Strona główna Aktualności Redakcja serwisu Instrukcja obsługi BIP Rejestr zmian Polityka prywatności

Aktualności


1
2017-05-24 nowe!

Wicewojewoda powołał nowych konsultantów

Wicewojewoda Marek Subocz powołał nowych wojewódzkich konsultantów medycznych: dr n. med. Beata Paradowska-Opałka została konsultantem wojewódzkim w dziedzinie otorynolaryngologii a prof. dr hab. n. med. Andrzej Torb é –konsultantem wojewódzkim w dziedzinie perinatologii.

czytaj wiecej
2
wspólne zdjęcie laureatów konkursu z wicewojewodą i kurator oświaty
2017-05-23 nowe!

Nagrody w konkursie historycznym

Wręczenie nagród w konkursie „Zmagania wojenne żołnierza polskiego na Pomorzu Zachodnim w czasie II wojny światowej” odbyło się dziś w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Laureatom gratulował wicewojewoda Marek Subocz.

czytaj wiecej
3
2017-05-22 nowe!

Minister Kwieciński w Szczecińskim Parku Przemysłowym

Podczas dzisiejszej wizyty w Szczecinie sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Jerzy Kwieciński spotkał się także z przedsiębiorcami działającymi na terenie Szczecińskiego Parku Przemysłowego. Rozmawiano m.in. o współpracy firm operujących w SPP w kontekście planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju i jego części jaką jest Program Batory. Minister rozmawiał także z przedsiębiorcami o otoczeniu finansowym przemysłu okrętowego.

czytaj wiecej
4
2017-05-22 nowe!

S6 – najdłuższy w Polsce odcinek drogi szybkiego ruchu w budowie

Uroczystość wbicia łopaty pod budowę odcinka Goleniów- Koszalin na drodze S6 obyła się dziś pod Żółwią Błocią, na węźle Goleniów-lotnisko.

czytaj wiecej
5
2017-05-22 nowe!

Szczecin z kolejnymi inwestycjami drogowymi

Dwie ważne umowy - na dofinansowanie DK 31 – rozbudowa skrzyżowania ul Floriana Krygiera z ul Granitową a odcinkiem drogi w kierunku autostrady A6 oraz na dofinansowanie budowy dwóch wielozadaniowych jednostek pływających przekazał dziś Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju wojewodzie zachodniopomorskiemu Krzysztofowi Kozłowskiemu.

czytaj wiecej
6
2017-05-22 nowe!

Zachodniopomorskie – dane demograficzne

Sytuacja demograficzna województwa zachodniopomorskiego jako wyzwanie dla polityki społecznej i gospodarczej – to temat dzisiejszej konferencji organizowanej przez wojewodę zachodniopomorskiego i Urząd Statystyczny w Szczecinie. Udział w niej wzięli naukowcy ze szczecińskich uczelni oraz samorządowcy.

czytaj wiecej
7
wejście główne do gmachu ZUW
2017-05-22 nowe!

Nagrody specjalne dla pracowników socjalnych

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego minister rodziny, pracy i polityki społecznej przyznaje nagrody specjalne za wybitne oraz nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej. Kandydatów do nagrody można zgłaszać do 31 lipca br.

czytaj wiecej
8
widok zza stołu prezydialnego
2017-05-19

Sprawy rolnicze na WRDS

Obrót ziemią, prawo łowieckie pod kątem szkód oraz ubój gospodarczy były tematami dzisiejszego posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego z udziałem wicewojewody Marka Subocza.

czytaj wiecej
9
żaglówka na Odrze, w tle żaglowce
2017-05-19

Przewodnik dla żeglarzy i armatorów jachtów

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej opublikowało materiał dla żeglarzy, właścicieli i armatorów jachtów o długości do 24 m. Przewodnik zawiera informacje dotyczące wymogów formalno-prawnych oraz rekomendacje MGMiŻŚ w zakresie bezpieczeństwa.

czytaj wiecej
10
logo programu
2017-05-18

Pieniądze na bezpieczeństwo

7 zachodniopomorskich projektów uzyska w tym roku dofinansowanie z Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczyło na program 5 mln zł, z czego 365 tys. zł otrzymają samorządy i organizacje pozarządowe z naszego województwa.

czytaj wiecej
11
napis na zielono-niebieskim tle - cudzoziemcy.gov.pl
2017-05-18

Cudzoziemcy.gov.pl – wnioski dla obcokrajowców pod jednym adresem

Urząd do Spraw Cudzoziemców przygotował portal umożliwiający wypełnianie wniosków o zezwolenia na pobyt i drukowanie dokumentów gotowych do złożenia w urzędzie. Ze strony można również pobrać inne formularze przydatne cudzoziemcom przebywającym w Polsce.

czytaj wiecej
12
2017-05-17

Numer 112 w szkołach podstawowych

Operatorzy numeru 112 rozpoczęli cykl zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych. Dzieci dowiedzą się m.in. kiedy dzwonić pod numer 112, jak zgłosić zdarzenie i jak wygląda praca operatorów przyjmujących zgłoszenia alarmowe.

czytaj wiecej
13
wojewoda przemawia przy mównicy, w tle goście konwentu
2017-05-12

Konwent Morski w Szczecinie

Polska bandera, możliwość odtworzenia i konsolidacji żeglugi liniowej w Polsce z wiodącą rolą Polskich Linii Oceanicznych oraz budowa promów przez stocznię Gryfia dla PŻB to tematy odbywającego się w Szczecinie II Konwentu Morskiego.

czytaj wiecej
14
2017-05-12

Gimnazjaliści w konkursie pierwszej pomocy przedmedycznej

Drużyna Gimnazjum Nr 18 ze Szczecina wygrała III Wojewódzki Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Dla Młodzieży Gimnazjalnej. II miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum Nr 4 Ze Stargardu, a III gimnazjaliści z Kalisza Pomorskiego.

czytaj wiecej
15
2017-05-11

Urząd i Szczecin w fotografii mobilnej

Wystawa fotografii mobilnej „Show it #Szczecin” – czyli zdjęć wykonanych przy użyciu telefonów komórkowych i tabletów zagości w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

czytaj wiecej
16
2017-05-11

Przymrozki zaszkodziły rolniczym uprawom

W dziesięciu gminach województwa zachodniopomorskiego pracują już komisje powołane przez wojewodę, które szacują straty wywołane w rolnictwie przymrozkami. Komisje pracują m.in. w gminie Barlinek, Biały Bór, Będzino, Chociwel, Łobez, Nowogrodek Pomorski, Połczyn-Zdrój, Stare Czarnowo, Trzcińsko-Zdrój, Wolin. W miarę wpływania do ZUW wniosków, powoływane będą kolejne komisje.

czytaj wiecej
17
rozmowa przy stole w gabinecie wojewody. Na pierwszym planie flagi - polska i słoweńska, w tle godło Rzeczypospolitej
2017-05-10

Wicewojewoda spotkał się z ambasadorem Słowenii

Wicewojewoda Marek Subocz wraz z dyrektor generalną Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Anną Kołek spotkali się z ambasadorem Słowenii Robertem Krmelj, któremu towarzyszył konsul honorowy Republiki Słowenii Janusz Jasiński.

czytaj wiecej
18
2017-05-10

Wojewoda w Pyrzycach

Wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski odwiedził Pyrzyce – to pierwsze z cyklu zaplanowanych w powiatach spotkań z przedstawicielami powiatów oraz administracji zespolonej.

czytaj wiecej
19
2017-04-12

Rezerwacja numerków „D” tylko internetowo

Od 10 kwietnia rezerwacja wizyty w ZUW, w celu złożenia wniosku o pobyt cudzoziemca w Polsce, odbywać się będzie wyłącznie poprzez rejestrację internetową.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę