Strona główna Aktualności Redakcja serwisu Instrukcja obsługi BIP Rejestr zmian Polityka prywatności

Aktualności


1
wicewojewoda wita się z policjantami
2019-07-17 nowe!

Święto Policji w Wałczu

W 100. rocznicę powołania Policji Państwowej, w Wałczu odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. W uroczystościach połączonych z otwarciem nowej Komendy Powiatowej uczestniczyli zastępca komendanta głównego Policji mł. insp. Tomasz Szymański i wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz.

czytaj wiecej
2
pudła z dokumentacją
2019-07-17 nowe!

Tunel w Świnoujściu z wnioskiem o wydanie decyzji ZRID

W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie został złożony wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy tunelu w Świnoujściu. Oznacza to finał prac nad projektem budowlanym dla tej ważnej inwestycji. Na podstawie decyzji ZRID Wykonawca będzie mógł przystąpić do robót budowlanych. Złożenie wniosku o wydanie decyzji ZRID nastąpiło w terminie kontraktowym. Uzyskanie decyzji planowane jest jeszcze w tym roku.

czytaj wiecej
3
fragment wystawy z planszą tytułową na tle głównej klatki schodowej ZUW
2019-07-16

Polscy strażacy w Szwecji

W ZUW można oglądać wystawę „Polska solidarna w Europie. Polscy strażacy w Szwecji”, która dokumentuje ich ubiegłoroczną misję.

czytaj wiecej
4
mapka z naniesionymi liniami kolejowymi 408 i 409
2019-07-15

Szybsze połączenia kolejowe ze Szczecina

Ustalenie lokalizacji dwóch linii kolejowych z pozytywną decyzją wojewody zachodniopomorskiego.

czytaj wiecej
5
2019-07-12

Kolejne pieniądze na remonty dróg lokalnych

Wicewojewoda Marek Subocz podpisał dziś z samorządowcami Pomorza Zachodniego kolejne umowy na dofinansowanie lokalnych inwestycji drogowych. Łączna kwota rządowego wsparcia w ramach dzisiejszych 16 umów to 32 mln 578 tys zł. W uroczystości udział wzięli także Małgorzata Golińska – sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska oraz Paweł Szefernaker – sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawie Wewnętrznych i Administracji

czytaj wiecej
6
2019-07-11

Neutralizacja miny morskiej z okresu II wojny światowej w Świnoujściu

W najbliższą niedzielę, 14 lipca, marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przeprowadzą operację wydobycia i zneutralizowania przedmiotu niebezpiecznego zalegającego w pobliżu wyjścia z Kanału Piastowskiego na Zalew Szczeciński.

czytaj wiecej
7
2019-07-11

Pamięć o ofiarach ukraińskich nacjonalistów

Dziś na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie odbyły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. W uroczystościach zorganizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej uczestniczył wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz

czytaj wiecej
8
2019-07-11

Nowe wozy dla strażaków

Trzy ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze trafiły do trzech jednostek z Państwowej Straży Pożarnej województwa zachodniopomorskiego - Goleniowa, Wałcza i Drawska Pomorskiego. Łączna wartość pojazdów to ponad 3,5 mln zł. W uroczystości przekazania samochodów uczestniczyli wicewojewoda zachodniopomorski Marek Andrzej Subocz oraz posłowie Leszek Dobrzyński i Artur Szałabawka.

czytaj wiecej
9
2019-07-09

Kolejne umowy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych podpisane

Wicewojewoda Marek Subocz podpisał dziś z samorządowcami Pomorza Zachodniego kolejne umowy na dofinansowanie lokalnych inwestycji drogowych. Łączna kwota rządowego wsparcia w ramach 12 podpisanych dziś umów to 22 mln 394 tys zł.

czytaj wiecej
10
2019-07-05

Dofinansowanie dla bezpieczeństwa

260 tys. zł z budżetu państwa dla organizacji pozarządowych na realizacje projektów w ramach programu „Razem bezpieczniej” . Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz podpisał dziś umowy z pięcioma stowarzyszeniami na realizację autorskich projektów w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”

czytaj wiecej
11
2019-07-05

Rodzina 500 plus i Dobry Start – wnioski elektroniczne

Już blisko 70 tys. elektronicznych wniosków o świadczenie w ramach programu Rodzina 500+ złożyli mieszkańcy naszego województwa. Najwięcej – blisko 20 tys. wniosków - złożyli szczecinianie.

czytaj wiecej
12
widok klatki schodowej od strony holu głównego w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie
2019-07-03

Wsparcie działań w zakresie pomocy społecznej

Organizacje pozarządowe zajmujące się pomocą społeczną otrzymały rządowe dotacje. Wicewojewoda Marek Subocz podpisał umowy, które gwarantują wsparcie finansowe łącznie w wysokości 250 tys. zł.

czytaj wiecej
13
2019-07-03

Zostań żołnierzem

Ministerstwo Obrony Narodowej otwiera bramy koszar dla sympatyków wojska. W ramach kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych jest możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień.

czytaj wiecej
14
widok klatki schodowej od strony holu głównego w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie
2019-02-28

Większe wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Sytuacja osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności jest pod wieloma względami bardzo trudna i wymaga kompleksowych rozwiązań. Jedną z form wsparcia jest podpisany dzisiaj przez minister Elżbietę Rafalską program „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” edycja 2019. Program finansowany będzie ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. W tym roku będzie to 60 mln zł.

czytaj wiecej
15
wojewoda ze zwycięzcami konkursu
2018-05-18

Najlepsi w udzielaniu pierwszej pomocy

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 21 ze Szczecina zwyciężyła w finale IV konkursu dotyczącego zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Puchar zwycięzcom wręczył wojewoda Tomasz Hinc.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę