Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Dla mieszkańców - Zdrowie - Promocja zdrowia - Aktualności - XXI Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK – 11.05.2013 r.

2013-05-10

XXI Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK – 11.05.2013 r.

Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie organizuje XXI Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, które odbędą się w dniu 11 maja 2013 r. o godz. 11.00 na terenie Jasnych Błoni w Szczecinie. Przebiegać one będą pod honorowym patronatem m.in. Wojewody Zachodniopomorskiego.
Celem Mistrzostw jest podniesienie i sprawdzenie poziomu umiejętności udzielania pierwszej pomocy przez młodzież szkolną, a także propagowanie ujednoliconych doktryn udzielania pierwszej pomocy zgodnych z zasadami Unii Europejskiej.
W roku bieżącym w Okręgowych Mistrzostwach udział weźmie 7 zespołów ratowniczych, tj. zwycięzcy eliminacji rejonowych Mistrzostw, które reprezentować będą Oddziały Rejonowe oraz Delegatury ZOO PCK z: Drawska Pomorskiego, Gryfina, Kołobrzegu, Koszalina, Stargardu Szczecińskiego, Szczecina i Wałcza. Zespół, który wygra będzie reprezentował województwo zachodniopomorskie w etapie Ogólnopolskich Mistrzostw, które w tym roku odbędą się 14-16 czerwca w Warszawie.

cofnij do druku na górę