Strona główna Aktualności Redakcja serwisu Instrukcja obsługi BIP Rejestr zmian Polityka prywatności

Aktualności


1
2018-07-20

Święto wałeckich policjantów

Policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, uroczyście obchodzili 19 lipca (czwartek) 99 rocznicę powołania Policji Państwowej.

czytaj wiecej
2
2018-07-18

Pół miliarda na drogi i żeglugę śródlądową

Prawie 488 milionów złotych unijnego dofinansowania otrzyma Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na budowę obwodnicy Szczecinka oraz odcinka węzeł Zakręt – węzeł Lubelska drogi ekspresowej S17 Warszawa – Garwolin. Z kolei 17 milionów złotych trafi do Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie na rozbudowę Systemu Informacji Rzecznej na Dolnej Odrze

czytaj wiecej
3
2018-07-16

W hołdzie litewskim lotnikom

15 lipca 1933 r. - w rocznicę zwycięstwa wojsk polskich i litewskich pod Grunwaldem - litewscy lotnicy: Steponas Darius i Stasys Girenas, wystartowali z Nowego Jorku. Lecieli bez radia, by zabrać odpowiednią ilość paliwa. Zamierzali pokonać trasę o długości ponad 7 tys. km i pobić rekord długości lotu bez międzylądowania

czytaj wiecej
4
logo Centrum Projektów Polska Cyfrowa
2018-07-12

Każda gmina może otrzymać środki na szkolenia informatyczne dla mieszkańców

Wszystkie gminy z województwa zachodniopomorskiego mogą otrzymać środki na przeprowadzenie darmowych szkoleń informatycznych dla mieszkańców. Projekt jest całkowicie finansowany ze środków funduszy europejskich przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) i nie wymaga wkładu własnego ze strony samorządów.

czytaj wiecej
5
wicewojewoda w towarzystwie komendanta gratuluje nowo przyjętemu policjantowi
2018-07-10

Ślubowanie policjantów

43 nowych policjantów złożyło dziś ślubowanie dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Uroczystość odbyła się na w obecności wicewojewody zachodniopomorskiego Marka Subocza i zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Szczecinie insp. Piotra Ostrowskiego.

czytaj wiecej
6
minister Elżbieta Rafalska na stojąco opowiada o głównych założeniach systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin
2018-07-09

Konsultacje w sprawie budowy systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin

W Zakładzie Aktywności Zawodowej działającym przy Polskim Stowarzyszeniu Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Stargardzie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach konsultacji budowy systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

czytaj wiecej
7
wicewojewoda przemawia
2018-07-08

Uroczystości w Darłówku

Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz uczestniczył w odsłonięciu i poświęceniu tablicy upamiętniającej ofiary zbrodni komunistycznych. Nad uroczystością patronat objął prezydent Andrzej Duda.

Fot Karolina Pawłowska

czytaj wiecej
8
logo programu Dobry Start
2018-07-02

Wnioski o świadczenia dla rodzin online już od 1 lipca

1 lipca ruszyło przyjmowanie wniosków online o wsparcie z programu „Rodzina 500+”, świadczenia rodzinne i te z funduszu alimentacyjnego, a także nowego świadczenia dobry start. Ujednolicenie terminu składania wniosków o różne formy wsparcia to z jednej strony oszczędność czasu dla rodzin, a z drugiej – usprawnienie pracy urzędników, którzy szybciej rozpatrzą złożone przez rodziny wnioski.

czytaj wiecej
9
eksponaty z jednej z gablot - biała koszulka z czerwonym napisem Szczecin
2018-06-19

Szczecińska droga do wolności

Szczecińska droga do wolności. Strajki w 1988 roku to tytuł wystawy przygotowanej w 30. rocznicę wydarzeń sierpnia 1988 roku, która jest hołdem dla strajkujących.

czytaj wiecej
10
wojewoda ze zwycięzcami konkursu
2018-05-18

Najlepsi w udzielaniu pierwszej pomocy

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 21 ze Szczecina zwyciężyła w finale IV konkursu dotyczącego zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Puchar zwycięzcom wręczył wojewoda Tomasz Hinc.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę