Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności - Elektroniczna ewidencja sanitarna na granicy

2020-03-30

Elektroniczna ewidencja sanitarna na granicy

Od dziś osoby przekraczające polską granicę i kierowane na obowiązkową 14-dniową kwarantannę nie muszą wypełniać kart lokalizacji. Ich dane są wprowadzane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej bezpośrednio do bazy danych podczas kontroli.

samochody służb na granicy

Dotychczas podróżni musieli wypełniać karty lokalizacyjne, które Straż Graniczna przekazywała do właściwych miejscowo urzędów wojewódzkich, gdzie dane z kart wprowadzano do systemu teleinformatycznego. Od północy informacje dotyczące osób odbywających kwarantannę wprowadzane są bezpośrednio do bazy danych już w trakcie kontroli na granicy.

Co do zasady obowiązkowej 14-dniowej domowej kwarantannie muszą poddać się wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski. Podczas kontroli na granicy każdy podróżny zobowiązany jest podać funkcjonariuszowi Straży Granicznej adres, pod którym będzie odbywał kwarantannę. Może to być miejsce zbiorowej kwarantanny, jeśli np. podróżny nie ma możliwości odbywania jej w miejscu zamieszkania.

Informacje te są wprowadzane do bezpośrednio do bazy danych i automatycznie przekazywane właściwym służbom, które będąweryfikować, czy obowiązek kwarantanny jest realizowany.

Źródło: Komenda Główna Straży Granicznej


cofnij do druku na górę