Strona główna Aktualności Redakcja serwisu Instrukcja obsługi BIP Rejestr zmian Polityka prywatności

Aktualności


1
okładka kroniki wydarzeń 2015-2019
2019-10-13 nowe!

Podsumowanie

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podsumował w obecności parlamentarzystów Pomorza Zachodniego działania administracji rządowej na terenie województwa podejmowane podczas kończącej się kadencji parlamentarnej.

czytaj wiecej
2
logo PRM
2019-10-13 nowe!

Życzenia z okazji Dnia Ratownika Medycznego

Z okazji Dnia Ratownika Medycznego (13 października) chciałbym złożyć wyrazy uznania i szacunku wszystkim tym, którzy tworzą system Państwowego Ratownictwa Medycznego.

czytaj wiecej
3
wojewoda przy mównicy dziękuje nauczycielom
2019-10-11

Nauczyciele uhonorowani

W obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Szczecinie uczestniczył dziś podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Maciej Kopeć oraz wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

czytaj wiecej
4
wspólne zdjęcie uczestników uroczystości
2019-10-10

Odznaczenie dla Piotra Karpowicza

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości, nadany przez Prezydenta RP wręczył Piotrowi Karpowiczowi wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz.

czytaj wiecej
5
wicewojewoda przypina odznaczenie jednej z wyróżnionych
2019-10-10

Dzień Edukacji Narodowej w Koszalinie

Marek Subocz, wicewojewoda zachodniopomorski uczestniczył w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Koszalinie. Wicewojewoda wręczył nauczycielom odznaczenia państwowe – Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę.

czytaj wiecej
6
dowódca brygady zachęca do wstępowania w szeregi WOT
2019-10-10

WOT buduje Zachodniopomorską Brygadę OT

Chętni do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej z województwa zachodniopomorskiego mogą już wstępować w szeregi Terytorialsów. W Szczecinie rusza formowanie dowództwa brygady i pierwszego batalionu. Co ważne, żeby zostać żołnierzem WOT nie trzeba rezygnować z dotychczasowej aktywności. To służba dla tych, którzy chcą połączyć życie osobiste ze służbą wojskową.

czytaj wiecej
7
wspólne zdjęcie wszystkich uczestników uroczystości
2019-10-09

Bezpieczniej i bardziej ekologicznie dzięki nowym wozom dla OSP

4,5 mln zł na nowoczesne wozy ratowniczo-gaśnicze w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych dla 17 jednostek OSP na Pomorzu Zachodnim.

czytaj wiecej
8
wspólne zdjęcie uczestników uroczystości
2019-10-08

Nowa komenda policji w Białogardzie

W obecności wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Pawła Szefernakera, wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca i wicewojewody Marka Subocza oraz zastępcy komendanta głównego policji nadinsp. Dariusza Augustyniaka w Białogardzie otwarto dziś nową Komendę Powiatową Policji.

czytaj wiecej
9
2019-10-07

Szybciej ze Szczecina do Koszalina

Kolejny odcinek drogi S6 będzie w najbliższych dniach udostępniony dla kierowców. Odcinek od Kołobrzegu do Koszalina ma długość 44,2 km.

czytaj wiecej
10
premier, ministrowie i wojewoda przed mikrofonami
2019-10-07

Port lotniczy będzie się rozwijał

Rozbudowa portu lotniczego Szczecin-Goleniów była tematem dzisiejszej konferencji premiera RP Mateusza Morawieckiego z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka i wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca.

czytaj wiecej
11
wojewoda i prezydent Świnoujścia podpisują porozumienie
2019-10-07

Jest miejsce pod budowę komendy policji w Świnoujściu

Porozumienie w sprawie budowy nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu podpisał wojewoda Tomasz Hinc, prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz oraz zastępca głównego komendanta policji nadinspektor Dariusz Augustyniak i komendant wojewódzki policji w Szczecinie nadinspektor Jacek Cegieła.

czytaj wiecej
12
ministrowie trzymający podpisany ZRID
2019-10-07

ZRID dla tunelu pod Świną

Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla tunelu pod Świną podpisał dziś wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc w obecności ministrów: infrastruktury Andrzeja Adamczyka, gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka, wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Krzysztofa Kozłowskiego, posłów: Artura Szałabawki, Leszka Dobrzyńskiego, Krzysztofa Zaremby, Rafała Muchy.

czytaj wiecej
13
wicewojewoda przemawia
2019-10-05

Święto szkoły w Gościnie

W Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie odbyło się Święto Szkoły połączone ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych. W uroczystości uczestniczył wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz.

Fot. Waldemar Dołowy

czytaj wiecej
14
wojewoda przemawia przy mikrofonie
2019-10-04

Prace na obwodnicy Myśliborza

Postęp prac na obwodnicy Myśliborza w ciągu drogi DK26 był tematem dzisiejszej konferencji wojewody Tomasza Hinca posłów: Leszka Dobrzyńskiego, Rafała Muchy oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.Obwodnica, która wyprowadzi ruch ciężkich pojazdów z historycznego centrum miasta, ma zostać oddana do użytku jesienią 2021.

czytaj wiecej
15
2019-10-03

Ostatnie umowy w naborze na 2019 rok w ramach FDS podpisane

14 mln 680 tys. zł – to łączna kwota rządowego wsparcia, jakie uzyskały samorządy powiatów wałeckiego i szczecineckiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dziś, w obecności Małgorzaty Golińskiej, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, wicewojewoda Marek Subocz podpisał ostatnie umowy na dofinansowanie w naborze w ramach FDS na 2019 rok.

czytaj wiecej
16
logo programu - namalowany niebieski miś na białym tle
2019-10-02

Nabór w programie Maluch plus

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa ogłosiła kolejny otwarty konkurs „Maluch+”. Na Program w 2020 r. przeznaczono 400 mln zł.

czytaj wiecej
17
wicewojewoda przecina wstęgę
2019-10-02

Lepsza opieka nad pacjentami po zawale

W Drawskim Centrum Specjalistycznym otwarto dziś Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej. To drugi w województwie, po SPSK2 w Szczecinie, ośrodek dla pacjentów po zawale, z kompleksową opieką, obejmującą także rehabilitację - stacjonarną i w trybie dziennym. W uroczystości uczestniczył wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz.

czytaj wiecej
18
plakat promujący inforlinię
2019-10-01

800 080 222 – rusza całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

czytaj wiecej
19
przebieg fragmentu linii 400 kV
2019-09-30

Inwestycje w poprawę przesyłania energii elektrycznej

Pozwolenie na budowę linii 400 kV Krajnik-Baczyna podpisał dziś wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. Pozwolenie obejmuje budowę ponad 17,5-kilometrowego odcinka dwutorowej, napowietrznej linii elektroenergetycznej 400 kV Krajnik-Baczyna - od słupa nr Ko13 do słupa nr My42 na terenie gmin Kozielice (powiat pyrzycki) i Myślibórz.

czytaj wiecej
20
eksplozja ładunku wybuchowego na morzu
2019-09-30

Neutralizacja niewybuchu

Na najbliższy wtorek 1 października zaplanowano wydobycie i neutralizację ładunków niebezpiecznych, znalezionych podczas prac nad pogłębieniem toru wodnego Szczecin-Świnoujście. Akcję przeprowadzą marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę