Strona główna Aktualności Redakcja serwisu Instrukcja obsługi BIP Rejestr zmian Polityka prywatności

Aktualności


1
grafika promująca program
2020-05-28 nowe!

Program Kolej+

PKP PLK S.A. prowadzi nabór projektów do programu uzupełniania lokalnej i regionalnej infrastruktury kolejowej Kolej+ do 2008 roku. Jednostki Samorządu Terytorialnego i ich związki mogą się ubiegać o pokrycie nawet 85 procent kosztów inwestycji.

czytaj wiecej
2
powołanie prof. Andrzeja Bohatyrewicza
2020-05-27 nowe!

Powołanie konsultantów wojewódzkich

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc powołał dziś konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia. Prof. dr hab. n. med. Andrzej Bohatyrewicz został konsultantem wojewódzkim w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, a dr n. med. Joanna Manowiec konsultantem wojewódzkim w dziedzinie stomatologii dziecięcej.

czytaj wiecej
3
flaga Rzeczpospolitej Polskiej na tle Wieży z Marynarzem ZUW
2020-05-27 nowe!

30 lat samorządności

Dziś przypada 30. rocznica przeprowadzenia w Polsce pierwszych wyborów samorządowych. - 30 lat temu Polacy po raz pierwszy mogli w wolnych wyborach zdecydować, komu powierzą odpowiedzialność za tworzenie dobrych warunków do życia w swoich miastach, miasteczkach i wsiach – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. – Od tamtego momentu to, jak wygląda i funkcjonuje nasze najbliższe otoczenie zależy od nas, wyborców i władz samorządowych przez nas wybranych.

czytaj wiecej
4
uczestnicy posiedzenia
2020-05-26 nowe!

Bezpieczne wakacje 2020

O bezpieczeństwie podczas wakacji rozmawiali dziś z zachodniopomorskimi służbami wojewoda Tomasz Hinc i wicewojewoda Marek Subocz. Posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbyło się w formie wideokonferencji.

czytaj wiecej
5
palety z płynem w magazynie
2020-05-25

74,5 tys. l. płynów dezynfekcyjnych dla szkół podstawowych i placówek oświatowych

Płyn do dezynfekcji dla szkół został przekazany przez Agencję Rezerw Materiałowych. Z magazynu obrony cywilnej Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ZUW w Lubieszynie odbierają go powiaty i miasta na prawach powiatów. Łącznie do rozdysponowania jest 138 palet po 108 pojemników 5-litrowych.

czytaj wiecej
6
grafika promująca przedsięwzięcie
2020-05-22

„Tarcza antykryzysowa dla biznesu”– startuje cykl edukacyjnych wideokonferencji dla przedsiębiorców

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju uruchamiają cykl bezpłatnych wideokonferencji, które mają pomóc przedsiębiorcom w walce z negatywnymi gospodarczymi skutkami wywołanymi przez pandemię koronawirusa. Tematyka webinarów będzie poświęcona wybranym narzędziom z rządowej tarczy antykryzysowej i finansowej, a pierwszy z nich odbędzie się we wtorek 26 maja br.

czytaj wiecej
7
dworzec w Drawsku Pomorskim
2020-05-21

Fundusz rozwoju przewozów autobusowych - II nabór za 2020 rok

3 złote do każdego wozokilometra dopłaci rząd samorządom, które zdecydują się odtworzyć zlikwidowane połączenia autobusowe. 22 maja rozpoczyna się nabór wniosków w ramach Fundusz rozwoju przewozów autobusowych.

czytaj wiecej
8
logo programu ASOS
2020-05-21

Wyniki ASOS

24 projekty zgłoszone przez zachodniopomorskie organizacje pozarządowe uzyskały dofinansowanie w wysokości ponad 3,3 mln zł z rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało wyniki konkursu.

czytaj wiecej
9
wojewoda i dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
2020-05-20

Powrót szpitali do normalnego trybu pracy

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc zorganizował dziś wideokonferencję z udziałem dyrektora zachodniopomorskiego NFZ Piotra Brombera, konsultanta wojewódzkiego ds. chorób zakaźnych prof. Miłosza Parczewskiego oraz dyrektorów szpitali: wojewódzkich ze Szczecina – Małgorzaty Usielskiej, Koszalina - Andrzeja Kondaszewskiego, szpitala w Zdrojach – Łukasza Tyszlera, PSK1 - Konrada Jarosza oraz szpitala wojskowego z Wałcza – płk Andrzeja Bobruka.

czytaj wiecej
10
logo programu
2020-05-20

Środki z programu Opieka 75+

Blisko 1,8 mln zł trafi do 40 gmin z terenu Pomorza Zachodniego w ramach programu Opieka 75+. Umowy na rządowe dofinansowanie organizacji i świadczenia usług opiekuńczych podpisał wicewojewoda Marek Subocz.

czytaj wiecej
11
uczestnicy spotkania
2020-05-19

Spotkanie z wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi w ZUW

Analiza systemu szacowania strat w rolnictwie była tematem dzisiejszego spotkania z wiceministrem Janem Białkowskim w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie.

czytaj wiecej
12
bramka do pomiaru temperatury przy wejściu do ZUW od ul. Jarowita
2020-05-19

Bezpiecznie w ZUW

Przy czynnym wejściu do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego od ul. Jarowita ustawiona została bramka termowizyjna, która bezdotykowo sprawdza temperaturę ciała osób wchodzących do urzędu. Przy wejściu zainstalowano także automatyczne dozowniki z płynem dezynfekcyjnym do rąk.

czytaj wiecej
13
akademik Kordecki
2020-05-18

Akademik bez kwarantanny

Sytuacja epidemiczna na terenie województwa pozwala zwolnić akademik US przy ul. Kordeckiego z utrzymywania go w stanie gotowości do dyspozycji służb sanitarnych – taką decyzję podjął wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

czytaj wiecej
14
grafika
2020-05-15

Przygotowania do egzaminów zewnętrznych – wytyczne MEN, CKE i GIS

Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych: ósmoklasisty, gimnazjalnego, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz zawodowego w 2020 r.

czytaj wiecej
15
logo programu Senior+
2020-05-15

Umowy w ramach programu Senior+

9 nowych placówek Senior+ powstanie na terenie województwa zachodniopomorskiego dzięki dofinansowaniu w wysokości 2 mln 759 tys. zł z rządowego programu Senior+. Środki na funkcjonowanie otrzyma również 11 Dziennych Domów i 14 Klubów Senior+. Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz podpisał umowy z samorządami.

czytaj wiecej
16
plaża z ludźmi
2020-05-15

Bezpieczny wypoczynek nad wodą

400 tys. zł z trafi do czterech organizacji pozarządowych na zapewnienie bezpieczeństwa nad wodą w sezonie letnim. Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał umowy na dofinansowanie utrzymania gotowości i prowadzenia działań ratownictwa wodnego na Pomorzu Zachodnim.

czytaj wiecej
17
logo ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej
2020-05-15

Od zależności ku samodzielności

Dwa stowarzyszenia z województwa zachodniopomorskiego znalazły się na liście podmiotów dofinansowanych w ramach programu „Od zależności ku samodzielności” – edycja 2020 r. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Radość z życia” w Gudowie otrzymają dotację o łącznej wysokości ponad 73 tys. zł.

czytaj wiecej
18
mapka inwestycji
2020-05-14

Kolejny krok do „Polimerów Police”

Grupa Azoty Polyolefins S.A. może rozpocząć II etap budowy terminalu przeładunkowo – magazynowego wraz z infrastrukturą techniczną w Policach. Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz podpisał decyzję zezwalającą na budowę nabrzeża i stanowiska dalbowego na terenie portu morskiego Police. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Polimery Police”.

czytaj wiecej
19
wojewoda siedzący przy biurku
2020-05-14

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego

Dziś odbyło się posiedzenie prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, w którym uczestniczył wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

czytaj wiecej
20
fragment powołania
2020-05-14

Konsultant wojewódzki – otolaryngologia dziecięca

Dr n. med. Katarzyna Amernik została konsultantem wojewódzkim w dziedzinie otolaryngologii dziecięcej. Powołanie na konsultanta na okres 5 lat podpisał dziś wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

czytaj wiecej
21
liczba i kwota wypłaconych świadczeń postojowych
2020-05-13

Rządowa Tarcza Antykryzysowa na Pomorzu Zachodnim wspiera przedsiębiorców

Już 37 tys. zachodniopomorskich przedsiębiorców zostało zwolnionych z opłacenia składki ZUS za marzec. Łączna kwota zwolnień z zusowskich opłat to ponad 71,4 mln zł.

czytaj wiecej
22
budynek ZUW
2020-05-11

Zgoda na zmianę wydatkowania środków unijnych na walkę z koronawirusem

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc zatwierdził dziś realizację projektu pn. Budowa budynku na potrzeby Oddziałów Zakaźnych oraz Poradni Specjalistycznych wraz z wyposażeniem na terenie Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie, którego beneficjentem będzie Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie. Projekt będzie finansowany w ramach działania 9.1 Infrastruktura zdrowia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

czytaj wiecej
23
ilustracja pokazująca procedurę testowania
2020-05-11

Test&GO od wtorku pod szpitalem w Koszalinie

Mobilny punkt poboru wymazów Test&GO decyzją wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca zostanie przeniesiony na teren Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Od wtorku żołnierze 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pobierać będą na nim wymazy od osób przebywających na kwarantannie.

czytaj wiecej
24
ilustracja pokazująca procedurę testowania moblinego
2020-05-07

Test&GO – zbadaj się i jedź - od piątku w Koszalinie

W piątek w południe (8 maja, godz. 12.00) w Koszalinie rusza pierwszy w województwie zachodniopomorskim mobilny punkt poboru wymazów Test&GO. Korzystać z niego będą - bez wysiadania z samochodu - powiadomieni wcześniej przez sanepid mieszkańcy Koszalina i powiatu koszalińskiego, którzy przebywają w kwarantannie.

czytaj wiecej
25
grafika promująca akcję
2020-04-27

Stwórzmy wielką opowieść o Polsce z naszych małych wspomnień. Rusza Akcja #MojaPamiątka

Projekt skierowany do seniorów powstał z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego. Jego celem jest stworzenie z wspomnień wielkiej opowieści o Polsce XX wieku. Nadesłane prace będą częścią wystawy Muzeum Historii Polski planowanej na 2021 r.

czytaj wiecej
26
harmonogram egzaminów
2020-04-24

Harmonogram egzaminów ósmoklasisty, maturalnego i zawodowego

Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br. Egzaminy pisemne maturalne rozpoczną się 8 czerwca. Nie będzie w tym roku egzaminów maturalnych ustnych. Egzamin potwierdzające kwalifikacje w zawodzie potrwa od 22 czerwca do 9 lipca. Tak wygląda harmonogram tegorocznych wiosennych egzaminów.

czytaj wiecej
27
ilustracja obrazująca początek i koniec kolumny wojskowej
2020-02-28

Jak zachować się w przypadku spotkania kolumny pojazdów wojskowych?

Od lutego do czerwca 2020 roku na terytorium Polski i innych krajów Europy odbywać się będzie międzynarodowe ćwiczenie DEFENDER Europe 20, w którym udział weźmie około 37 000 żołnierzy z 18 państw. Będzie to największy od 25 lat przerzut sił amerykańskich, w trakcie którego z USA do Europy przybędzie 20 000 żołnierzy. W związku z realizowanym przemieszczaniem wojsk na polskich drogach wystąpi wzmożony ruch kolumn wojskowych pojazdów.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę