Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności - Czasowe zamknięcie dwóch oddziałów w Białogardzie

2016-04-11

Czasowe zamknięcie dwóch oddziałów w Białogardzie

Wojewoda Piotr Jania wyraził zgodę na czasowe zamknięcie oddziału anestezjologii i intensywnej terapii oraz oddziału wewnętrzny szpitala w Białogardzie. Czasowe zaprzestanie działalności leczniczej ma potrwać do 31 maja 2016.

pomieszczenie z łóżkiem i aparaturą medyczną

Szpital w Białogardzie ma kłopoty z zapewnieniem właściwej opieki lekarskiej na dwóch oddziałach – w tej sprawie wojewoda spotkał się w ubiegły piątek z nową dyrektor szpitala w Białogardzie – p. Aleksandrą Drobiec, dyrektorem zachodniopomorskiego oddziału NFZ – p. Dariuszem Ruczyńskim oraz starostą powiatu Tomaszem Hyndą i burmistrzem Krzysztofem Bagińskim.

- Sytuacja szpitala jest trudna, ale jak najmniej powinni na niej ucierpieć pacjenci – mówił na spotkaniu wojewoda – Zwróciłem się z prośbą do ościennych szpitali – w Połczynie, Koszalinie i Kołobrzegu – by przyjmowały również pacjentów z Białogardu.

NFZ pozytywnie zaopiniował wnioski o czasowe zaprzestanie działalności leczniczej dwóch oddziałów białogardzkiego szpitala – nie zgodził się jednak zawiesić działalności na okres do sześciu miesięcy (o taki termin wystąpiła dyrektor szpitala), a tylko na dwa miesiące – do 31 maja 2016 - r w związku z koniecznością przedłużenia obowiązywania umów i ustalenia warunków finansowania na nowy okres rozliczeniowy.

- Nowa dyrektor szpitala ma dwa miesiące na to, by zapewnić szpitalowi właściwe działanie, a pacjentom – prawidłową opiekę lekarską – wyjaśnia wojewoda Jania - Mam nadzieję, że po tym okresie szpital zacznie funkcjonować na pełnych obrotach.

 
Galeria zdjęć:

pomieszczenie z łóżkiem i aparaturą medyczną

32.8 kB
400 x 267 pix
cofnij do druku na górę