Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności - Ponad miliard na strategiczne inwestycje w województwie zachodniopomorskim

2021-11-03

Ponad miliard na strategiczne inwestycje w województwie zachodniopomorskim

25 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki pierwszego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Do samorządów województwa zachodniopomorskiego na strategiczne inwestycje trafi 1 041 695 766 zł.

Grafika z kwotą środków 1 041 695 766 zł

Wnioski samorządów o finansowanie w ramach funduszu oceniała Komisja ds. wsparcia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Na podstawie rekomendacji komisji Prezes Rady Ministrów podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania z programu. Kolejny nabór wniosków dla samorządów ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych przyczyni się do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, poprawy warunków życia obywateli, a także powstawania nowych miejsc pracy.

Lista dofinansowanych samorządów znajduje się w załączeniu, na dole strony.


Lista załączników:

Lp.Tytuł załącznikaTypRozmiarZmodyfikowany
1
Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych I - województwo zachodniopomorskie
format pliku pdf .pdf
224.6 kB
2021-10-25, 10:06:19
cofnij do druku na górę