ZUW Szczecin. Aktualności dotyczące zwiedzania gmachu ZUW
Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Zwiedzanie budynku ZUW - Zwiedzanie gmachu ZUW Szczecin - Aktualności dotyczące zwiedzania gmachu ZUW

Aktualności dotyczące zwiedzania gmachu ZUW1
odrestaurowana główna klatka schodowa ZUW

Główne wejście do ZUW po remoncie

Po trwających od końca sierpnia pracach remontowych, główne wejście do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego jest ponownie otwarte. Podziwiać można odrestaurowaną główną sień wejściową, w której z dużą starannością przywrócono pierwotną, historyczną kolorystykę ścian i sklepienia. Oczyszczono oraz odnowiono sztukaterie i dekoracje. Naprawiono i oczyszczono cokoły z piaskowca, a także wykonano konserwację marmuru na ścianach, posadzce i schodach.

czytaj wiecej
2

Odsłaniamy kolejne zdobienia

Trwają prace konserwatorskie odsłaniające oryginalne kolory wsporników oraz obramień drzwiowych w holu na I piętrze gmachu ZUW. Końcowy efekt prac można będzie podziwiać już pod koniec maja 2017.

czytaj wiecej
3

Wycieczki kolonistów

Dzieci ze szczecińskich półkolonii zwiedzają ZUW. Na wycieczki po naszym gmachu zapisaliśmy już 230 dzieci. Pierwsze odwiedziły nas dziś.

czytaj wiecej
4

30-tysięczny turysta w ZUW

W sobotę, 5 listopada po gmachu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego oprowadzony został 30-tysięczny zwiedzający. W tym dniu odwiedziła nas 40-osobowa grupa turystyczna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Policach, prowadzona przez Panią Anetę Gawrońską.

czytaj wiecej
5
Dzieci w żółtych kaskach świecą latarkami

Przedszkolaki odkryły tajemnice podziemi

Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 4 w Goleniowie odwiedziły podziemia Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Cała trasa była dla dzieci nie lada atrakcją – spacer odbył się tylko przy świetle latarek.

czytaj wiecej
6
Zwiedzanie klatki paradnej

Noc Muzeów w ZUW

Ponad 180 osób odwiedziło w Noc Muzeów Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki. Uczestnicy zobaczyli zabytkowe sale gmachu, panoramę miasta z wieży Meteorologicznej oraz tajemniczy Szacht do Odry. Dodatkową atrakcja była także wejście do gabinetu wojewody - oprowadzał po nim gospodarz Piotr Jania.

czytaj wiecej
7
Urząd wojewódzki nocą

Pierwszy InstaWalk po ZUW

Miłośnicy fotografii smartfonami i zainteresowani zwiedzaniem spotkali się w sobotnie południe w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim na pierwszym InstaWalku.

czytaj wiecej
8
Rzeźba inspirowana Beksińkim. Jeździec na koniu

Inspiracje Beksińskim w ZUW

Wystawę artystyczną „Beksiński – Inspiracje”, przygotowaną przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie, będzie można podziwiać w holu na pierwszym piętrze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

czytaj wiecej
9

Renowacja klatki schodowej ZUW

Zakończyliśmy renowację klatki neogotyckiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Kolejne elementy stuletniego gmachu odzyskały dawny blask.

czytaj wiecej
10

InstaZUW

Relacje z rewitalizacji, ciekawostki architektoniczne oraz nigdzie niepublikowane fotografie związane z sekretami Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego zamieszczane będą na nowym profilu zwiedzajzuw w serwisie Instagram.

czytaj wiecej
11

Prace konserwatorskie w ZUW

Renowację ostatniej części klatki paradnej w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim zakończyliśmy miesiąc przed planowanym terminem. Rozpoczynają się prace nad kolejną klatką schodową.

czytaj wiecej
12

„Zabytek zadbany” i rewitalizacja sufitu w klatce paradnej

Tabliczka „Zabytek zadbany” została dziś odsłonięta w hallu głównym Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Tytuł „Zabytek zadbany 2014” urząd zdobył w ogólnopolskim konkursie Głównego Konserwatora Zabytków za Utrwalanie wartości zabytkowych.

czytaj wiecej
13

ZUW „Zabytkiem zadbanym 2014”

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie zajął I miejsce w konkursie organizowanym przez Generalnego Konserwatora Zabytków. Gmach urzędu otrzymał tytuł „Zabytek Zadbany 2014” w kategorii Utrwalenie wartości zabytkowych.

czytaj wiecej
14

Poszerzamy II trasę wycieczkową po gmachu ZUW

Niedostępną do tej pory cześć budynku, w której niegdyś mieściły się urzędy morskie mogą oglądać zwiedzający Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki. Dowiedzą się oni również, czym zajmuje się Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

czytaj wiecej
15

Iluminacja Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego

Jednym z efektów projektu rewitalizacji gmachu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego jest nowe oświetlenie budynku. Zapraszamy na wieczorny spacer na Wały Chrobrego.

czytaj wiecej
16

Dlaczego warto zwiedzić Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki?

Ponad 13 tysięcy osób wzięło udział w wycieczkach po gmachu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zwiedzający schodzą do schronów i tajemniczego Szachtu do Odry, oglądają panoramę miasta z wieży, a także poznają ciekawostki architektoniczne budynku.

czytaj wiecej
17

Sesje ślubne w ZUW - rozmowa z młodą parą

Uruchomiony w 2011 roku projekt sesji ślubnych w ZUW cieszy się dużą popularnością. W okresie letnim młode pary odwiedzają gmach kilka razy w tygodniu. O swoich wrażeniach z sesji ślubnej w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim opowiada Magdalena Borowiecka.

czytaj wiecej
18

Odnowiony gmach ZUW na finał Tall Ships Races 2013

7 miesięcy przed czasem zakończyły się prace rewitalizacyjne gmachu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Od ulicy Wały Chrobrego zniknęły rusztowania, odsłaniając oczyszczoną elewację.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę