Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności - Koszalińscy ozdrowieńcy mogą pomóc

2020-11-12

Koszalińscy ozdrowieńcy mogą pomóc

Mieszkańcy z części koszalińskiej naszego województwa, którzy chcą oddać osocze krwi jako ozdrowieńcy, będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu do Szczecina busami Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie.

logo Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

Do końca roku Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie zorganizuje pobieranie osocza od mieszkańców w soboty 28 listopada, 5 i 12 grudnia 2020 roku. O współpracy przy organizacji wyjazdów oraz doposażeniu w odpowiedni sprzęt – zakupie separatora osocza oraz szkoleniu kadry koszalińskiego Oddziału RCKiK rozmawiali wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, prezydent Koszalina Piotr Jedliński oraz dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie Ewa Kłosińska.

- Dziękuję wszystkim ozdrowieńcom, którzy chcą oddać osocze by pomóc osobom najciężej chorym na koronawirusa – mówi wojewoda Tomasz Hinc – Ich gotowość do wsparcia tych, którzy zmagają się z chorobą jest nieoceniona.

- Wraz z rosnącą liczbą ciężkich przypadków spowodowanych przez koronawirusa potrzeba coraz więcej osocza krwi ozdrowieńców przydatnego do leczenia pacjentów. Dlatego tak bardzo zależy nam wszystkim na jak najlepszym zorganizowaniu całego procesu – podkreśla prezydent Koszalina Piotr Jedliński, apelując do mieszkańców o oddawanie osocza.

Już teraz zainteresowani oddaniem osocza ozdrowieńcy w celu dokonania wstępnej kwalifikacji proszeni są o:

kontakt telefoniczny 726 530 560 lub 91 424 36 45

e-mail na adres ozdrowiency@krwiodawstwo.szczecin.pl

Przed wyjazdem otrzymają niezbędne informacje m.in. o terminie, miejscu wyjazdu i innych kwestiach związanych z pobieraniem osocza, które jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, bezbolesnym i trwa od 30 do 40 minut.


cofnij do druku na górę