Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności - Już ponad 4 tys. zgłoszeń do akcji „Razem na Święta”!

2019-12-09

Już ponad 4 tys. zgłoszeń do akcji „Razem na Święta”!

Do akcji „Razem na Święta”, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, zgłosiło się już ponad 4 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Na kolejne zgłoszenia MEN czeka do 19 grudnia br.

grafika promująca akcję

Warunkiem uczestnictwa w akcji „Razem na Święta” jest przesłanie przez dyrektora danej placówki lub osoby przez niego upoważnionej ankiety widocznej w Strefie dla zalogowanych w Systemie Informacji Oświatowej (zakładka „Ankieta”).
Na zgłoszenia czekamy do czwartku, 19 grudnia do godz. 12:00.

Zgłoszenia dla szkół polonijnych i polskich szkół za granicą

Szkoły polonijne i polskie szkoły za granicą, zainteresowane udziałem w akcji „Razem na Święta”, prosimy o przesyłanie zgłoszeń mailowych na adres Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą sekretariat@orpeg.pl. W zgłoszeniu powinny znaleźć się następujące informacje:

 

Prosimy także o zapoznanie się klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych przez ORPEG [http://www.orpeg.pl/index.php/rodo].

„Razem na Święta” – przykłady działań

W ramach akcji „Razem na Święta” uczniowie i nauczyciele mogą:

 

Są to jedynie przykłady inicjatyw, które w okresie przedświątecznym mogą podejmować szkolne kluby i koła wolontariatu. Katalog działań jest otwarty. Chętnie poznamy inne przedsięwzięcia przygotowane przez uczniów i nauczycieli. Chcemy, aby szkoły otwierały się na współpracę ze środowiskiem lokalnym, a uczniowie dostrzegali potrzeby i problemy innych.

Minister Edukacji Narodowej zaprasza do udziału!

– Wiem, że tysiące uczniów na co dzień angażuje się w przedsięwzięcia charytatywne. W wielu szkołach funkcjonują kluby i koła wolontariatu, które realizują działania zasługujące na prawdziwe uznanie. Chciałbym, aby te wspaniałe inicjatywy zostały wzmocnione szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy najwięcej osób oczekuje na pomoc. Jestem przekonany, że wsparcie, jakie otrzymają one od uczniów, będzie najlepszym sygnałem, że nie są same i zawsze jest ktoś o nich pamięta – napisał Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski w liście zachęcającym uczniów i nauczycieli do udziału w akcji „Razem na Święta”.

W ubiegłym roku w akcję włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne.

„Razem na Święta” w internecie i mediach społecznościowych

Zachęcamy wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe oraz polskie szkoły z granicą do dzielenia się przykładami inicjatyw realizowanych w ramach akcji „Razem na Święta”. Prosimy o publikowanie informacji na stronach internetowych oraz profilach w mediach społecznościowych z oznaczeniem #RazemNaŚwieta.

Wszystkie i placówki, które przystąpią do akcji, będą mogły pobrać specjalnie przygotowany z tej okazji logotyp i umieścić go na swoich stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Dla szkół, przedszkoli i placówek oświatowych biorących udział w akcji „Razem na Święta” przewidzieliśmy pamiątkowy dyplom.

Zapraszamy do udziału w akcji! Bądźmy #RazemNaŚwięta!

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej 


cofnij do druku na górę