Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności - Spotkanie dotyczące sytuacji epidemicznej w związku z rosnącą liczbą zakażeń Covid-19

2021-11-12

Spotkanie dotyczące sytuacji epidemicznej w związku z rosnącą liczbą zakażeń Covid-19

Sytuacja związana z zakażeniami koronawirusem oraz plany uruchamiania kolejnych łóżek w szpitalach dla pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid-19 były tematem dzisiejszej wideokonferencji wojewody Zbigniewa Boguckiego z dyrektorami szpitali i naczelnymi lekarzami uzdrowisk.

Wojewoda Zbigniew Bogucki przy mównicy, za nim pozostali uczestnicy briefingu - dr n. med. Magda Wiśniewska, kierownik Szpitala Tymczasowego w Szczecinie, Małgorzata Usielska, dyrektor Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie, Dyrektor WSSE Szczecin dr n. med. Małgorzata Domagała-Dobrzycka, komendant wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński, komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Tomczyk i dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Paweł Kurzak

W spotkaniu uczestniczyli również: dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Paweł Kurzak, dyrektor Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie Małgorzata Usielska, zastępca dyrektora SPSK nr 2 PUM w Szczecinie, kierownik Szpitala Tymczasowego w Szczecinie dr n. med. Magda Wiśniewska, komendant wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński, komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Tomczyk, dyrektor WSSE w Szczecinie dr n. med. Małgorzata Domagała-Dobrzycka.

- Nieprzestrzeganie obostrzeń – nakazu noszenia maseczek i dystansu przekłada się na liczbę zakażeń, która w ostatnich dniach w bardzo szybkim tempie rośnie. Jeżeli chcemy w normalny sposób spędzić święta, to potrzebna jest refleksja osób w dalszym ciągu bagatelizujących zagrożenie, które niestety jest realne i zbiera żniwo zgonów wśród coraz młodszych – powiedział wojewoda Zbigniew Bogucki. - Cały czas mamy zapas wolnych łóżek covidowych, w tym respiratorowych w szpitalach, jednak patrząc na liczbę zakażeń należy w niedługim czasie spodziewać się zwiększonej liczby hospitalizacji. Dlatego zaplanowaliśmy uruchamianie w dwóch etapach – do 30 listopada i do 20 grudnia kolejnych łóżek dla zakażonych Covid-19 w szpitalach i z tym planem zapoznaliśmy dziś dyrektorów zachodniopomorskich placówek – dodał wojewoda.

Dziś w szpitalach na terenie województwa zachodniopomorskiego uruchomionych jest 696 łóżek II poziomu przeznaczonych do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem, w tym 67 łóżek respiratorowych. Zajętych jest 538 łóżek w tym 35 respiratorowych.

 


cofnij do druku na górę