Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności - Światło Wolności

2019-12-13

Światło Wolności

Światło Wolności zabłyśnie dziś w oknie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Symboliczna świeczka poświęcona pamięci ofiarom stanu wojennego zostanie zapalona dziś (piątek, 13 grudnia) o godz. 19.30

płomień świecy i napis - zapal Światło Wolności 13 grudnia o 19.30

Kampania pod hasłem „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności” nawiązuje do gestu, jaki wobec Polaków w czasie stanu wojennego w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 r. wykonały rzesze mieszkańców wolnego świata. Do postawienia w oknach symbolicznych świateł wezwał wówczas papież Jan Paweł II oraz ówczesny prezydent USA Ronald Reagan. Tamtej zimy świece zapłonęły w oknie Białego Domu, w Pałacu Apostolskim w Watykanie, a także w setkach polskich domów w geście sprzeciwu wobec brutalnych działań komunistycznych władz.

Po 38 latach, po raz kolejny przyłączamy się do kampanii zainicjowanej przez Instytut Pamięci Narodowej i zapalmy świeczkę w oknie ZUW, w hołdzie wobec zabitych i poszkodowanych przez reżim komunistyczny. 

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc zachęca mieszkańców do przyłączenia się do akcji i uczczenia Ofiar stanu wojennego. 

 


cofnij do druku na górę