ZUW Szczecin. Aktualności
Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności

Aktualności


1
2017-08-21 nowe!

Hallo, 112

W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. BELONA w Dziwnowie ratownicy uczyli najmłodszych, jak wezwać pomoc

czytaj wiecej
2
2017-08-21 nowe!

Uwaga oszuści!

Informujemy, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie ma nic wspólnego z osobami, które zgłaszają się ostatnio telefonicznie do ośrodków pomocy społecznej i wzywają do rzekomo obligatoryjnego udziału w płatnych szkoleniach. Nie podają przy tym kontaktu do siebie. To próba wyłudzenia pieniędzy.

czytaj wiecej
3
2017-08-19 nowe!

Burza- łagodnie w Zachodniopomorskiem

Burze, które minionej nocy (z piątku na sobotę) przetoczyły się nad Pomorzem Zachodnim nie wyrządziły wielu szkód. Strażacy interweniowali ok 100 razy – głównie w powiatach drawskim i stargardzkim – najczęściej przy usuwaniu powalonych konarów drzew.

czytaj wiecej
4
2017-08-17

Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego

Z udziałem wicewojewody Marka Subocza odbyły się uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego w siedzibie Wielonarodowego Korpusu Północno – Wschodniego w Szczecinie.

czytaj wiecej
5
logo aplikacji RSO
2017-08-17

Bezpłatna informacja o zagrożeniach na telefonie

Przypominamy o możliwości korzystania z bezpłatnej aplikacji Regionalny System Ostrzegania (RSO). Jeżeli chcesz mieć na swoim telefonie aktualne informacje o różnego rodzaju zagrożeniach ściągnij aplikację RSO. Jest to prosty w obsłudze i intuicyjny program, którego celem jest informowanie społeczeństwa o zagrożeniach m.in. meteorologicznych, hydrologicznych czy zdarzeniach drogowych w regionie.

czytaj wiecej
6
spotkanie wojewody z zespołem ds. rozwoju obszarów wiejskich
2017-08-17

Priorytety w rozwoju obszarów wiejskich

Rząd w lutym br. przyjął nową strategię rozwoju kraju – Strategię na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Założeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest, aby po opracowaniu celów i wizji uniwersalnych dla rolnictwa w Polsce, oprzeć ją w wymiarze regionalnym na analizie potrzeb rozwojowych przeprowadzanej w poszczególnych województwach.

czytaj wiecej
7
2017-08-08

Żywność dla najuboższych

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa na terenie województwa zachodniopomorskiego w okresie sierpień 2016 - czerwiec 2017 dotarła do ponad 71 tysięcy osób.

czytaj wiecej
8
2017-08-08

500+ bez zakłóceń

Wojewoda Krzysztof Kozłowski podsumował pierwsze dni funkcjonowania nowego okresu programu Rodzina 500 +. Od 1 do 4 sierpnia w Zachodniopomorskiem złożono nieco ponad 14 tys. wniosków

czytaj wiecej
9
Moment wręczenia powołania
2017-08-07

Powołanie nowego konsultanta

Wicewojewoda Marek Subocz wręczył powołanie nowemu wojewódzkiemu konsultantowi medycznemu: dr n. zdr. Ewa Zamojska-Kościów została konsultantem wojewódzkim w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego i operacyjnego.

czytaj wiecej
10
tablica poświęcona śp. Piotrowi Jani
2017-08-07

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej śp. Piotra Janię

Z udziałem rodziny, prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego i wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego, posłów, ministrów i wojewodów odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej zmarłemu w ubiegłym roku wojewodzie Piotrowi Jani.

czytaj wiecej
11
logo Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości
2017-08-04

Konkurs dotyczący zapobiegania przestępczości

Rusza kolejny konkurs „Europejskiej Nagrody w dziedzinie Zapobiegania Przestępczości”. Tegoroczny temat to: „Cyberbezpieczeństwo społeczności lokalnych ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wykorzystywaniu dzieci w sieci”.

czytaj wiecej
12
Logo akcji
2017-08-02

Tańszy wypoczynek po sezonie

„Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny” to akcja organizowana przez Polską Organizację Turystyczną. Jej celem jest stworzenie banku ofert produktów i usług turystycznych w atrakcyjnych, obniżonych cenach, które będą oferowane w dniach 6-8 października 2017 r. na terenie całego kraju.

czytaj wiecej
13
grafika dedykowana akcji
2017-08-02

Zaprojektuj polski paszport

W 2018 roku minie 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji powstanie nowy polski paszport. Na jego stronach wizowych znajdą się wizerunki graficzne najważniejszych dla odzyskania niepodległości motywów: postaci, wydarzeń, miejsc i symboli. Po raz pierwszy w historii każdy będzie mógł mieć swój udział w projektowaniu paszportu.

czytaj wiecej
14
grafika z narysowanym białym ekranem z czarnym paskiem
2017-07-28

Aktywna tablica

19 lipca br. Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”. W ramach programu szkoły podstawowe zostaną wyposażone w tablice interaktywne, projektory, głośniki oraz interaktywne monitory dotykowe.

czytaj wiecej
15
logo Funduszy Europejskich - Wiedza, Edukacja, Rozwój
2017-07-26

Przekwalifikowanie do pracy w charakterze programisty

Ministerstwo Rozwoju ogłasza konkurs, którego celem jest umożliwienie osobom bez wykształcenia informatycznego i doświadczenia w branży IT, skorzystanie z nieoprocentowanej pożyczki na podniesienie umiejętności programowania, a konsekwencji – podjęcie pracy w zawodzie programisty.

czytaj wiecej
16
żaglówka na Odrze, w tle żaglowce
2017-05-19

Przewodnik dla żeglarzy i armatorów jachtów

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej opublikowało materiał dla żeglarzy, właścicieli i armatorów jachtów o długości do 24 m. Przewodnik zawiera informacje dotyczące wymogów formalno-prawnych oraz rekomendacje MGMiŻŚ w zakresie bezpieczeństwa.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę