Strona główna Aktualności Redakcja serwisu Instrukcja obsługi BIP Rejestr zmian Polityka prywatności

Aktualności


1
wejście główne do budynku ZUW
2018-01-19 nowe!

Wybory uzupełniające w Maszewie

Zgodnie z zarządzeniem wojewody zachodniopomorskiego, wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Maszewie odbędą się 8 kwietnia 2018 r.

czytaj wiecej
2
monitory, na których widać uczestników wideokonferencji
2018-01-19 nowe!

Wideokonferencja po orkanie Fryderyka

Dziś rano odbyła się wideokonferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego z wojewodami, podczas której podsumowano sytuację po przejściu nad Polską orkanu „Fryderyka”. Zachodniopomorskie nie zanotowało większych strat, nikt nie został ranny i nie było też ofiar śmiertelnych.

czytaj wiecej
3
wizualizacja siłowni plenerowej z logo OSA
2018-01-18 nowe!

Nabór w ramach OSA

Do 15 lutego trwa nabór o dofinansowanie zadań inwestycyjnych w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA).

czytaj wiecej
4
na pierwszym planie nowy radiowóz BMW 3, widziany z boku
2018-01-18 nowe!

Pierwszy radiowóz BMW już w naszym regionie

Nieoznakowany radiowóz BMW z wideorejestratorem trafił do jednostki policji w Wałczu. Uroczyste przekazanie samochodu odbyło się przy okazji rocznej narady Policji, z udziałem wicewojewody Marka Subocza. W najbliższych dniach samochód wyjedzie do służby aby zadbać o poprawę bezpieczeństwa zwłaszcza na drogach krajowych przebiegających przez powiat wałecki.

czytaj wiecej
5
żołnierz z karabinem
2018-01-17

Za 2 tygodnie rusza kwalifikacja wojskowa

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa będzie trwała od 30 stycznia do 28 kwietnia. Obejmie około 220 tysięcy osób – przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 1999 roku.

czytaj wiecej
6
banknoty pięćdziesięcio i stuzłotowe
2018-01-16

Dofinansowanie pomocy bezdomnym

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej ogłosił otwarty konkurs ofert w ramach programu „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym". Do udziału w konkursie o dofinansowanie projektów mogą zaproszone są organizacje pozarządowe - stowarzyszenia i fundacje pomagające osobom bezdomnym oraz podmioty prowadzące działalność statutową w zakresie pomocy społecznej.

czytaj wiecej
7
logo programu - grafika przedstawiająca dwoje rodziców z trójką dzieci
2018-01-12

mKDR – nowoczesna usługa dla dużej rodziny

Od 2018 roku Karta Dużej Rodziny dostępna jest w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych. W obiegu pozostanie również plastikowy nośnik. Z obu form karty można korzystać alternatywnie.

czytaj wiecej
8
na pierwszym planie przy mównicy -komendant wojewódzki Policji, w głębi goście przy stole prezydialnym, m.in. wicewojewoda Marek Subocz
2018-01-11

Bezpieczniej w regionie

Efekty pracy zachodniopomorskich policjantów i stan bezpieczeństwa w regionie omawiane były dziś na rocznej naradzie Policji, z udziałem m.in. wicewojewody Marka Subocza.

czytaj wiecej
9
logo programu - na tle prostego budynku o konstrukcji ryglowej na brązowym tle biały napis Zabytek Zadbany Konkurs Generalnego Konserwatora Zabytków
2018-01-11

Zabytek zadbany

Rozpoczął się kolejny ogólnopolski konkurs Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany”. Jak co roku adresatami konkursu są właściciele, posiadacze lub zarządcy zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków, którzy wzorowo wywiązują się z obowiązku opieki nad zabytkami. Za realizację konkursu odpowiada Narodowy Instytut Dziedzictwa.

czytaj wiecej
10
banknoty stu i pięćdziesięciozłotowe
2018-01-11

260 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło cztery konkursy dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych.

czytaj wiecej
11
logo kampanii Czad i ogień - obudź czujność. Na białym tle żółty symbol płomienia z wpisanymi wewnątrz symbolami tlenku węgla - CO
2018-01-09

Czad i ogień – obudź czujność

Co robić, jeśli zauważymy pożar w mieszkaniu? Jak gasić palący się olej, urządzenia elektryczne, czy ubranie? Dlaczego lepiej ewakuować się, niż uciekać? Jak działa autonomiczna czujka dymu? Odpowiedzi m.in. na te pytania można znaleźć w opracowaniu dostępnym na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

czytaj wiecej
12
Gmach ZUW
2018-01-04

Sprawy paszportowe i cudzoziemców w poniedziałki dłużej

Od 8 stycznia, w każdy poniedziałek stanowiska obsługujące klientów w sprawach paszportowych i cudzoziemców oraz kasy ZUW w Szczecinie i delegaturze w Koszalinie będą czynne w godzinach 10.00-18.00.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę