Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności - Zgoda na budowę Muzeum Morskiego

2018-03-07

Zgoda na budowę Muzeum Morskiego

Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski zatwierdził projekt budowlany i wydał pozwolenie na budowę Muzeum Morskiego – Centrum Nauki w Szczecinie przy ul. Tadeusza Apolinarego Wendy.

widok na rzekę Odrę z balkonu urzędu

Decyzja wojewody, obok pozwolenia na budowę budynku Muzeum, dotyczy też szeregu kwestii technicznych, m.in. przyłączy wodociągowych, elektroenergetycznych, kanalizacji, wykonania ciągów komunikacyjnych dla pieszych i oświetlenia terenu. W decyzji zawarte są też warunki, uzgodnione przez instytucje, np. te dotyczące sposobu oświetlenia obiektu: „planowane oświetlenie obiektu widoczne od strony akwenu zaprojektować tak, by nie przypominało oznakowania nawigacyjnego zarówno kolorem, wyglądem, jak i charakterystyką świecenia świateł (…), nie może także powodować oślepiania nawigatorów statków manewrujących na pobliskim akwenie oraz stanowić nadmiernego podświetlania tła znaków nawigacyjnych”

- Cieszę się z tej inwestycji, bo oznacza ona, że Szczecin zwraca się w kierunku Odry, że stopniowo zagospodarowywane są tereny na Łasztowni – mówi Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski – Mam nadzieję, że Muzeum Morskie stanie się kolejną ikoną Szczecina, stolicy województwa zachodniopomorskiego.


cofnij do druku na górę