Strona główna Aktualności Redakcja serwisu Instrukcja obsługi BIP Rejestr zmian Polityka prywatności

Aktualności


1
widok na uczestników uroczystości
2018-04-21 nowe!

73. rocznica forsowania Odry

Na Cmentarzu Wojennym Siekierki w Starych Łysogórkach odbyły się dziś uroczystości 73. rocznicy forsowania Odry.

czytaj wiecej
2
na pierwszym planie żołnierze stojący w szyku na baczność na Siekierkowskim Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach
2018-04-20 nowe!

Siekierki i Gozdowice – 73. rocznica forsowania Odry

Zapraszamy na sobotnie (21 kwietnia) uroczystości 73. rocznicy forsowania Odry, które odbędą się w Siekierkach i Gozdowicach.

Uroczystości o godz. 11.45 rozpocznie wprowadzenie kompanii honorowej i pocztów sztandarowych biorących udział w mszy św. na Cmentarzu Wojennym Siekierki w Starych Łysogórkach pod Pomnikiem Wdzięczności 1 Armii Wojska Polskiego.

czytaj wiecej
3
wicewojewoda przy mównicy, za nim uczestniczy konferencji prasowej, po lewej stronie baner LOT-u, po prawej telewizor z wyświetlonym zdjęciem samolotu z logo LOT-u, po środku niebieska ścianka z napisem wojewoda zachodniopomorski
2018-04-20 nowe!

Lot rozwija się w Szczecinie. Czwarte połączenie do Warszawy już w sprzedaży

Polskie Linie Lotnicze LOT już 27 maja uruchomią 4 połączenie w ciągu dnia między Szczecinem a Warszawą. Dodatkowe rejsy umożliwią pasażerom ze Szczecina wygodne przesiadki na większość porannych i wieczornych rejsów do kluczowych miast w Europie Zachodniej.

czytaj wiecej
4
stanowisko pracy operatora numeru alarmowego 112 - trzy monitory, w tym jeden z mapą
2018-04-20 nowe!

Po udanym pilotażu, numer alarmowy 997 będzie przeniesiony do CPR

Od kwietnia do grudnia będzie trwał proces przełączania numeru alarmowego 997 do Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Numer 997 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Dzięki temu, że informacja od razu trafi do operatów numerów alarmowych w CPR, możliwe będzie jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb.

czytaj wiecej
5
urzędniczki przy 3 fantomach, w tle siedzące osoby
2018-04-20 nowe!

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy

Pracownicy Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego biorą udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W ciągu 3 dni strażacy z Komendy Wojewódzkiej PSP przeszkolą 160 urzędników.

czytaj wiecej
6
banknoty stu i pięćdziesięciozłotowe
2018-04-20 nowe!

Dotacje na pomoc bezdomnym

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało wyniki konkursu ofert w ramach programu „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”. Dofinansowanie otrzyma 45 podmiotów, w tym 4 z województwa zachodniopomorskiego.

czytaj wiecej
7
widok na uczestników konferencji siedzących w auli Uniwersytetu Szczecińskiego
2018-04-19

W Szczecinie o wzmocnieniu współpracy międzynarodowej w dziedzinie pozyskiwania deficytowych surowców

Na Uniwersytecie Szczecińskim odbyła się kolejna z serii konferencji konsultacyjnych dotyczących projektu Polityki Surowcowej Państwa (PSP). Przygotowany dokument ma być przełomowym w dziedzinie polskiej geologii, którego autorem jest wiceminister środowiska, Główny Geolog Kraju, Pełnomocnik ds. Polityki Surowcowej Państwa prof. Mariusz Orion Jędrysek.

czytaj wiecej
8
plakat promujący akcję - Stop wypalaniu traw - jeleń ze zdjęciem płonącego lasu wyświetlonym na grzbiecie
2018-04-18

Stop pożarom traw

Każdego roku w pożarach traw śmierć ponosi kilkanaście osób. W tym roku są już 2 ofiary śmiertelne, a 101 osób zostało rannych. Wypalanie traw to problem, z którym strażacy zmagają się co roku. Choć rośnie świadomość społeczna w tej kwestii, to jednak nadal są ludzie, którzy myślą, że wypalanie traw użyźnia ziemię. Jest to jednak całkowicie błędne myślenie.

czytaj wiecej
9
widok na miejsce wypadku - droga na której stoją strażacy i policjanci, w oddali widać żółty bus
2018-04-18

Po wypadku z udziałem uczniów darłowskiej szkoły

Wicewojewoda Marek Subocz oraz wicekurator Robert Stępień spotkali się dziś rano z dyrekcją i radą pedagogiczną Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Uczniowie tej szkoły wczoraj brali udział w wypadku drogowym w m. Słowinko gm. Darłowo.

czytaj wiecej
10
wojewoda Tomasz Hinc i Pani Bronisława Sawicka trzymająca wręczony medal
2018-04-17

Medal dla 100-letniej kombatantki

Wojewoda Tomasz Hinc wręczył dziś medal pamiątkowy „Obrońcy Ojczyzny 1939-1945” Bronisławie Sawickiej, 100-latce z Białogardu.

Bronisława Sawicka, ps. „Żywia” była łączniczką i sanitariuszką Armii Krajowej.

czytaj wiecej
11
wicewojewoda przemawia przy mównicy obok pomnika
2018-04-13

Pamięć o Katyniu

- Katyń to słowo symbol, symbol bestialstwa dokonanego na polskim narodzie. Symbol strzału w tył głowy i haniebnej próby zatarcia śladów mordu – napisał w liście do uczestników obchodów 78 rocznicy zbrodni katyńskiej minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. List na szczecińskim Cmentarzu Centralnym przy Krzyżu Katyńskim podczas obchodów rocznicy odczytał wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz.

czytaj wiecej
12
wicewojewoda zachodniopomorski i sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Spraw Europejskich i Ochrony Konsumentów Brandenburgii prezentują podpisane komunikat
2018-04-13

Współpraca przygraniczna

Wicewojewoda Marek Subocz brał udział w XXXVII posiedzeniu Komitetu ds. Współpracy Przygranicznej Polsko-Niemieckiej Komisji Międzyrządowej, które odbyło się w Berlinie.

czytaj wiecej
13
fragment filmu - czarno-białej animacji
2018-04-12

Ostrzeżenie przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował kampanię informacyjną, która ostrzega starsze osoby przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi.

czytaj wiecej
14
banknoty stu i pięćdziesięciozłotowe
2018-04-12

Dotacje dla pomagających

8 organizacji pozarządowych i stowarzyszeń pomagających osobom bezdomnym oraz osobom z niepełnosprawnościami otrzyma dodatkowe środki na działalność od wojewody zachodniopomorskiego. Dotacje zostały przyznane po przeprowadzeniu otwartego konkursu ofert.

czytaj wiecej
15
wojewoda i wicewojewoda stoją na baczność po złożeniu kwiatów na rondzie im. Ofiar Katastrofy Smoleńskiej
2018-04-10

8. rocznica Katastrofy Smoleńskiej

Wojewoda Tomasz Hinc i wicewojewoda Marek Subocz w Szczecinie uczcili pamięć 96 osób, które 10 kwietnia 2010 r. zginęły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Wojewoda i wicewojewoda złożyli kwiaty na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

czytaj wiecej
16
logo kampanii Czad i ogień - obudź czujność. Na białym tle żółty symbol płomienia z wpisanymi wewnątrz symbolami tlenku węgla - CO
2018-01-09

Czad i ogień – obudź czujność

Co robić, jeśli zauważymy pożar w mieszkaniu? Jak gasić palący się olej, urządzenia elektryczne, czy ubranie? Dlaczego lepiej ewakuować się, niż uciekać? Jak działa autonomiczna czujka dymu? Odpowiedzi m.in. na te pytania można znaleźć w opracowaniu dostępnym na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę