Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności - Współpraca Centrum Edukacji Ogrodniczej z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi

2021-01-26

Współpraca Centrum Edukacji Ogrodniczej z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi

Jan Białkowski, zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi oraz Lila Pławińska-Kopeć, dyrektor Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie podpisali dziś list intencyjny o współpracy obu instytucji.

podpisanie listu

List podpisano w obecności wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi Szymona Giżyńskiego, zastępcy głównego lekarza weterynarii dr n. wet. Mirosława Welza, posłów Artura Szałabawki, Leszka Dobrzyńskiego i Michała Jacha oraz wojewody Zbigniewa Boguckiego i wicewojewody Marka Subocza.

Od 1 stycznia 2021 r. organem prowadzącym Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie jest minister rolnictwa i rozwoju wsi.

- Jesteśmy tu dziś po to, żeby złożyć zobowiązanie podjęcia wszelkich działań, by Centrum Edukacji Ogrodniczej stało się najlepszą szkołą rolniczą w Polsce – powiedział wiceminister Szymon Giżyński. – Lokalizacja szkoły w mieście, z takim zapleczem kulturalnym jak Szczecin pozwala nie tylko na naukę wybranego zawodu, ale również wszechstronny rozwój – podkreślił wiceminister.

Podczas wystąpienia wojewoda Zbigniew Bogucki zaznaczył, że starania parlamentarzystów i radnych PiS przyniosły wymierny efekt – szkoła, która obchodzi 75-lecie istnienia została przejęta przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To pozwoli kształcić specjalistów, którzy będą wsparciem dla polskiego rolnictwa i weterynarii.


Lista załączników:

Lp.Tytuł załącznikaTypRozmiarZmodyfikowany
1
Treść listu intencyjnego
format pliku pdf .pdf
258.6 kB
2021-01-26, 15:31:49
cofnij do druku na górę