Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności - Kolejne miejsca opieki nad najmłodszymi

2019-10-23

Kolejne miejsca opieki nad najmłodszymi

36 dodatkowych miejsc opieki nad dziećmi do 3 roku życia powstanie jeszcze w tym roku w dwóch zachodniopomorskich gminach dzięki wsparciu z rządowego programu Maluch+. Wicewojewoda Marek Subocz podpisał dziś umowy na dofinansowanie utworzenia nowych miejsc w gminach Myślibórz i Bobolice. Wartość dotacji dla gmin wynosi 660 tys. zł.

małe dziecko na macie do zabawy

Gmina Myślibórz uzyskała z dodatkowego naboru w rządowym programie Maluch+ 616 tys. zł na utworzenie 28 miejsc, a gmina Bobolice 44 tys. zł na utworzenie 8 miejsc w żłobkach miejskich.

- Zachęcamy samorządy i podmioty prywatne do składania wniosków w kolejnej odsłonie programu - mówi wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz. – Na realizację Malucha+ w 2020 r. rząd przeznaczył 400 mln zł. Oferty można składać w formie pisemnej lub elektronicznej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego do 13 listopada.

W 2018 roku w całej Polsce w ramach programu „MALUCH+” w 688 instytucjach opieki nad dziećmi do lat 3. utworzono łącznie 16,3 tys. miejsc. W samym województwie zachodniopomorskim w 25 instytucjach utworzono 604 nowe miejsca. W województwie zachodniopomorskim do końca 2019 roku w 29 placówkach ma zostać utworzonych 555 miejsc opieki.
 


cofnij do druku na górę