Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Dla mieszkańców - #PomagamUkrainie - Współpraca z NGO

Współpraca z NGO

Pomoc rzeczowa – zbiórki darów

dary możecie Państwo zawozić do punktu zbiórki prowadzonego przez stowarzyszenie Mi - Gracja, w hali Netto Arena. Magazyn jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-19:00, a w soboty i w niedziele w godzinach 10:00-16:00. Numer telefonu do magazynu: 506 760 598. 

UWAGA! Stowarzyszenie nie przyjmuje już odzieży. Informacje o aktualnych potrzebach zamieszczane są na stronie: https://www.facebook.com/migracjapolska/

Stowarzyszenie Mi-Gracja nie pośredniczy w poszukiwaniu mieszkania czy zatrudnienia.


Wolontariusze

Pomoc wolontariuszy zabezpiecza Refugees Szczecin. Zgłoszenia do pomocy na Dworcu Głównym w Szczecinie przyjmowane są poprzez formularz: https://forms.gle/3oMafQ5Y7a56jvRJ8

Transport – stowarzyszenie przyjmuje zgłoszenia jedynie na tzw. dyżury tzw. telefoniczne (w godzinach określonych w formularzu, jesteś pod telefonem, przyjeżdżasz w razie potrzeby)

Kierownicy zmiany potwierdzają zgłoszone dyżury sms. Uwaga! Brak sms od stowarzyszenia oznacza, że zespół na daną zmianę jest już kompletny.


Tłumacze

Koordynacją pomocy tłumaczy ze znajomością języków ukraińskiego i rosyjskiego w punkcie informacyjnym na Dworcu Głównym PKP w Szczecinie oraz w punktach pomocy uchodźcom z Ukrainy w tymczasowym zakwaterowaniu przy Al. Piastów i Sowińskiego zajmuje się Stowarzyszenie POLITES.

Stowarzyszenie poszukuje Poziom osób ze znajomością języka na poziomie komunikatywnym. W punktach przy Sowińskiego i Piastów wolontariusze współpracują z koordynatorem z Urzędu Wojewódzkiego, a w punkcie informacyjnym na dworcu - z dyżurującym dowódcą straży pożarnej.

 

Dla dzieci

Punkt opieki na dziećmi na Dworcu Głównym PKP w Szczecinie prowadzi Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny Szczecin, które dba o dostępność pedagogów i psychologów oraz o zapewnienie kącika dla mam z niemowlętami. TPD we współpracy z Zachodniopomorskim Urzędem Wojewódzkim przygotował również miejsce zabaw dla dzieci w punkcie recepcyjnym, w hali przy ul. Sowińskiego 7.

 


UWAGA! Na dworcu PKP oraz w punktach recepcyjnych przy al. Piastów 40A i Sowińskiego 7 nie prowadzimy zbiórek rzeczowych.
 


W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na miejsca zakwaterowania dla uchodźców z Ukrainy Urząd Miasta w Szczecinie prowadzi nabór zgłoszeń od osób, które mają możliwość udostępnienia lokum na ten cel. Chodzi przede wszystkim o zakwaterowanie na okres co najmniej kilku miesięcy. Formularz, który należy wypełnić, dołączyć do zgłoszenia i przesłać na adres: mieszkania@cudzoziemcy.szczecin.eu, jest dostępny na stronie www.szczecinukrainie.szczecin.eu

Można też skorzystać z formularza zgłoszeniowego:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSci37LfT-ZgY0Y82cCCV39LjrHMmtaLfrawqE2Pk4zcxeGaRA/viewform

albo zgłosić się telefonicznie pod specjalnymi numerami telefonów:

665 112 349; 665 371 121 (numery czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16).


cofnij do druku na górę