Strona główna Aktualności Redakcja serwisu Instrukcja obsługi BIP Rejestr zmian Polityka prywatności

Aktualności


1
trasa przebiegu gazociągu na mapie Polski
2020-01-21 nowe!

Gazociąg Goleniów-Lwówek z pozwoleniem na budowę

Gaz-System może rozpoczynać budowę gazociągu wysokiego ciśnienia o średnicy DN 1000 Goleniów-Lwówek na terenie województwa zachodniopomorskiego. Wojewoda Tomasz Hinc podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę gazociągu stanowiącego element projektu Baltic Pipe na terenie powiatów: goleniowskiego, stargardzkiego, pyrzyckiego i choszczeńskiego.

Grafika: www.baltic-pipe.eu

czytaj wiecej
2
budynek ZUW widziany z oddali
2020-01-21 nowe!

Rządowe dofinansowanie asystentów osób niepełnosprawnych

26 zachodniopomorskich samorządów uzyskało dofinansowanie z programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Umowy z gminami i powiatami na dofinansowanie kwotą ponad 2,8 mln zł usług asystentów wspierających osoby niepełnosprawne podpisał dziś wicewojewoda Marek Subocz.

czytaj wiecej
3
wspólne zdjęcie uczestników uroczystości na schodach w holu głównym ZUW
2020-01-20 nowe!

Awanse nauczycieli

111 nauczycieli odebrało dziś akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. W uroczystości w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim wzięli udział m.in. wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć, wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz i zachodniopomorska kurator oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza.

Fot. Daniel Wróbel, Kuratorium Oświaty w Szczecinie

czytaj wiecej
4
wojewoda przekazuje kluczyki do samochodu strażakowi
2020-01-17

Strażacy z nowymi samochodami

9 nowych wozów dla Państwowej Straży Pożarnej na Pomorzu Zachodnim. Łączna wartość przekazanych dziś samochodów to ponad 3 mln zł. Przekazanie samochodów odbyło się w obecności wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca, zachodniopomorskiego komendanta wojewódzkiej PSP w Szczecinie nadbryg. Jacka Staśkiewicza oraz posłów: Leszka Dobrzyńskiego, Michała Jacha i Czesława Hoca.

czytaj wiecej
5
budynek ZUW z oddali
2020-01-14

Dotacja dla samorządu na ochronę przyrody

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc przekazał samorządowi województwa dotację celową w wysokości 900 tys. zł. Środki przeznaczone są na zadania z zakresu ochrony przyrody i parków krajobrazowych realizowane przez jednostki nadzorowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

czytaj wiecej
6
logo programu ASOS
2020-01-14

ASOS 2020 wystartował, można składać oferty!

Wspieranie aktywności seniorów, edukacja, integracja wewnątrz i międzypokoleniowa, usługi społeczne dla osób starszych – to główne cele Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg ogłosiła konkurs ofert do programu ASOS w edycji na rok 2020. Termin składania ofert upływa 31 stycznia br.

czytaj wiecej
7
widok na wejście do budynku ZUW
2020-01-13

Grunty Skarbu Państwa dla samorządów

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc na wniosek samorządowców z Polic i Łobza przekazał gminom nieruchomości stanowiące własność Skarbu Państwa.

czytaj wiecej
8
wojewoda przy stole prezydialnym dziękuje służbom za sprawne działanie
2020-01-13

Trwa wygaszanie ogniska grypy ptaków na fermie indyków w Rościnie

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podziękował dziś wszystkim służbom za sprawne i szybkie działania w zwalczaniu ogniska ptasiej grypy na fermie indyków w Rościnie (powiat myśliborski). Podczas posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego podsumowano działania związane ze zwalczaniem wirusa.

czytaj wiecej
9
logo inspekcji weterynaryjnej
2020-01-11

Działania Inspekcji Weterynaryjnej w ognisku wirusa grypy ptaków

W związku z wystąpieniem grypy ptaków na fermie drobiu w miejscowości Rościn (powiat myśliborski) powiatowy lekarz weterynarii w Myśliborzu Hanna Wardęcka podjęła decyzję o depopulacji całej hodowli metodą wypełnienia pomieszczeń hodowlanych gazem CO2 (postępowanie popularnie zwane zagazowaniem).

czytaj wiecej
10
indyki na fermie
2020-01-10

Ptasia grypa na fermie indyków

Potwierdzono dziś wirus ptasiej grypy H5N8 na fermie indyków w miejscowości Rościn, w powiecie myśliborskim. Jak podaje Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Szczecinie, na fermie znajduje się 22 tys. 620 indyków. Od momentu stwierdzenia objawów padło już 600 sztuk. Obecność wirusa ptasiej grypy potwierdziły badania wykonane w Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach.

czytaj wiecej
11
widok na budynek ZUW z powietrza
2020-01-10

Dofinansowanie Ośrodków Pomocy Społecznej

Ponad 26,5 mln zł wyniesie dotacja z budżetu państwa na działalność ośrodków pomocy społecznej. Wojewoda zachodniopomorski przekaże środki na koszty utrzymania wszystkich 113 ośrodków z terenu naszego województwa.

czytaj wiecej
12
budynek ZUW widziany z lotu ptaka z widokiem na Odrę
2020-01-09

Pieniądze w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze"

Wojewoda zachodniopomorski przekazał 800 tys. zł z budżetu państwa samorządowi województwa na realizację zadań pomocy technicznej wynikających z zapisów ustawy o wspieraniu zrównoważonego rozwoju sektora rybackiego z udziałem Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach programu operacyjnego „Rybactwo i Morze 2014-202”

czytaj wiecej
13
mapa obrazująca przebieg linii energetycznej Krajnik-Baczyna
2020-01-09

Inwestycja w bezpieczeństwo energetyczne

Następny odcinek linii energetycznej 400 kV relacji Krajnik-Baczyna uzyskał zgodę na realizację. Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowej „Budowa linii 400 kV relacji Krajnik-Baczyna na odcinku od SE Krajnik do istniejących słupów nr 11 i 516”. Inwestycja zlokalizowana jest na trenie gminy Gryfino.

czytaj wiecej
14
mapa obrazująca trasę podmorskiego rurociągu
2020-01-09

Decyzja lokalizacyjna dla rurociągu Baltic Pipe

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe. Decyzja została wydana na rzecz Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A.

czytaj wiecej
15
2020-01-08

Odznaczenia Prezydenta RP

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył dziś odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w ratowaniu życia ludzkiego. W uroczystości wzięła też udział Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, a wśród zaproszonych gości był także wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

czytaj wiecej
16
tabliczka - Zabytek zadbany - tytuł zdobył Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie w 2014 roku
2020-01-02

Zabytek zadbany

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu „Zabytek Zadbany”, którego celem jest promocja właściwej opieki nad zabytkami – prowadzonych wzorowo prac badawczych, konserwatorskich, rewaloryzacyjnych i adaptacyjnych, a także systematycznych działań na rzecz właściwego utrzymania zabytków. Nadzór nad Konkursem w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego sprawuje Generalny Konserwator Zabytków.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę