Strona główna Aktualności Redakcja serwisu Instrukcja obsługi BIP Rejestr zmian Polityka prywatności

Aktualności


1
2017-03-28 nowe!

Wojewódzkie Forum Infrastruktury Krytycznej

Już po raz czwarty przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim spotkali się z zachodniopomorskimi operatorami infrastruktury krytycznej.

czytaj wiecej
2
2017-03-27 nowe!

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór wniosków do Programu „Klub” na 2017 rok

Do 21 kwietnia 2017r. można składać wnioski w ramach programu „Klub”. Program ten ma na celu upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej, wsparcie instytucjonalne działalności klubów sportowych w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży.

czytaj wiecej
3
2017-03-23

Rolnicy u wojewody

Wojewoda Zachodniopomorski odebrał dziś z rąk zachodniopomorskich rolników petycje skierowaną do Premier Beaty Szydło.

czytaj wiecej
4
2017-03-22

Wicewojewoda uhonorował choszczeńskiego literata

Wicewojewoda Marek Subocz wręczył panu Władysławowi Łazuce Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, przyznany przez ministra Piotra Glińskiego.

czytaj wiecej
5
2017-03-21

Dzieci szukały wiosny w ZUW

Były kwiatki, wspólne zdjęcia, małe biedronki w kształcie serduszek i... mnóstwo radości - a wszystko to u wicewojewody zachodniopomorskiego, który gościł u siebie dzieci z 27 przedszkola publicznego „Żagielek” z okazji pierwszego dnia wiosny.

czytaj wiecej
6
2017-03-20

Współpraca z samorządami na rzecz gazyfikacji gmin

Sześć gmin województwa zachodniopomorskiego podpisało dziś w ZUW listy intencyjne z Polską Spółką Gazownictwa

czytaj wiecej
7
2017-03-16

Blisko 73 mln unijnego dofinansowania na szczeciński projekt infrastrukturalny

Ministerstwo Rozwoju podjęło decyzję o zwiększeniu o 1,2 mld zł puli funduszy na konkurs w Programie Infrastruktura i Środowisko. Skorzysta na tym Szczecin. Poinformował dziś o tym wojewoda Krzysztof Kozłowski w obecności posłów i wiceprezydentów miasta.

czytaj wiecej
8
2017-03-15

Przyjaźni przedsiębiorcy z certyfikatami

Z okazji Światowego Dnia Konsumenta Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej już po raz czwarty przyznał przedsiębiorcom z naszego regionu Certyfikat „Przedsiębiorca przyjazny konsumentom”.

czytaj wiecej
9
2017-03-15

Szczecinek będzie miał obwodnicę

Wojewoda Zachodniopomorski wydał dziś decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji „Budowa obwodnicy miasta Szczecinek w ciągu drogi S-11”. Przedmiotem inwestycji jest budowa dwujezdniowej obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S11 - o długości blisko 12 km na terenach należących do miasta Szczecinka i do gminy Szczecinek.

czytaj wiecej
10
2017-03-08

Kołobrzeg. Podpisano kontrakt na budowę pierwszego promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej

Dzisiaj w Kołobrzegu podpisano kontrakt na budowę promu pasażersko-towarowego dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. Kontrakt w imieniu inwestora podpisali Piotr Redmerski, prezes i Andrzej Wróblewski z zarządu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. oraz ze strony wykonawcy Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia S.A., Marek Różalski – prezes oraz Mariusz Ronewicz z zarządu tej spółki.

czytaj wiecej
11
2017-03-01

Interna w Zdrojach – czasowo zamknięta

Wicewojewoda Marek Subocz wydał zgodę na czasowe zaprzestanie działalności leczniczej Oddziału Chorób Wewnętrznych szpitala w Zdrojach. Powodem są braki kadrowe – brakuje lekarzy chorób wewnętrznych. Oddział będzie nieczynny od dziś do końca kwietnia

czytaj wiecej
12
2017-03-01

Akcja „SpoKREWnieni służbą”

1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” rusza akcja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „SpoKREWnieni służbą”. W ramach tej akcji przez cały marzec, w różnych punktach Polski można będzie honorowo oddawać krew.

czytaj wiecej
13
ogłoszenie w formie graficznej
2017-02-13

Konkurs na aplikację mobilną do wysyłania zgłoszeń alarmowych

Z okazji Europejskiego Numeru Alarmowego 112, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło konkurs na aplikację mobilną do wysyłania zgłoszeń alarmowych, w szczególności przez osoby głuche. Najlepszy projekt wyłoniony w konkursie uzyska nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych.

czytaj wiecej
14
numer infolinii na czerwonym tle
2017-02-08

Pomoc bezdomnym w czasie mrozów

800 170 010 z telefonów stacjonarnych lub 696 03 11 68 z komórkowych, to numery bezpłatnej infolinii na rzecz osób bezdomnych.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę