ZUW Szczecin. Aktualności
Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności

Aktualności


1
minister spraw wewnętrznych i administracji, główny inspektor sanitarny i wojewoda przy stoisku Inspekcji Transportu Drogowego obserwują rysujące dzieci
2018-06-18 nowe!

Bądź bezpieczny na wakacjach

Dzieci ze szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego bawiły się dziś na festynie zorganizowanym w ogrodzie sąsiadującym z Zachodniopomorskim Urzędem Wojewódzkim.

czytaj wiecej
2
premier Mateusz na tle pomnika
2018-06-16 nowe!

Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego

W Szczecinie, przy siedzibie NSZZ „Solidarność” na al. Wojska Polskiego odsłonięto dziś pomnik prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W uroczystości wzięli udział m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Piotr Gliński, szef Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska i zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha, metropolita Szczecińsko-Kamieński ks. abp. Andrzej Dzięga, posłowie, ministrowie i mieszkańcy Szczecina.

czytaj wiecej
3
2018-06-14

Szczecin gospodarzem Światowych Dni Morza

W Szczecinie trwają Światowe Dni Morza 2018 – największe święto morskie Narodów Zjednoczonych. Po raz pierwszy odbywają się w Europie Środkowo-Wschodniej i po raz pierwszy w regionie Morza Bałtyckiego

czytaj wiecej
4
widok klatki schodowej od strony holu głównego w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie
2018-06-13

Wojewoda: uchwała RM Szczecin bez uchybień

W dzienniku urzędowym województwa zachodniopomorskiego opublikowano dziś uchwałę Rady Miasta Szczecin ustalającą odstępstwo od zakazu spożywania alkoholu na Bulwarze Gdyńskim. Wojewoda Tomasz Hinc nie stwierdził uchybień w toku postępowania nadzorczego nad uchwałą

czytaj wiecej
5
uczestnicy konferencji - przy mównicy wiceminister edukacji, po lewej stronie kurator oświaty, po prawej wojewoda
2018-06-12

Dobry start dla wszystkich dzieci

„Dobry start” – to nowy program rządowy, w ramach którego na każde uczące się dziecko do 20 roku życia (niepełnosprawne do 24 r.ż.) rodzice dostaną 300 zł w formie jednorazowego wsparcia na rozpoczęcie roku szkolnego. Na Pomorzu Zachodnim dodatek obejmie blisko 190 tys. dzieci, 46 tys. w samym Szczecinie.

czytaj wiecej
6
mapa województwa zachodniopomorskiego z danymi dotyczącymi liczby inwestycji w gminach - 29 oraz kwoty - 27,8 mln zł
2018-06-12

Dodatkowe 500 mln zł na drogi lokalne trafiło do samorządów

Premier Mateusz Morawiecki podziękował wojewodom za sprawne przeprowadzenie procedury naboru wniosków. - Cieszę się, że jesteśmy w trybie realizacji, a nie tylko ogłaszania, bo mieszkańcy oczekują przede wszystkim zrealizowania tych projektów drogowych – powiedział.

czytaj wiecej
7
logo programu Dobry Start
2018-06-11

Infolinia na temat programu Dobry Start

Dziś uruchomiona została infolinia ZUW na temat programu "Dobry Start".

Infolinia 91 43 03 013 działa od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-13.00.

czytaj wiecej
8
wicewojewoda przy mównicy, obok wojewoda i telewizor z wyświetloną informacją
2018-06-08

Otwarte Strefy Aktywności

Ministerstwo Sportu i Turystyki zaopiniowało pozytywnie wnioski z 26 samorządów z województwa zachodniopomorskiego o dofinansowanie Otwartych Stref Aktywności. Łączna kwota dotacji wyniesie prawie 1,7 mln zł. Z tych środków na terenie Zachodniopomorskiego powstanie 50 obiektów – 27 podstawowych i 23 rozszerzone. Informację o środkach z programu przekazał podczas dzisiejszej konferencji prasowej wicewojewoda Marek Subocz.

czytaj wiecej
9
wojewoda przy mównicy, za nim wicewojewoda
2018-06-08

Czyste powietrze z dofinansowaniem

Dziś w siedzibie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie została uroczyście zainaugurowana regionalna część rządowego Programu „Czyste Powietrze”. Jego budżet na lata 2018-2029 to 103 miliardy złotych w skali kraju. Łącznie z wkładem własnym beneficjentów, którzy będą uczestniczyć w programie, na walkę ze smogiem przeznaczonych zostanie 130 mld zł.

czytaj wiecej
10
numer bezpłatnej infolinii
2018-06-07

Dopalacze wciąż groźne

Na terenie województwa zachodniopomorskiego doszło w ostatnich dniach do ciężkiego zatrucia dopalaczami kilkunastu osób, z których część wymaga intensywnej opieki medycznej w szpitalach. Trwa postępowanie policji w sprawie wprowadzania dopalaczy do obrotu.

czytaj wiecej
11
wicewojewoda i burmistrz podpisują umowę
2018-06-07

Dofinansowanie przebudowy skrzyżowania w Sławnie

Wicewojewoda Marek Subocz podpisał dziś umowę z burmistrzem Sławna Krzysztofem Frankensteinem, dotyczącą dofinansowania przebudowy ul. Mikołaja Kopernika wraz ze skrzyżowaniami i częścią ul. Jana Matejki w Sławnie. Inwestycja została dofinansowana z rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 kwotą 900 tys. zł. Całkowita wartość inwestycji to 2,3 mln zł.

Fot. Urząd Miejski w Sławnie

czytaj wiecej
12
mapa Polski z zaznaczonymi obszarami suszy
2018-06-07

Susza na polach i w lasach

Duże zagrożenie pożarowe występuje na terenie lasów w całej Polsce. Potwierdzony też został stan suszy rolniczej. W Zachodniopomorskiem powołano już 17 komisji do szacowania szkód powstałych w wyniku suszy.

czytaj wiecej
13
jezdnia - odbicie w bocznym lusterku samochodowym
2018-06-06

Ważne odcinki S6 i S10 będą realizowane w PPP

Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zdecydował 5 czerwca, że 4 odcinki dróg ekspresowych będą budowane w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego.

czytaj wiecej
14
Wdzięczni Bohaterom - nowy program MON - zdjęcie
2018-06-06

Wdzięczni Bohaterom

Minister obrony narodowej ogłosił otwarty konkurs na realizację programu pod hasłem „Wdzięczni Bohaterom”. Konkurs jest skierowany do organizacji pozarządowych oraz podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

czytaj wiecej
15
baner promocyjny z nazwą i datą wydarzenia
2018-06-05

Światowe Dni Morza w Szczecinie

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej zaprasza do udziału w Światowych Dniach Morza 2018, wydarzeniu o międzynarodowej randze organizowanym przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej we współpracy z Międzynarodową Organizacją Morską (ang. International Maritime Organization, IMO), organizacją wyspecjalizowaną Narodów Zjednoczonych. Wydarzenie odbędzie się w dn. 13-15 czerwca br. w Szczecinie, w przestrzeni konferencyjnej na wyspie Łasztownia.

czytaj wiecej
16
wojewoda ze zwycięzcami konkursu
2018-05-18

Najlepsi w udzielaniu pierwszej pomocy

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 21 ze Szczecina zwyciężyła w finale IV konkursu dotyczącego zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Puchar zwycięzcom wręczył wojewoda Tomasz Hinc.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę