Strona główna Aktualności Redakcja serwisu Instrukcja obsługi BIP Rejestr zmian Polityka prywatności

Aktualności


1
fragment mapy Polski z narysowanym przebiegiem drogi S6
2019-03-21 nowe!

W Koszalinie i Słupsku o inwestycjach infrastrukturalnych na Pomorzu

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker i wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc wizytowali w środę budowę drogi ekspresowej S6 na odcinku obwodnicy Koszalina.

czytaj wiecej
2
logo programu - biały napis Senior+ na pomarańczowym tle
2019-03-21 nowe!

Dodatkowy nabór ofert w ramach programu wieloletniego SENIOR+

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej ogłosił uzupełniający nabór ofert na najlepsze projekty polegające na wsparciu tworzenia oraz funkcjonowania placówek „Senior+”.

czytaj wiecej
3
wicewojewoda i przewodniczący zespołu przy stole prezydialnym
2019-03-20 nowe!

Sprawy rolnicze na posiedzeniu zespołu

Zespół konsultacyjny ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich obradował dziś w ZUW. W spotkaniu z przedstawicielami kółek i organizacji rolniczych oraz stowarzyszeń i związków hodowców, dzierżawców, producentów i przedsiębiorców rolnych oraz instytucji działających na rzecz rolników uczestniczył wicewojewoda Marek Subocz.

czytaj wiecej
4
2019-03-18

#NowaPiątka

Założenia programu #NowaPiątka przedstawił dziś wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc wspólnie z posłami: Leszkiem Dobrzyńskim, Arturem Szałabawką, Krzysztofem Zarembą, Michałem Jachem i dyrektorem szczecińskiego oddziału ZUSu-Zbigniewem Zalewskim. W Koszalinie kampanię zainaugurował wicewojewoda Marek Subocz

czytaj wiecej
5
fragment drogi z poboczem
2019-03-15

Rusza nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

W tym roku na wsparcie finansowe dla zachodniopomorskich samorządów, na budowę, przebudowę lub remonty dróg powiatowych i gminnych rząd przeznaczył ponad 174 mln zł.

czytaj wiecej
6
fragment ulotki
2019-03-15

Kupuj świadomie

Jak kupować dobre produkty, jednocześnie wspierając polskich i europejskich producentów? Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowało ulotkę informującą o tym, na jakie oznakowanie warto zwrócić uwagę podczas zakupów żywności.

czytaj wiecej
7
fragment projektu
2019-03-14

Rozbudowa gazoportu im. L. Kaczyńskiego

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc wydał decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji dla zadania: „Budowa stanowiska do załadunku, rozładunku i bunkrowania statków w porcie zewnętrznym w Świnoujściu”.

czytaj wiecej
8
wicewojewoda gratuluje nowej funkcjonariuszce Policji
2019-03-14

Ślubowanie nowych policjantek i policjantów

37 nowych funkcjonariuszy wstąpiło dziś w szeregi zachodniopomorskiej Policji. W uroczystym ślubowaniu policjantów uczestniczył wicewojewoda Marek Subocz. Wicewojewoda pogratulował nowo powołanym wyboru ścieżki zawodowej i życzył pomyślności w karierze oraz życiu prywatnym.

czytaj wiecej
9
od lewej: wojewoda, ambasador i konsul na tle polskich flag
2019-03-14

Wizyta ambasadora Litwy

Eduardas Borisovas, ambasador Republiki Litewskiej w Rzeczypospolitej Polskiej spotkał się dziś z wojewodą zachodniopomorskim Tomaszem Hincem. Ambasadorowi w kurtuazyjnej wizycie towarzyszył konsul honorowy Republiki Litewskiej w Szczecinie Wiesław Wierzchoś.

czytaj wiecej
10
widok klatki schodowej od strony holu głównego w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie
2019-03-12

Wsparcie samodzielności

Konkurs Ministerstwa Rodziny Prac i Polityki Społecznej „Od zależności ku samodzielności” edycja 2019 zakończony. Trzy podmioty z Zachodniopomorskiego dostaną dofinansowanie na ponad 170 tys. zł.

czytaj wiecej
11
2019-03-08

6 nowych Dziennych Domów i Klubów dla seniorów z województwa zachodniopomorskiego

Ponad 2,24 mln zł otrzymają samorządy z woj. zachodniopomorskiego na utworzenie i prowadzenie placówek dla osób starszych w ramach tegorocznej edycji rządowego programu Senior+. Pozwoli to utworzyć 125 nowych miejsc w Dziennych Domach i Klubach oraz dofinansować kolejne 621 miejsc w placówkach już istniejących.Minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński wspólnie z wojewodą zachodniopomorskim Tomaszem Hincem wręczyli dziś samorządowcom promesy.

czytaj wiecej
12
2019-03-08

Zachodniopomorskie: 10,9 mln na rozwój i utrzymanie miejsc opieki dzięki Maluch+ 2019

10,9 mln zł z programu Ministerstwa Rodziny „MALUCH+ 2019” trafi do województwa zachodniopomorskiego na rozwój i utrzymanie placówek opieki dla najmłodszych dzieci. Utworzonych zostanie 555 nowych miejsc w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów. Dofinansowanych zostanie 2 520 już funkcjonujących miejsc opieki, w tym 0 miejsc dla dzieci niepełnosprawnościami oraz o specjalnych potrzebach. Promesy samorządowcom wręczyli dziś w ZUW minister Elżbieta Rafalska i minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński

czytaj wiecej
13
2019-03-05

Roczna kronika wydarzeń

Dziś mija rok od powołania Tomasza Hinca na stanowisko wojewody zachodniopomorskiego przez Premiera RP Mateusza Morawieckiego.

czytaj wiecej
14
2019-03-04

Dofinansowanie remontów dróg, promesa dla Chojny, nowe zadania dla delegatury ZUW w Koszalinie

Fundusz Dróg Samorządowych był dziś głównym tematem konferencji, w której udział wziął minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, wiceminister Paweł Szefernaker, wojewoda Tomasz Hinc oraz posłowie: Leszek Dobrzyński, Michał Jach oraz Krzysztof Zaremba.

czytaj wiecej
15
widok klatki schodowej od strony holu głównego w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie
2019-02-28

Większe wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Sytuacja osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności jest pod wieloma względami bardzo trudna i wymaga kompleksowych rozwiązań. Jedną z form wsparcia jest podpisany dzisiaj przez minister Elżbietę Rafalską program „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” edycja 2019. Program finansowany będzie ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. W tym roku będzie to 60 mln zł.

czytaj wiecej
16
wojewoda ze zwycięzcami konkursu
2018-05-18

Najlepsi w udzielaniu pierwszej pomocy

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 21 ze Szczecina zwyciężyła w finale IV konkursu dotyczącego zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Puchar zwycięzcom wręczył wojewoda Tomasz Hinc.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę