Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności - Szpitalny Oddział Ratunkowy w PSK 1 przy ul. Unii Lubelskiej wznowił działalność

2020-04-15

Szpitalny Oddział Ratunkowy w PSK 1 przy ul. Unii Lubelskiej wznowił działalność

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, po czasowym zamknięciu spowodowanym potwierdzeniem zakażenia COVID-19 u jednej osoby z personelu, została przeprowadzona dezynfekcja potencjalnie skażonych obszarów, a osoby z kontaktu zostały poddane izolacji.

Fot. SPSK1 PUM

zdjęcie szpitala

- W czasie, gdy SOR na Unii Lubelskiej był zamknięty, pacjentów przyjmowały izby przyjęć w szpitalu Wojskowym przy Piotra Skargi, w szpitalu MSWiA przy ul. Jagiellońskiej i w SPK2 na Pomorzanach – mówi Paweł Rodzoś, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego – Gotowe do przyjęcia pacjentów z ciężkimi obrażeniami były także lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w szpitalach w Zdrojach, Koszalinie, Gryficach i Szczecinku.


Zamknięty pozostaje SOR w szpitalu w Zdunowie – tam również wśród personelu potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem. Zgodnie z decyzją dyrekcji szpitala, SOR będzie zamknięty do 21 kwietnia.


- W czasie występowania zakażeń koronawirusem wśród personelu medycznego należy liczyć się z tym, że sytuacje czasowego zamykania oddziałów będą się zdarzać – mówi dyrektor Paweł Rodzoś – System ratownictwa medycznego na Pomorzu Zachodnim jest na takie sytuacje przygotowany. Pacjenci wymagający hospitalizacji, w razie czasowego zamknięcia któregoś SOR-u lub izby przyjęć są przekierowywani systemowymi karetkami Pogotowia Ratunkowego do pozostałych szpitali.

 


cofnij do druku na górę