Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Dla mieszkańców - Zdrowie - Zachodniopomorski Zespół ds. HIV/AIDS - Aktualności - Spotkanie Zespołu ds. Realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS - 05.11.2014 r.

2015-07-14

Spotkanie Zespołu ds. Realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS - 05.11.2014 r.

W dniu 5 listopada 2014 r. w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie Zespołu ds. Realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS. spotkaniu (05.11.2014r) poruszono kwestię pisma z Ministerstwa Zdrowia w sprawie wsparcia finansowego działań w zakresie HIV i AIDS tj.:
• Europejskiego Tygodnia Testowania na HIV,
• punktów konsultacyjno – diagnostycznych, w których test można wykonać anonimowo i bezpłatnie,
• oraz innych działań podejmowanych przez Zespół ds., HIV/AIDS.
Na spotkaniu nominowano 3 osoby z województwa zachodniopomorskiego do „Czerwonej Kokardki” wyróżnienia przyznawanego z okazji Światowego Dnia AIDS dla osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do poprawy jakości życia osób żyjących z HIV, chorych na AIDS, bądź też wniosły istotny wkład w działania profilaktyczne w dziedzinie HIV i AIDS w Polsce. Nominowane osoby to:
• Irena Wawreszuk (Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego Wydział Zdrowia),
• Renata Opiela (Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Szczecinie, Koordynator PKD w Szczecinie),
• dr hab. n. med. prof. PUM Miłosz Parczewski (Klinika Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Nabytych Niedoborów Immunologicznych SPWSZ w Szczecinie).
 


cofnij do druku na górę