Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Dla mieszkańców - Zdrowie - Medycyna szkolna - Medycyna szkolna - Aktualności - Spotkanie szkoleniowe na temat

2015-06-09

Spotkanie szkoleniowe na temat

19 czerwca 2015 r. o godz. 10.00 w Sali Rycerskiej ZUW w Szczecinie odbyło się spotkanie szkoleniowe na temat Higiena w środowisku szkolnym zorganizowane przez Wydział Zdrowia Publicznego Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat działań, które pomogą kształtować i utrwalać prawidłowe nawyki higieniczne wśród dzieci i młodzieży. Podczas spotkania omówione zostały tematy z zakresu higieny osobistej, higieny żywności i żywienia oraz higieny psychicznej, w tym temat wypalenia zawodowego.

Drugim omawianym tematem była sprawozdawczość z realizacji profilaktycznej opieki zdrowotnej nad uczniami w szkołach. Prof. dr hab. n. med. Tomasz Urasiński - konsultant wojewódzki w dziedzinie pediatrii, omówił wyniki zbieranych informacji dotyczących głównych problemów zdrowotnych i społecznych uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem zaniedbań higienicznych wśród uczniów, w tym problemy z wszawicą i świerzbem. Ponadto przedstawiciel Urzędu Statystycznego w Szczecinie przypomniał o obowiązku sprawozdawczym w formie elektronicznej. Omówione zostały sposoby logowania i korzystania z SSMRZ, zaprezentowano również zmiany w druku MZ-06 i odpowiedziano na szereg pytań i wątpliwości z tym związanych.

W spotkaniu brało udział 99 pielęgniarek i higienistek sprawujących profilaktyczną opiekę zdrowotną nad uczniami w szkołach z terenu województwa zachodniopomorskiego, którym po zakończeniu rozdano materiały szkoleniowe i certyfikaty uczestnictwa w spotkaniu.
 


Lista załączników:

Lp.Tytuł załącznikaTypRozmiarZmodyfikowany
1
Program spotkania
format pliku doc .doc
23.5 kB
2015-06-09, 08:32:24
cofnij do druku na górę