Strona główna Aktualności Redakcja serwisu Instrukcja obsługi BIP Rejestr zmian Polityka prywatności

2020-03-18

Prowiant dla osób oczekujących na przekroczenie granicy

Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji zobligował wojewodów z regionów przygranicznych do zorganizowania pomocy dla osób oczekujących na przekroczenie granicy.

teczka za napisem mswia

W rejon punktów kontroli granicznej dostarczane są prowiant i woda. W zależności od województwa w rozdawanie produktów zaangażowana jest Straż Graniczna, Policja, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rozstawiane są również przenośne toalety. Wojewodowie współpracują z samorządami z miast przygranicznych.

Żeby usprawnić dostarczanie prowiantu i wody podróżnym prowadzona jest współpraca ze stroną niemiecką. Z inicjatywy wojewody dolnośląskiego w pomoc podróżnym włączył się również powiat Görlitz.

Już wczoraj podróżnym oczekującym na wjazd do Polski przed Jędrzychowicamii Świeckiem pracownicy Orlen Deutschland na prośbę MSWiA rozdawali kanapki, wodę, napoje energetyczne i batony.

Natomiast dziś w akcję pomocy włączyły się stacje Orlenu zlokalizowane po stronie polskiej, które w miarę możliwości również przekazują żywność i napoje.

Wczoraj zapadła decyzja o otwarciu kolejnych przejść granicznych i zmianie charakteru kilku już działających. Granicę z Czechami można przekroczyć na trzech nowych przejściach, a granicę z Litwą na dodatkowym przejściu w Ogrodnikach. Na czterech przejściach drogowych z Niemcami rozszerzony został zakres ruchu.


informacje o artykulewersje artykułu
pozycja wytworzona dnia: 2020-03-18 o godzinie: 14:03:45 przez użytkownika Piotr Pieleszek
ostatnia modyfikacja treści wykonana dnia: 2020-03-18 o godzinie: 14:03:45 przez użytkownika Piotr Pieleszek
publikacja treści wykonana dnia: 2020-03-18 o godzinie: 14:17:47 przez użytkownika Piotr Pieleszek
licznik odwiedzin: pozycję odwiedzono 76 razy.
historia wersji:
2020-03-18, 14:03:45 - Piotr Pieleszek
cofnij do druku na górę