Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności - Szpital tymczasowy w Szczecinie

2020-12-15

Szpital tymczasowy w Szczecinie

Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz przedstawił plan sektorowego uruchamiania łóżek szpitalnych w dwóch lokalizacjach szpitala tymczasowego w Szczecinie. Pacjenci z COVID-19 w pierwszej kolejności będą hospitalizowani w budynku M w szpitalu SPSK 2 na Pomorzanach, a po zapełnieniu miejsc w tej lokalizacji – w szpitalu przygotowanym w hali Netto Areny.

wicewojewoda przy mikrofonach

Budynek M w SPSK 2 w Szczecinie będzie gotowy do przyjęcia pierwszych pacjentów jeszcze przed świętami. Trwają ostatnie prace adaptacyjne oraz dostawy sprzętu. Docelowo znajdą się tu 162 łóżka (w tym 25 respiratorowych). Zakończone zostały prace w hali Netto Areny – szpital tam zlokalizowany to szpital rezerwowy (pasywny) – w razie potrzeby będzie można uruchomić w nim 175 łóżek (w tym 25 respiratorowych). Łóżka w szpitalu w obu lokalizacjach będą uruchamiane sektorowo (etapowo).

- Mam nadzieję, że szpital w hali Netto Areny pozostanie pusty, bo jego zapełnienie będzie oznaczać duży przyrost zachorowań na COVID-19 – podkreśla wicewojewoda Marek Subocz - Musimy jednak być przygotowani i na taki scenariusz.

Wicewojewoda zaapelował, by podczas zbliżających się świat Bożego Narodzenia szczególnie zadbać o przestrzeganie zasad sanitarnych.
- To będą szczególne święta, podczas których musimy zadbać o osoby najstarsze i najsłabsze – mówi wicewojewoda Marek Subocz – Spędźmy je w wąskim gronie domowników, w sposób bezpieczny, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.


cofnij do druku na górę