Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności

Aktualności


1
wicepremier na konferencji prasowej w Stargardzie
2021-08-02 nowe!

Wicepremier Piotr Gliński z wizytą w województwie zachodniopomorskim

- Współpracujemy w Szczecinie i na całym Pomorzu z wieloma instytucjami, wspieramy rozwój kultury, dziedzictwa narodowego, miejsc pamięci oraz sportu w bardzo szerokim zakresie – powiedział minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński podczas konferencji prasowej w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie.

czytaj wiecej
2
2021-08-01 nowe!

Chcieli być wolni i wolność sobie zawdzięczać. Szczecin oddał hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, jednego z największych zrywów niepodległościowych w dziejach naszej Ojczyzny, uczciliśmy pamięć bohaterskich Powstańców Warszawskich z 1944 r. Powstańcy z narażeniem życia i zdrowia powstali, by walczyć o niepodległą Ojczyznę.

czytaj wiecej
3
2021-07-31

Zaszczep się w wakacje nad polskim morzem

Wojewoda Zbigniew Bogucki w pierwszą niedzielę wakacji 2021 zainicjował w Świnoujściu akcję „Zaszczep się w wakacje nad polskim morzem”, której celem jest zachęcenie turystów do zaszczepienia się przeciwko COVID-19 podczas urlopu w mobilnym punkcie szczepień. Punkty pojawią się w 10 nadmorskich kurortach województwa zachodniopomorskiego.

czytaj wiecej
4
2021-07-27

Przejścia dla pieszych muszą być bezpieczne. Kolejne rządowe wsparcie dla samorządów

Dobrze oznakowane – najlepiej bezkolizyjne lub z sygnalizacją świetlną, odpowiednio oświetlone i jak najkrótsze – takie powinny być bezpieczne przejście dla pieszych. Do gminy i powiatów z województw zachodniopomorskiego trafi ponad 1,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na realizację 15 projektów, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

czytaj wiecej
5
minister Andrzej Adamczyk, wiceministrowie Małgorzata Golińska i Paweł Szefernaker, poseł Czesław Hoc i wojewoda Zbigniew Bogucki na tle budowy drogi S11
2021-07-20

Ruszyła budowa S11 od Koszalina do Bobolic

W rejonie przyszłego węzła Zegrze Pomorskie uroczyście została zainaugurowana budowa drogi ekspresowej S11 Koszalin - Bobolice. Są to trzy odcinki realizacyjne o łącznej długości 48 km i całkowitej wartości inwestycji około 1,76 mld zł.

czytaj wiecej
6
podpisanie umowy
2021-07-20

Umowa na dokończenie obwodnicy Koszalina i Sianowa podpisana

Podpisano umowę na dokończenie budowy obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu drogi ekspresowej S6. Kontrakt o wartości 448,87 mln zł zrealizuje konsorcjum firm Polbud Pomorze (lider), Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów oraz Wibra Recycling (partnerzy).

czytaj wiecej
7
akt powołania na konsultanta
2021-07-20

Nowi konsultanci w dziedzinie ginekologii klinicznej oraz psychiatrii

Dr hab. n. med. Anita Chudecka-Głaz została konsultantem wojewódzkim w dziedzinie ginekologii onkologicznej, a dr hab. n. med. Jolanta Kucharska-Mazur konsultantem wojewódzkim w dziedzinie psychiatrii. Nowych konsultantów za zgodą ministra zdrowia powołał wojewoda Zbigniew Bogucki na okres 5 lat.

czytaj wiecej
8
wspólne zdjęcie uczestników wydarzenia
2021-07-19

Kolejne umowy dla Ochotniczych Straży Pożarnych

W Koszalinie przedstawiciele 24 jednostek OSP otrzymali umowy dofinansowania na łączną kwotę 630 tys. zł z programów „Mały Strażak” i „Remiza”. Umowy przekazali wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska, poseł Czesław Hoc, wicewojewoda Marek Subocz i prezes WFOŚiGW w Szczecinie Emilia Niemyt.

czytaj wiecej
9
obraz ze strony z mapą zakażeń
2020-11-25

Zakażenia koronawirusem. Dane na stronie - gov.pl

Informacje na temat liczby zakażeń koronawirusem, z podziałem na województwa, powiaty etc. można znaleźć na stronie www.gov.pl/web/koronawirus .

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę