Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Dla mieszkańców - Zdrowie - Medycyna szkolna - Medycyna szkolna - Aktualności - Spotkanie szkoleniowe na temat

2014-12-08

Spotkanie szkoleniowe na temat

Wydział Zdrowia Publicznego Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie zorganizował spotkanie szkoleniowe na temat Bóle brzuch u dzieci i młodzieży szkolnej. Spotkanie odbyło się 28 listopada 2014 r. o godz. 10.00 w Sali Rycerskiej ZUW w Szczecinie. Wzięło w nim udział 90 pielęgniarek i higienistek sprawujące profilaktyczną opiekę zdrowotną nad uczniami w szkołach z terenu województwa zachodniopomorskiego.


Spotkanie zostało podzielone na dwie części. W pierwszej poruszony został temat szczepień ochronnych. Uczestniczył w niej Wojewoda Zachodniopomorski, Pan Marek Tałasiewicz, który podkreślił ważność tego tematu i zachęcił panie pielęgniarki do propagowania szczepień w środowisku szkolnym i domowym uczniów.


W drugiej części spotkania omówione zostały bóle brzucha u dzieci i młodzieży w kontekście różnego rodzaju przyczyn je wywołujących. Jest ich mnóstwo i są jednym z najczęściej diagnozowanych objawów. Bardzo często znalezienie prawdziwej przyczyny pomaga w wyeliminowaniu dolegliwości. W ramach tej części wygłoszone zostały wykłady o przewlekłych bólach brzucha, ostrych schorzeniach jamy brzusznej i psychicznym podłożu zaburzeń somatycznych u dzieci.
 

Po zakończeniu spotkania wszystkim uczestnikom rozdano materiały szkoleniowe i certyfikaty uczestnictwa w spotkaniu.


Lista załączników:

Lp.Tytuł załącznikaTypRozmiarZmodyfikowany
1
Program spotkania
format pliku pdf .pdf
113.1 kB
2014-12-08, 14:20:01


Galeria zdjęć:

Prelegenci spotkania szkoleniowego
235.5 kB
1280 x 960 pix
Uczestnicy spotkania szkleniowego
209.3 kB
1280 x 960 pix
Uczestnicy spotkania szkleniowego
214.3 kB
1280 x 960 pix
cofnij do druku na górę