Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności

Aktualności


1
osoby ubrane w żółte kombinezony i maski przeciwgazowe niosą żółtą beczkę
2018-10-18 nowe!

Patrol-18

Ćwiczenia w ramach ogólnokrajowego systemu wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu „Patrol-18”. Ćwiczenia z udziałem zachodniopomorskich służb ratowniczych i zarządzania kryzysowego odbyły się w środę (17.10.2018) w Dziwnowie.

czytaj wiecej
2
konferencja prasowa przed kościołem
2018-10-17 nowe!

Środki na renowację kościoła Mariackiego w Stargardzie

Ponad 17,5 mln zł zostanie przeznaczone na dofinansowanie renowacji kościoła Mariackiego w Stargardzie. Informację o dotacji przekazali dziś podczas wizyty w Stargardzie minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. W konferencji prasowej udział wziął także ks. kan. dr Janusz Posadzy – proboszcz parafii, oraz posłowie Michał Jach, Artur Szałabawka, Krzysztof Zaremba oraz zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha i wojewoda Tomasz Hinc.

czytaj wiecej
3
konferencja przed Urzędem Miasta
2018-10-17 nowe!

O drogach w Gryfinie i Pyrzycach

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podsumował dziś rządowe programy wsparcia inwestycji na drogach lokalnych. Podczas wizyt w Gryfinie i Pyrzycach minister Kwieciński mówił o Programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 oraz zorganizowanym w tym roku Rządowym Programie na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

czytaj wiecej
4
fragment drogi odbity w lusterku samochodowym
2018-10-17 nowe!

Gminy Suchań (powiat stargardzki), Kamień Pomorski i Myślibórz z dofinansowaniem na drogi lokalne

Budżet państwa po raz kolejny dofinansowuje przebudowy dróg lokalnych. W ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał dziś umowy, na podstawie których do trzech gmin Pomorza Zachodniego trafi 1 mln 573 tys. zł.

czytaj wiecej
5
widok na budynek ZUW od frontu
2018-10-16

Wsparcie asystentów rodziny i koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej

Ponad 1,6 mln trafi do zachodniopomorskich powiatów i miast na prawach powiatu w ramach rządowego „Programu asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej”

czytaj wiecej
6
plakat promujący akcję
2018-10-15

Zostań Żołnierzem

Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa , stabilna i perspektywiczna praca. Od 14 października na terenie całego kraju żołnierze będą spotykać się z Polakami i zachęcać ich, by wstępowali do wojska.

czytaj wiecej
7
logo programu
2018-10-12

Infolinia na temat programu Mieszkanie Plus

W związku z ogromnym zainteresowaniem programem Mieszkanie Plus, Krajowy Zasób Nieruchomości uruchomił ogólnopolski numer telefonu 801-801-596, pod którym można uzyskać wszelkie informacje o tym programie. Zachęcamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

czytaj wiecej
8
od lewej - wojewoda Tomasz Hinc, dr Małgorzata Domagała-Dobrzycka i dr Sławomir Majdanik na tle flag Polski
2018-10-11

Powołanie konsultantów medycznych

Dr n. med. Małgorzata Domagała-Dobrzycka została konsultantem wojewódzkim w dziedzinie zdrowia publicznego, a dr n. med. Sławomir Majdanik konsultantem wojewódzkim w dziedzinie medycyny sądowej. Powołania wręczył wojewoda Tomasz Hinc.

czytaj wiecej
9
projekt przedstawiający ławkę
2018-10-10

Jeszcze w tym roku powstaną 143 Ławki Niepodległości

Ministerstwo Obrony Narodowej rozstrzygnęło konkurs ofert na budowę Ławek Niepodległości. Ławka Niepodległości stanie w każdym województwie. Jeszcze w tym roku powstaną 143 Ławki Niepodległości, z czego 4 w województwie zachodniopomorskim.

czytaj wiecej
10
plakat promujący szkolenie
2018-10-08

Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych

Bezpłatne szkolenie „Gotowi na RODO, czyli nowe przepisy o ochronie danych osobowych” dla organizacji pozarządowych z województwa zachodniopomorskiego, odbędzie się w czwartek 25 października w godz. 11:00-14:00, w Sali Rycerskiej ZUW.

czytaj wiecej
11
od lewej - dyrektor Wydziału spraw Społecznych ZUW, minister i wicewojewoda
2018-10-05

Niższe opłaty za miejsca dla maluchów w Zachodniopomorskim

150 zł miesięcznie – o tyle mniej płacą rodzice za opiekę nad ich najmłodszymi dziećmi w Zachodniopomorskim. Wszystko dzięki dotacji z Programu „Maluch+”. W ciągu ostatnich trzech lat znacznie wzrosła też liczba domów i klubów „Senior +” w tym regionie – dzisiaj jest ich o 21 więcej, w efekcie przybyło niemal 600 miejsc dla osób starszych.

czytaj wiecej
12
napis strzelnica w powiecie, pod nim cel strzelecki
2018-09-06

Strzelnice w powiecie – nowy program MON

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło konkurs ofert na dofinansowanie budowy lub remontu strzelnic, które będą umożliwiały prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego.

czytaj wiecej
13
wór jednej ze stron nowego paszportu
2018-08-22

Nowe paszporty na Święto Niepodległości

Wszyscy, którzy od 5 listopada br. będą składali wnioski o wydanie paszportu, otrzymają dokument według nowego wzoru. Tego dnia wejdzie w życie zmiana rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie dokumentów paszportowych.

czytaj wiecej
14
wojewoda ze zwycięzcami konkursu
2018-05-18

Najlepsi w udzielaniu pierwszej pomocy

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 21 ze Szczecina zwyciężyła w finale IV konkursu dotyczącego zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Puchar zwycięzcom wręczył wojewoda Tomasz Hinc.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę