Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności

Aktualności


1
2020-09-18 nowe!

Kościół w Chwarszczanach pod nadzorem konserwatorskim

W nawiązaniu do artykułu zamieszczonego dziś na portalu Onet.pl ws. prac w kościele pw. Św. S. Kostki w Chwarszczanach informujemy, że w kościele trwa projekt konserwatorski. Projekt ten jest długoterminową strategią wobec zabytku, obejmującą rozpoznanie, diagnozę, wartościowanie i określenie koncepcji konserwacji i restauracji a także ekspozycji obiektu.

czytaj wiecej
2
2020-09-17 nowe!

81. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz wziął udział w uroczystościach upamiętniających ofiary agresji sowieckiej na Polskę, które odbyły się na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie pod Pomnikiem Pamięci Sybiraków. Dziś przypada 81. rocznica tego ataku.

czytaj wiecej
3
2020-09-16

Dotacja dla Wałcza na mieszkania chronione

Cztery nowe mieszkania chronione dla 14 osób powstaną w Wałczu. Wicewojewoda Marek Subocz podpisał dziś umowę z gminą na rządową dotację w wysokości 435 tys. zł

czytaj wiecej
4
2020-09-15

Wsparcie rządu dla organizacji pozarządowych w działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych i bezdomnych

Siedem zachodniopomorskich instytucji pozarządowych otrzyma dofinansowanie w ramach programu: „Współpraca wojewody z podmiotami niepublicznymi działającymi w zakresie pomocy społecznej oraz przeciwdziałania HIV/AIDS na 2020”. Łącznie to kwota 176 tys. zł

czytaj wiecej
5
2020-09-14

O rolnictwie w Koszalinie

Wicewojewoda Marek Subocz przewodniczył posiedzeniu Zespołu Konsultacyjnego ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, które odbyło się w Koszalinie. W spotkaniu z dyrektorami instytucji rolniczych, producentami rolnymi i rolnikami udział wziął również Jan Białkowski podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz poseł Czesław Hoc.

czytaj wiecej
6
wspólne zdjęcie po przecięciu wstęgi
2020-09-11

Otwarto przebudowany odcinek drogi Próchnowo-Bronikowo

Zakończono realizację kolejnej inwestycji dofinansowanej z Funduszu Dróg Samorządowych. Dziś z udziałem wicewojewody zachodniopomorskiego Marka Subocza otwarto przebudowaną drogę na odcinku Próchnowo-Bronikowo.

czytaj wiecej
7
Kanał Piastowski
2020-09-11

Wojsko Polskie zneutralizuje Tallboya w Świnoujściu

W połowie października nurkowie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przystąpią do neutralizacji bomby Tallboy, zalegającej na dnie Kanału Piastowskiego w Świnoujściu. Dziś w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się kolejna narada planistyczna.

czytaj wiecej
8
baner promujący konkurs
2020-09-11

Wspólnie świętujmy odzyskanie Niepodległości i stulecie Bitwy Warszawskiej!

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłasza otwarty konkurs ofert pod hasłem 1918 i 1920 PAMIĘTAMY. To ogromna szansa na dofinansowanie dla organizacji pozarządowych, które chcą upamiętnić rocznice odzyskania Niepodległości i Bitwy Warszawskiej.

czytaj wiecej
9
2020-09-10

Kolejne drogi w ramach FDS oddane do użytku

Droga powiatowa na odcinku Żabin – Nowe Laski w gm. Wierzchowo (powiat drawski), przebudowana ze wsparciem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, została dziś oddana do użytku. Wsparcie rządowe wyniosło 2,6 mln zł. W uroczystości uczestniczyli wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, poseł Czesław Hoc i władze samorządowe.

czytaj wiecej
10
2020-09-09

Konferencja informacyjna na temat modernizacji toru wodnego

W środę, 9 września, na terenie Mariny Trzebież odbyła się plenerowa konferencja informacyjna, poświęcona modernizacji toru wodnego Świnoujście – Szczecin do głębokości 12,5 metra. Wziął w niej udział minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Marek Gróbarczyk, a także wojewoda zachodniopomorski, Tomasz Hinc, oraz przedstawiciele samorządów i firm gospodarki morskiej.

czytaj wiecej
11
logo programu Maluch+
2020-09-07

„Maluch+” 2021 – 450 mln zł na rozwój żłobków i klubów dziecięcych w Polsce

7 września br. rozpoczął się nabór ofert do przyszłorocznej edycji programu „Maluch+”. W 2021 r. budżet na tworzenie nowych i dofinansowanie funkcjonowania już istniejących miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi wynosi 450 mln zł.

czytaj wiecej
12
droga odbijająca się w lusterku samochodowym
2020-09-07

Pozwolenie na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 111 na odcinku Recław – Stepnica

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 111 na odcinku Recław – Stepnica”.

czytaj wiecej
13
ukoronowany obraz
2020-09-05

Uroczysta koronacja obrazu Matki Bożej Królowej Korony Polskiej

Z udziałem zastępcy szefa Kancelaria Prezydenta RP Pawła Muchy posła do Parlamentu Europejskiego Joachima Brudzińskiego, posła Michała Jacha i wicewojewody zachodniopomorskiego Marka Subocza w kościele pw. narodzenia NMP w Gryfinie odbyła się uroczystość koronacji obrazu Matki Bożej Królowej Korony Polskiej.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę