ZUW Szczecin. Aktualności
Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności

Aktualności


1
wicewojewoda przy mównicy - za nim napis wojewoda zachodniopomorski i godło Polski
2017-12-13 nowe!

Wojewoda zmienił pięć nazw ulic

Pięć zarządzeń zastępczych zmieniających nazwy ulic na terenie województwa wydał dziś wojewoda zachodniopomorski na podstawie tzw. ustawy „dekomunizacyjnej”. 18 nazw ulic samorządowcy zmienili we własnym zakresie i w terminie przewidzianym ustawą.

czytaj wiecej
2
widok na budynek ZUW od frontu
2017-12-13 nowe!

Zamknięte wejście główne do budynku Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego

Wejście główne do budynku Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego od ul. Wały Chrobrego 4 będzie nieczynne od dnia 29 sierpnia 2017 r. do grudnia 2017.

czytaj wiecej
3
logo Regionalnego Systemu Ostrzegania - czerwony napis RSO wpisany w czerwony kontur granic Polski
2017-12-12 nowe!

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silnym wiatrem i oblodzeniem.

Zgodnie z zapowiedzią Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej od dzisiejszego południa w strefie brzegowej do północy przewidywany jest wiatr południowo-zachodni do zachodniego 5 do 6, w porywach 7 do 8 w skali B. Natomiast od północy, do jutrzejszych godzin porannych IMGW prognozuje miejscami spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna miejscami około -1°C, przy gruncie do -3°C.

czytaj wiecej
4
od lewej - poseł Michał Jach, wojewoda Krzysztof Kozłowski i europoseł Czesław Hoc
2017-12-11

Złoty okres dla szpitali klinicznych

Dofinansowanie zachodniopomorskich szpitali klinicznych było tematem dzisiejszej konferencji prasowej wojewody Krzysztofa Kozłowskiego, posła do Parlamentu Europejskiego Czesława Hoca, posła do Sejmu RP Michała Jacha i rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Bogusława Machalińskiego.

czytaj wiecej
5
wicewojewoda przemawia, obok komendanci Policji
2017-12-08

Przywrócono kolejne posterunki Policji w regionie

W Dziwnowie i Kołbaskowie otwarto dziś posterunki policji. W uroczystości wzięli udział m.in. wicewojewoda Marek Subocz, zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Helena Michalak i komendant wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jacek Cegieła.

czytaj wiecej
6
wojewoda wręcza powołanie Zbisławowi Szpakowi
2017-12-07

Wręczenie powołań

Wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski wręczył dziś akty powołania do Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej oraz Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej do Spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych.

czytaj wiecej
7
Czerwona Kokardka wyróżnienie
2017-12-06

Wyróżnienie „Czerwona Kokardka”

W tym roku laureatką wyróżnienia „Czerwona Kokardka,” przyznawanego z okazji Światowego Dnia AIDS, jest Pani Mariola Cieśla - Dyrektor Wydziału Zdrowia Publicznego.

czytaj wiecej
8
banknoty 100 i 50-złotowe
2017-12-06

Dofinansowanie dla szkolnych gabinetów

Prawie 500 zachodniopomorskich szkół otrzyma dotacje od wojewody na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej. Wnioski o środki na ten cel złożyły prawie wszystkie gminy i powiaty z naszego województwa.

czytaj wiecej
9
logo opieka 75plus
2017-12-06

Program Opieka 75+

Zwiększenie dostępności do usług opiekuńczych i specjalistycznych dla osób samotnych i starszych powyżej 75 roku życia, zamieszkałych na terenach małych gmin – to cel programu „Opieka 75+”. Na realizację programu zaplanowano ponad 57 mln złotych.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę