ZUW Szczecin. Aktualności
Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności

Aktualności


1
wicewojewoda gratuluje Pani Paulinie i  wręcza jej pakiet wraz z paszportem
2018-02-21 nowe!

Pierwszy pakiet jubileuszowy wraz z paszportem wręczony

Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz wręczył dziś, wraz z paszportem, pierwszy pakiet jubileuszowy upamiętniający stulecie uzyskania przez Polskę niepodległości.

czytaj wiecej
2
widok z góry na Salę Rycerską z uczestnikami konferencji
2018-02-20 nowe!

Wyzwania dla szkolnictwa zawodowego

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska, wiceminister Maciej Kopeć i wicewojewoda Marek Subocz uczestniczyli w konferencji „Współczesne szkolnictwo zawodowe. Współpraca szkół ze środowiskiem gospodarczym”, która odbyła się dziś w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

czytaj wiecej
3
widok na siedzących w Sali Rycerskiej ZUW
2018-02-16

Strażacy podsumowali rok

W 2017 r. zachodniopomorscy strażacy wyjechali do zdarzeń prawie 20 tysięcy razy. Odnotowano ponad 6 tys. pożarów, ponad 12 tys. miejscowych zagrożeń oraz 1,2 tys. fałszywych alarmów. Średnio na każdy dzień przypadały 54 interwencje. Dziś komendanci straży pożarnej z całego województwa podsumowali ubiegły rok. W naradzie rocznej PSP, prowadzonej przez komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Jacka Staśkiewicza uczestniczył wicewojewoda Marek Subocz.

czytaj wiecej
4
widok na salę z ministrem, wiceministrami i wojewodami
2018-02-15

Narada wojewodów z ministrami

Wicewojewoda Marek Subocz wziął udział w konwencie wojewodów prowadzonym przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego.

czytaj wiecej
5
logo programu Senior+: na pomarańczowym tle kształt domu i napis Senior+
2018-02-15

Aktywizacja seniorów dofinansowana

25 zachodniopomorskich placówek otrzyma w tym roku dofinansowanie z programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Senior+”. Powstanie 9 Klubów i 2 Dzienne Domy Senior+, w których aktywnie spędzać czas będzie mogło 370 osób powyżej 60 roku życia. Pieniądze na działalność otrzyma też 14 już istniejących placówek.

czytaj wiecej
6
tablica pamiątkowa - na górze symbol Armii Krajowej, pod spodem napis: w tym domu w latach 1960-2002 mieszkali żołnierze Armii Krajowej okręgu Nowogródek-Zgrupowanie
2018-02-14

Upamiętnienie żołnierzy AK

W Stargardzie odbyło się dziś odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Zofii i Stanisławowi Kulikowskim, żołnierzom Armii Krajowej.

Podczas uroczystości wicewojewoda Marek Subocz przekazał córce państwa Kulikowskich pośmiertne odznaczenia: Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski nadany ppor. Stanisławowi Kulikowskiemu „Dąb” i Order Krzyża Niepodległości nadany ppor. Zofii Kulikowskiej „Zośka”.

czytaj wiecej
7
napis ZAKAZ UDOSTĘPNIANIA SOLARIUM OSOBOM,
KTÓRE NIE UKOŃCZYŁY 18. ROKU ŻYCIA
(ART. 5 UST. 1 USTAWY Z DNIA 15 WRZEŚNIA 2017 R.
O OCHRONIE ZDROWIA PRZED NASTĘPSTWAMI KORZYSTANIA Z SOLARIUM).
MINISTER ZDROWIA OSTRZEGA:
KORZYSTANIE Z SOLARIUM
ZWIĘKSZA RYZYKO ZACHOROWANIA
NA NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY SKÓRY.
2018-02-14

Zmiany w funkcjonowaniu solariów

W piątek (16 lutego) wchodzi ustawa z 15 września 2017 r. o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solariów. Ustawa wprowadza ograniczenia w działaniu solariów, między innymi zakaz korzystania z nich przez osoby, które nie ukończyły 18 roku życia. Zakazane będą reklamy i promocja. Nowym obowiązkiem będzie umieszczenie w widocznym miejscu tabliczki ostrzegawczej o negatywnych skutkach ekspozycji na promienie UV. Za złamanie nowych przepisów może zostać nałożona kara od tysiąca do 50 tys. złotych.

czytaj wiecej
8
logo Narodowego Centrum Badań i Rozwoju
2018-02-13

Dofinansowanie dla uczelni wyższych

Trzy zachodniopomorskie uczelnie – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Akademia Sztuki w Szczecinie i Politechnika Koszalińska otrzymają łącznie ponad 24 mln zł dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu Zintegrowane Programy Uczelniane.

czytaj wiecej
9
wicewojewoda kuca przy wieńcu złożonym przed pomnikiem Sybiraków, z boku stoi żołnierz z karabinem
2018-02-12

Upamiętnienie zsyłki Polaków

Na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie odbyły się dziś uroczystości upamiętniające 78. rocznicę pierwszej zsyłki Polaków na Sybir.

Uczestniczący w uroczystościach wicewojewoda Marek Subocz złożył wieniec pod pomnikiem Sybiraków.

czytaj wiecej
10
wicewojewoda wręcza powołanie w swoim gabinecie - na tle flag UE i polskiej
2018-02-12

Nowy konsultant wojewódzki

Ewa Kłosińska została konsultantem wojewódzkim w dziedzinie transfuzjologii klinicznej. Powołanie wręczył dziś wicewojewoda Marek Subocz.

czytaj wiecej
11
zdjęcie tortu z logo numeru alarmowego 112, - na środku napis 112, otoczony słuchawką w kształcie konturów Polski
2018-02-09

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Operatorzy numeru alarmowego 112, którzy pracują w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Szczecinie w zeszłym roku odebrali ponad milion połączeń. Niestety większość z nich (ponad 800 tys.), to telefony niewymagające interwencji służb – pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, czy policji.

czytaj wiecej
12
biały napis #pakietSzumowskiego na niebieskim tle, poniżej logo Ministerstwa Zdrowia
2018-02-09

Jest porozumienie ministra zdrowia z lekarzami rezydentami

Minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski wypracował porozumienie z lekarzami rezydentami. Po serii konsultacji i spotkań udało się osiągnąć kompromis, na którym zyskają pacjenci i cały system opieki zdrowotnej w Polsce. To przełom w dotychczasowych relacjach i negocjacjach ze środowiskiem lekarskim.

czytaj wiecej
13
zrzut ekranu ze strony http://powietrze.wios.szczecin.pl z mapą województwa i zaznaczonymi stacjami w kolorach żółtym, pomarańczowym i czerwonym - zależnie od jakości powietrza w danym momencie i legendą dotyczącą kolorów
2018-02-09

Jakość powietrza w województwie zachodniopomorskim

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie prowadzi stały pomiar jakości powietrza w naszym województwie. Bieżące dane na temat stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10 podawane są przez automatyczne stacje pomiarowe w Szczecinie, Koszalinie, Szczecinku i Widuchowej i aktualizowane co godzinę. Mapa monitoringu jakości powietrza dostępna jest na stronie internetowej powietrze.wios.szczecin.pl

czytaj wiecej
14
banknoty pięćdziesięcio i stuzłotowe
2018-02-08

Konkurs na pomoc osobom z niepełnosprawnościami oraz bezdomnym

Organizacje pozarządowe i podmioty pomagające osobom z niepełnoprawnościami lub bezdomnym mogą ubiegać się o dofinansowanie od wojewody. W otwartym konkursie ofert do podziału jest 250 tys. zł. Konkurs odbywa się w ramach „Programu współpracy wojewody zachodniopomorskiego z podmiotami niepublicznymi działającymi w zakresie pomocy społecznej”.

czytaj wiecej
15
logo programu mieszkanie+ - napis mieszkanie+
2018-02-07

Naukowcy zaprojektują dom jednorodzinny dla programu Mieszkanie Plus

Opracowanie koncepcji architektonicznej modelowego domu jednorodzinnego – to zadanie, przed jakim staną uczestnicy konkursu skierowanego do uczelni technicznych i instytutów badawczych. Organizator konkursu, BGK Nieruchomości S.A., realizując rządowy program Mieszkanie Plus, po raz kolejny sięga po pomysły środowiska akademickiego. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest partnerem konkursu.

czytaj wiecej
16
logo kampanii Czad i ogień - obudź czujność. Na białym tle żółty symbol płomienia z wpisanymi wewnątrz symbolami tlenku węgla - CO
2018-01-09

Czad i ogień – obudź czujność

Co robić, jeśli zauważymy pożar w mieszkaniu? Jak gasić palący się olej, urządzenia elektryczne, czy ubranie? Dlaczego lepiej ewakuować się, niż uciekać? Jak działa autonomiczna czujka dymu? Odpowiedzi m.in. na te pytania można znaleźć w opracowaniu dostępnym na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę