Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności - Wojewoda spotkał się z młodymi ludźmi z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego

2019-11-29

Wojewoda spotkał się z młodymi ludźmi z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego

Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski spotkał się dziś z młodzieżą, która przyszła do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

wojewoda odbiera petycje z rąk uczestnika manifestacji

- Cieszę się, że nie pozostajecie objętni na to, czym oddychamy, w jakim stanie jest nasze środowisko i co dzieje się ze śmieciami, które każdy z nas produkuje każdego dnia. Cieszę się, że nie ulegacie idei niepohamowanego konsumpcjonizmu w Black Friday, a ważniejsza dla was jest troska o środowisko – mówił wojewoda Tomasz Hinc podczas spotkania z młodymi ludźmi.

Wojewoda podkreślił, że Premier Mateusz Morawiecki, jako pierwszy polski premier powołał Ministerstwo Klimatu, którego zadaniem jest ochrona i racjonalne wykorzystywanie zasobów środowiska - powietrza, przyrody ożywionej czy zasobów naturalnych, takich jak kopaliny. Ze środowiskiem wiążą się także zadania z zakresu zrównoważonego rozwoju, ekologicznego, publicznego transportu, polityki klimatycznej, włączając w to adaptację do zmian klimatu oraz leśnictwa.

- Dziękuję za Wasze zaangażowanie i postawę – Wasza petycję przekażę jeszcze dziś do kancelarii Premiera Rady Ministrów – dodał wojewoda Tomasz Hinc –Życzę Wam powodzenia i by wiedza zdobyta w szkole na temat otaczającego nas świata i środowiska pomogła Wam w przyszłości sprawić, by wszystkim nam żyło się lepiej, zdrowiej i w poszanowaniu przyrody.
 
Galeria zdjęć:

wojewoda i wicewojewoda spotkali się z delegacją manifestujących

1467 kB
1600 x 1067 pix
cofnij do druku na górę