pakiet dot. tarczy antykryzysowej – rozwiązania zaakceptowane przez rząd

Ochrona zatrudnienia i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu projektów ustaw, które składają się na tarczę antykryzysową.

czytaj wiecej
14
poradnik dla szkół
2020-03-26

Kształcenie na odległość – poradnik dla szkół

Jak koordynować kształcenie na odległość, co należy do obowiązków dyrektorów i nauczycieli, jak realizować podstawę programową w warunkach domowych, jak zwiększyć efektywność zdalnej nauki, w jaki sposób zaplanować czas dziecka w domu oraz z jakich narzędzi i materiałów korzystać – na te i wiele innych pytań można znaleźć odpowiedź w poradniku MEN przygotowanym dla nauczycieli, dyrektorów, uczniów i rodziców.

czytaj wiecej
15
minister Mariusz Kamiński informuje o zmianach
2020-03-25

Kolejne zmiany w przekraczaniu granicy

Polska przedłużyła kontrolę na granicy z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją do 13 kwietnia br. Minister Mariusz Kamiński poinformował dziś (25 marca br.) o tym na konferencji prasowej. Wprowadzone zostaną także nowe zasady dotyczące osób, które z powodu zatrudnienia w innym kraju, regularnie przekraczały polską granicę. Dziś Rządowe Centrum Bezpieczeństwa roześle do wszystkich mieszkańców Polski SMS z informacją o nowych zasadach bezpieczeństwa.

czytaj wiecej
16
teczka z logo mswia
2020-03-25

Przedłużamy kontrolę na granicy o kolejne 20 dni

- Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej (z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją) będzie przedłużona o kolejne 20 dni – do 13 kwietnia br. Polska utrzyma również duże ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do naszego kraju – poinformował minister Mariusz Kamiński. Tak jak dotychczas granicę będzie można przekroczyć tylko w wyznaczonych miejscach. Kontrole będą też nadal prowadzone w portach morskich i na lotniskach.

czytaj wiecej
17
diagnosta laboratoryjny w trakcie pracy
2020-03-25

WSSE robi testy na koronawirusa

Diagności laboratoryjni z Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Szczecinie rozpoczęli pracę przy manualnej izolacji RNA wirusa SARS-CoV-2. To kolejne miejsce, po szpitalu przy ul. Arkońskiej i laboratorium Diagnostyka przy ul. Unii Lubelskiej, gdzie wykonywane są testy na obecność koronawirusa na Pomorzu Zachodnim.

czytaj wiecej
18
teczka z logo MSWiA
2020-03-25

Dalsze ograniczenia w przekraczaniu granicy RP

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie.

czytaj wiecej
19
premier i minister zdrowia
2020-03-24

Premier: W walce z koronawirusem musimy ograniczyć przemieszczanie się do absolutnego minimum

Po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu w Polsce kolejnych ograniczeń dotyczących zgromadzeń. Jak zaznaczył, wprowadzenie nowych zasad jest niezbędne, żeby zapanować nad rozprzestrzenianiem się koronawirusa i nie dopuścić do sytuacji występujących w Hiszpanii, czy Francji.

czytaj wiecej
20
zdjęcie szpitala przy ul. Arkońskiej
2020-03-24

Kolejne dofinansowanie na walkę z koronawirusem

Blisko milion zł trafi do trzech zachodniopomorskich szpitali z Ministerstwa Zdrowia na walkę z koronawirusem. To kolejne ministerialne dofinansowanie.

czytaj wiecej
21
mapa z zaznaczoną linią energetyczną
2020-03-23

Budowa linii 400 kV Krajnik – Baczyna – kolejne pozwolenie

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję zezwalającą na budowę linii 400 kV relacji Krajnik – Baczyna na odcinku od istniejących słupów nr 10 i 517 do granicy gminy Gryfino. Decyzja umożliwia również rozbiórkę jednotorowej linii 220 kV Krajnik – Gorzów na odc. od SE Krajnik do granicy województwa zachodniopomorskiego.

czytaj wiecej
22
fragment projektowanej inwestycji
2020-03-23

Pozwolenia w ramach pogłębiania toru wodnego

Trzy inwestycje prowadzone w ramach „Modernizacji toru wodnego Świnoujście - Szczecin do głębokości 12,5 m” uzyskały pozwolenie na budowę. Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzje zezwalające na: budowę dwóch sztucznych wysp na obszarze morskich wód wewnętrznych, przebudowę (regulację) naturalnych nieumocnionych skarp brzegowych oraz budowę stałego oznakowania nawigacyjnego wzdłuż toru wodnego Świnoujście – Szczecin na Zalewie Szczecińskim.

czytaj wiecej
23
2020-03-21

Kształcenie na odległość

Zmieniliśmy przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Określiliśmy zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzyliśmy możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

czytaj wiecej
24
premier Mateusz Morawiecki
2020-03-20

Premier: Wprowadzamy stan epidemii w Polsce

Robimy wszystko, żeby przygotować Polskę na te trudne nadchodzące tygodnie. Działamy profilaktycznie i z myślą o przyszłości” – poinformował szef rządu podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim oraz ministrem edukacji narodowej Dariuszem Piontkowskim. Jak dodał, „dziś podjęliśmy kolejne trudne, ale konieczne decyzje”.

Fot. premier.gov.pl

czytaj wiecej
25
budynek ZUW
2020-03-20

Informacja dla samorządów

W związku z rozwijającą się sytuację epidemiczną w kraju wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc informuje jednostki samorządu terytorialnego, że nie ma przeszkód, by radni podejmowali decyzje w postaci aktów prawa miejscowego z wykorzystaniem elektronicznego systemu umożliwiającego zdalne podejmowanie uchwał. Uchwały podejmowane za pośrednictwem takiego systemu będą podlegać takiemu samemu nadzorowi prawnemu, jak uchwały podejmowane w tradycyjny sposób.

czytaj wiecej
26
fragment mapy z zaznaczonym gazociągiem
2020-03-20

Gazociąg Płoty-Goleniów z pozwoleniem na budowę

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję zezwalającą na budowę gazociągu DN 1000 od Węzła Płoty do Tłoczni Goleniów. Inwestycja realizowana jest w ramach rozbudowy polskiego systemu przesyłowego do obsługi międzynarodowego Gazociągu Bałtyckiego Baltic Pipe.

czytaj wiecej
27
samochody służb na granicy
2020-03-19

Zmiany w procedurze wypełniania kart lokalizacyjnych przez kierowców

Osoby wjeżdżające do Polski zwolnione z obowiązkowej kwarantanny nie muszą już wypełniać karty lokalizacyjnej w trakcie kontroli na granicy. Dotyczy to m.in. osób przekraczających granicę w ramach wykonywania czynności zawodowych w państwie sąsiadującym przez osobę wykonującą czynności zawodowe w tym państwie, w tym będącą kierowcą obsługującym pojazd samochodowy w transporcie drogowym.

czytaj wiecej
28
mapa z przebiegiem inwestycji
2020-03-19

Pozwolenie w ramach Baltic Pipe

Gazociąg lądowy DN 1000 od Terminala Konarzewo do węzła Płoty uzyskał pozwolenie na budowę. Wojewoda Tomasz Hinc podpisał decyzję umożliwiającą rozpoczęcie realizacji kolejnej inwestycji do obsługi międzynarodowego Gazociągu Bałtyckiego Baltic Pipe.

czytaj wiecej
29
logo Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie
2020-03-18

Apel do pracodawców

Szanowni Państwo, w związku z sytuacją epidemiologiczną i zwiększonym ryzykiem zakażenia wirusem SARS - CoV-2 (koronawirus), w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania dalszego rozprzestrzeniania się patogenu, w trosce o zdrowie wszystkich osób świadczących pracę, Okręgowy Inspektor Pracy w Szczecinie apeluje do pracodawców i przedsiębiorców o podjęcie działań organizacyjnych i profilaktycznych w celu ograniczenia ryzyka zakażenia koronawirusem.

czytaj wiecej
30
logo portów
2020-03-18

Milion złotych od portu na walkę z koronawirusem

Milion złotych przekazał Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA w uzgodnieniu z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafią do dwóch szpitali w Szczecinie: zakaźnego przy ul. Arkońskiej i PSK 1 przy ul. Unii Lubelskiej oraz do koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Tytusa Chałubińskiego.

czytaj wiecej
31
teczka za napisem mswia
2020-03-18

Prowiant dla osób oczekujących na przekroczenie granicy

Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji zobligował wojewodów z regionów przygranicznych do zorganizowania pomocy dla osób oczekujących na przekroczenie granicy.

czytaj wiecej
32
ilustracja obrazująca początek i koniec kolumny wojskowej
2020-02-28

Jak zachować się w przypadku spotkania kolumny pojazdów wojskowych?

Od lutego do czerwca 2020 roku na terytorium Polski i innych krajów Europy odbywać się będzie międzynarodowe ćwiczenie DEFENDER Europe 20, w którym udział weźmie około 37 000 żołnierzy z 18 państw. Będzie to największy od 25 lat przerzut sił amerykańskich, w trakcie którego z USA do Europy przybędzie 20 000 żołnierzy. W związku z realizowanym przemieszczaniem wojsk na polskich drogach wystąpi wzmożony ruch kolumn wojskowych pojazdów.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę