Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności - Czerwona kokardka

2014-12-18

Czerwona kokardka

Czerwone kokardki – wyróżnienia z okazji Światowego Dnia AIDS zostały przyznane w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Odznaczenie otrzymała Renata Opiela, kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz koordynator Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego w Szczecinie. Wyróżnienie zostało przyznane również dr. hab. n. med. prof. PUM Miłoszowi Parczewskiemu, zatrudnionemu od 2005 roku w SPWSZ w Klinice Chorób Zakaźnych i Hepatologii PUM.

 

Czerwona kokardka jest symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS. Wyróżnienie otrzymują osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do poprawy jakości życia osób żyjących z HIV, chorych na AIDS lub wniosły istotny wkład w działania profilaktyczne.


Znak został wymyślony przez organizację charytatywną zrzeszającą artystów Visual AIDS, działającą w Nowym Jorku. Czerwona kokardka ma charakter symboliczny. Kolor oznacza krew, walkę i miłość, natomiast kształt odwrócone V – brak zwycięstwa nad epidemią HIV i AIDS. Celem grupy było zachęcenie innych do upamiętnienia zmarłych z powodu AIDS, zwiększenie świadomości na temat choroby oraz uświadomienie potrzeb pacjentów i ich rodzin. 
Galeria zdjęć:


6381.1 kB
6016 x 4000 pix

6528.7 kB
6016 x 4000 pix

6786.8 kB
6016 x 4000 pix
cofnij do druku na górę