Strona główna Aktualności Redakcja serwisu Instrukcja obsługi BIP Rejestr zmian Polityka prywatności

2020-03-18

Milion złotych od portu na walkę z koronawirusem

Milion złotych przekazał Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA w uzgodnieniu z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafią do dwóch szpitali w Szczecinie: zakaźnego przy ul. Arkońskiej i PSK 1 przy ul. Unii Lubelskiej oraz do koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Tytusa Chałubińskiego.

logo portów

Do SPWSZ przy ul. Arkońskiej trafi 500 tys. zł (na ambulans i pompy infuzyjne), do koszalińskiego szpitala – 160 tys. zł (na kardiomonitory), a do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej – 360 tys. zł (na respiratory).

- Te pieniądze, zgodnie z umową trafią na konkretny sprzęt tak bardzo potrzebny szpitalom w tej chwili – podkreśla wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc – Choć na pierwszej linii walki z koronawirusem są szpitale zakaźne, to pozostałe muszą także zostać wzmocnione. To do nich, w razie wzrostu liczby zachorowań na COVID-19 będą trafiać inni pacjenci, którzy zostaną przekierowani ze szpitali jednoimiennych.

- Jako jeden z kluczowych podmiotów w regionie działając zgodnie z ideą społecznej odpowiedzialności biznesu, czujemy się w obowiązku wesprzeć placówki ochrony zdrowia w walce z koronawirusem – podkreśla Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście - Sytuacja jest ekstremalna i wymagająca solidarnego współdziałania instytucji i firm, by przezwyciężyć obecną pandemię. Jesteśmy przekonani, że nowozakupiony sprzęt stanowić będzie znaczące wsparcie dla obdarowanych szpitali w ochronie zdrowia pacjentów teraz i w przyszłości.

Wojewoda Tomasz Hinc dodaje, że to nie pierwsze takie działanie firm związanych z Pomorzem Zachodnim – kilka dni temu na przekazanie 430 tys. zł na zakup sprzętu specjalistycznego do wykonywania testów na obecność koronawirusa zdecydowała się także Grupa Azoty. Sprzęt, który zostanie zainstalowany w szpitalu przy ul. Arkońskiej został już zamówiony – czekamy na jego dostawę.

- Dziękuję wszystkim darczyńcom za wsparcie – mówi wojewoda Tomasz Hinc – To niezwykle ważne, byśmy teraz działali wspólnie i w jednym celu – ograniczenia pandemii i w trosce o zdrowie nas wszystkich.


informacje o artykulewersje artykułu
pozycja wytworzona dnia: 2020-03-18 o godzinie: 14:59:54 przez użytkownika Piotr Pieleszek
ostatnia modyfikacja treści wykonana dnia: 2020-03-18 o godzinie: 14:59:54 przez użytkownika Piotr Pieleszek
publikacja treści wykonana dnia: 2020-03-18 o godzinie: 15:07:15 przez użytkownika Piotr Pieleszek
licznik odwiedzin: pozycję odwiedzono 189 razy.
historia wersji:
2020-03-18, 14:59:54 - Piotr Pieleszek
cofnij do druku na górę