Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności

Aktualności


1
logo MEN
2020-07-10 nowe!

Wystartował nabór do Rady Dzieci i Młodzieży

Ruszył nabór do piątej kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Rada jest organem pomocniczym Ministra. Do jej zadań należy wyrażanie opinii, w tym przedstawianie propozycji w kwestiach dotyczących dzieci i młodzieży w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian i propozycji rozwiązań. Na zgłoszenia czekamy do 11 września.

czytaj wiecej
2
2020-07-09 nowe!

Fundusz Dróg Samorządowych na 2021 r.

105,4 mln zł to kwota, która trafi na Pomorze Zachodnie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w 2021 r. Do składania wniosków na dofinansowanie inwestycji na drogach lokalnych zachęcali dziś gminy i powiaty wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc oraz posłowie Artur Szałabawka i Leszek Dobrzyński.

czytaj wiecej
3
wojewodowie i posłowie na konferencji
2020-07-08

Andrzej Duda najlepszym wyborem dla Pomorza Zachodniego

Największe osiągnięcia inwestycyjne i społeczne na Pomorzu Zachodnim w czasie kadencji prezydenta RP Andrzeja Dudy były tematem konferencji wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca, posłów: Leszka Dobrzyńskiego, Artura Szałabawki, Michała Jacha i Czesława Hoca oraz wicewojewody Marka Subocza.

czytaj wiecej
4
wojewoda na konferencji
2020-07-07

Szczegóły drugiej edycji „Bitwy o wozy”

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów. O szczegółach akcji poinformował dziś w Koszalinie wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc i zastępca komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Marek Popławski.

czytaj wiecej
5
plakat promujący akcję
2020-07-03

Będzie kolejna edycja „Bitwy o wozy”

- Cieszę się, że akcja profrekwencyjna spotkała się z bardzo dużym odzewem wśród naszych obywateli. Chcemy przed II turą wyborów prezydenckich ogłosić nową edycję „Bitwy o wozy” – powiedział dziś (3 lipca 2020 r.) minister Mariusz Kamiński, wręczając promesy na zakup wozów bojowych dla OSP. W piątkowej uroczystości wzięli też udział wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

czytaj wiecej
6
budynek ZUW z oddali
2020-07-03

Pieniądze na zasiłki dla poszkodowanych rodzin z Koszalina

Wicewojewoda Marek Subocz podpisał umowę na podstawie której z budżetu wojewody zachodniopomorskiego do miasta Koszalin trafi kwota w wysokości 192 tys. zł dla poszkodowanych w wyniku pożaru. Środki są przeznaczone na pokrycie 80 procent zasiłków dla 40 rodzin, które ucierpiały w pożarze z 4 na 5 czerwca w Koszalinie. Pozostałą część kwoty zasiłków pokryje samorząd.

czytaj wiecej
7
wspólne zdjęcie po oddaniu drogi do użytku
2020-07-03

Zakończenie dwóch inwestycji w ramach FDS

Dwie inwestycje na drogach lokalnych dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych oddano dziś do użytku. Uroczystości odbyły się z udziałem wiceminister środowiska Małgorzaty Golińskiej i wicewojewody zachodniopomorskiego Marka Subocza.

czytaj wiecej
8
grafika obrazująca liczbę złożonych wniosków na terenie poszczególnych województw
2020-07-03

Od 1 lipca można składać wnioski online o dobry start

Rodzice i opiekunowie dzieci rozpoczynających rok szkolny mogą już składać wnioski o jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł. Wniosek można złożyć przez bankowość elektroniczną, portal Emp@tia oraz Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

czytaj wiecej
9
plansza z zaznaczoną obwodnicą
2020-07-03

Umowy na dokończenie obwodnicy Wałcza

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała dwie kolejne umowy na dokończenie robót na obwodnicy Wałcza w ciągu drogi S10. Tym samym zawarto już wszystkie najważniejsze umowy z nowymi wykonawcami obwodnicy.

czytaj wiecej
10
plakat promujący konkurs
2020-07-02

Historyczny mural – konkurs MON

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło konkurs pn. Historyczny mural – 1920 polskie zwycięstwo dla wolności Europy. Dzięki konkursowi można otrzymać dotacje na działania patriotyczno-edukacyjne i wykonanie muralu upamiętniającego 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

czytaj wiecej
11
mapa województwa z zaznaczoną ilością miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych dofinansowanych z programu Maluch+ w latach 2016-2020
2020-07-01

Dofinansowanie dla żłobków

Kolejne umowy w ramach rządowego programu Maluch+ podpisał dziś wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. Do gmin i instytucji zapewniających opiekę nad dziećmi trafi 6 mln 757 tys. zł.

czytaj wiecej
12
mapa z zaznaczonymi połączeniami odtworzonymi dzięki funduszowi
2020-06-29

Umowy na nowe linie autobusowe podpisane

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał dziś kolejne umowy z powiatami i gminami, które uzyskały dofinansowanie ze środków Funduszu rozwoju przewozów autobusowych na nowe linie komunikacyjne.

czytaj wiecej
13
2020-06-26

Nowa linia autobusowa w Drawsku

Wicewojewoda Marek Subocz podpisał dziś ze starostą drawskim Stanisławem Cybulą umowę na dopłatę w roku 2020 do nowej linii autobusowej w powiecie drawskim. Środki pochodzą z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

czytaj wiecej
14
2020-06-26

Milion dla białogardzkiego szpitala

Milion złotych dla szpitala w Białogardzie na dokończenie budowy bloku operacyjnego, przebudowę i modernizację pomieszczeń szpitalnych oraz zakup i modernizację sprzętu medycznego. Wicewojewoda Marek Subocz dziś podpisał umowę w tej sprawie z powiatem białogardzkim.

czytaj wiecej
15
2020-06-26

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin

Prawie 1,2 mln zł ze środków Funduszu Solidarnościowego trafi do samorządów województwa zachodniopomorskiego. Wojewoda Tomasz Hinc podpisał umowy z MRPiPS, dzięki którym na Pomorzu Zachodnim będą realizowane dwa programy: „Opieka wytchnieniowa” oraz „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych”

czytaj wiecej
16
2020-06-25

Rusza przetarg na dokumentację dla obwodnicy Stargardu w ciągu DK20

O inwestycji w ramach programu #100obwodnic mówili dziś w Stargardzie wojewoda Tomasz Hinc, wicewojewoda Marek Andrzej Subocz, dyrektor szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Łukasz Lendner, poseł Michał Jach oraz prezydent Stargardu Rafał Zając.

czytaj wiecej
17
2020-06-25

Nowe farmy wiatrowe na Pomorzu Zachodnim

Dziś na Pomorzu Zachodnim uroczyście otworzono nowe farmy wiatrowe: w Karnicach II i Starza/Rybice. Oddane do użytku inwestycje Polskiej Grupy Energetycznej sprawiły, że łączna moc farm wiatrowych PGE zwiększyła się o blisko 20 proc. do ponad 647 MW

czytaj wiecej
18
2020-06-24

Bezprecedensowe wsparcie samorządów

Gminy i powiaty otrzymają dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji – to prawdziwa TARCZA DLA SAMORZĄDÓW warta w skali całego kraju nawet 6 miliardów złotych. Do zachodniopomorskich samorządów trafi 302 mln 184 tys. zł.

czytaj wiecej
19
2020-06-24

WSPR w Szczecinie – jest pozytywna decyzja Ministerstwa Finansów

Po pozytywnej opinii Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej Ministerstwo Finansów wydało decyzję o zapewnieniu finansowania z budżetu państwa budowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie przy ul. Twardowskiego. Na inwestycję przeznaczono prawie 26 mln zł.

czytaj wiecej
20
2020-06-24

Dziękujemy darczyńcom

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podziękował dziś Panu Edwardowi Osinie, prezesowi firmy „Calbud” za wsparcie zachodniopomorskiej służby zdrowia okazane podczas epidemii koronawirusa

czytaj wiecej
21
2020-06-24

Podziękowania dla Grupy Azoty

Stacja pipetująca NIMBUS oraz aparat do badania próbek, których zakup sfinansowała Grupa Azoty, już pracuje w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. Dziś wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podziękował prezesowi dr. Wojciechowi Wardackiemu za wsparcie.

czytaj wiecej
22
2020-06-23

Nowe stacje i drogi w województwie zachodniopomorskim

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas wizyty w województwie zachodniopomorskim 23 czerwca 2020 r. odwiedził zmodernizowaną stację Szczecin Główny, uczestniczył w oddaniu do ruchu obwodnicy Węgorzyna w ciągu DK20 oraz wziął udział w konferencjach prasowych poświęconych inwestycjom realizowanym z rządowym wsparciem z Funduszu Dróg Samorządowych. Minister Infrastruktury, w obecności wojewody Tomasza Hinca oraz zachodniopomorskich posłów: Leszka Dobrzyńskiego i Artura Szałabawki, wizytował też budowę tunelu pod Świną, który połączy wyspy Wolin i Uznam w Świnoujściu.

czytaj wiecej
23
2020-06-22

Wójt gminy Widuchowa

Jerzy Sołtysiak został dziś powołany przez Premiera RP Mateusza Morawieckiego do pełnienia funkcji wójta gminy Widuchowa do czasu wyboru nowego wójta. Powołanie wręczył wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

czytaj wiecej
24
2020-06-22

„Bitwa o wozy” – MSWiA sfinansuje wozy strażackie dla gmin o najwyższej frekwencji wyborczej

– W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki – powiedział wiceminister Maciej Wąsik. 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA. O profrekwencyjnej inicjatywie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowali na sobotniej (20 czerwca br.) konferencji prasowej wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę