Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności - Kolejne dofinansowanie na walkę z koronawirusem

2020-03-24

Kolejne dofinansowanie na walkę z koronawirusem

Blisko milion zł trafi do trzech zachodniopomorskich szpitali z Ministerstwa Zdrowia na walkę z koronawirusem. To kolejne ministerialne dofinansowanie.

zdjęcie szpitala przy ul. Arkońskiej

Najwięcej – 558 tys. zł trafi do szpitala przy ul. Arkońskiej. Te środki będą wydatkowane na środki ochrony osobistej (kombinezony, gogle, maski) i środki do dezynfekcji, a także respiratory, pompy infuzyjne, kardiomonitory. Pieniądze dla PSK 1 przy ul. Unii Lubelskiej – 221 tys. zł będą przeznaczone na środki ochrony osobistej i środki dezynfekcyjne a także na respirator. 205 tys. zł na szpital w Koszalinie trafi na środki ochrony osobistej dla personelu.

- Te pieniądze to odpowiedź na najpilniejsze potrzeby szpitali w tej chwili – podkreśla wojewoda Tomasz Hinc – Udało nam się także przekazać do szpitala w Koszalinie dodatkowe 500 sztuk kombinezonów ochronnych z zasobów Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Swoją rezerwę dla koszalińskiego szpitala przekazał też Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektorat Weterynaryjny.

Dodatkowo do WSPR w Szczecinie trafi 325 tys. na realizacje zadań związanych z pobieraniem wymazów od osób pozostających w kwarantannie oraz 50 tys. zł dla WSSE na zapewnienie testów na koronawirusa. Łączna kwota całego dofinansowania to prawie 1 mln 360 tys zł.

To kolejna transza dofinansowania z Ministerstwa Zdrowia dla zachodniopomorskich szpitali. W pierwszej edycji do szpitali i WSSE w Szczecinie trafiło 6,5 mln zł na sprzęt potrzebny do walki z koronawirusem.


cofnij do druku na górę