Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności

Aktualności


1
fragment decyzji premiera
2018-08-13

Wójt i radni Ostrowic bez mandatów

Agnieszka Bernarda Wróblewska, pełniąca od 8 marca br. funkcję komisarza rządowego dla Gminy Ostrowice została powołana przez premiera Mateusza Morawieckiego z dniem 13 sierpnia do wykonywania zadań i kompetencji organów gminy do czasu jej zniesienia.

czytaj wiecej
2
fragment drogi
2018-08-13

Dotacja na drogi wojewódzkie

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał dziś umowę, na podstawie której samorząd województwa otrzyma ponad 25,6 mln zł na drogi wojewódzkie.

czytaj wiecej
3
infografiki dotyczące bezpieczeństwa nad wodą
2018-08-09

Upały wciąż groźne

Wysokie temperatury w Polsce nie odpuszczają. Kolejne dni to również prognozowane rekordowo wysokie wskazania termometrów. MSWiA apeluje o niebagatelizowanie ostrzeżeń o upałach i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

czytaj wiecej
4
droga z fragmentem pobocza
2018-08-07

Ponad 3,3 mln zł rządowego wsparcia na remont dróg lokalnych

Powiat choszczeński oraz gminy Przybiernów i Dziwnów to kolejni beneficjenci rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

czytaj wiecej
5
poradnik obrazkowy dotyczący upału
2018-08-06

Kolejne, upalne dni

Od jutra (7 sierpnia) do czwartku na terenie województwa zachodniopomorskiego prognozowane temperatury w dzień mogą wynosić nawet 34 °C. W nocy temperatura minimalna wyniesie od 18°C do 21°C.

Ostrzeżenie przed upałem wydało IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich Wydział w Szczecinie.

czytaj wiecej
6
komendant główny PSP, minister SWiA, premier i minister GMiŻŚ na placu, w tle wozy strażackie
2018-08-06

Premier i szef MSWiA powitali polskich strażaków

Premier Mateusz Morawiecki i minister Joachim Brudziński powitali w Świnoujściu strażaków wracających z akcji w Szwecji. - Te ostatnie dwa tygodnie dzięki Wam, dzięki Waszej pracy to jedna z najpiękniejszych wizytówek i promocji naszego kraju – powiedział szef MSWiA.

Fot. mswia.gov.pl

czytaj wiecej
7
wizualizacja ławki
2018-08-06

Ławki Niepodległości – rusza konkurs dla samorządów

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłasza otwarty konkurs ofert na budowę Ławek Niepodległości. Konkurs jest adresowany do jednostek samorządu terytorialnego szczebla gminnego, powiatowego lub wojewódzkiego. Każdy samorząd może otrzymać dofinansowanie na budowę jednej lub dwóch Ławek Niepodległości.

czytaj wiecej
8
2018-08-03

Susza na Pomorzu Zachodnim

Susza rolnicza występuje na obszarze całego województwa zachodniopomorskiego. Stale pracują komisje, które szacują straty.

czytaj wiecej
9
2018-08-02

Rządowe wsparcie na mieszkania chronione

155 tys. zł. dotacji celowej na tworzenie mieszkań chronionych i mieszkań wspomagających dla osób niepełnosprawnych trafi do miasta Szczecin, a 54,5 tys. zł. – do gminy Siemyśl. Wicewojewoda Marek Subocz podpisał umowy w tej sprawie.

czytaj wiecej
10
2018-08-02

Uzgodniony plan inwestycji i środki finansowe na dokumentację dla zachodniej obwodnicy Szczecina

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk uzgodnił Program Inwestycji dla procesu przygotowawczego budowy zachodniej obwodnicy Szczecina. Pozwala to na ogłoszenie przetargu przez GDDKiA o/Szczecin na opracowanie koncepcji dla tej inwestycji. To kolejny krok w stronę budowy drogi, na którą miasto czeka od dawna

czytaj wiecej
11
wojewoda ze zwycięzcami konkursu
2018-05-18

Najlepsi w udzielaniu pierwszej pomocy

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 21 ze Szczecina zwyciężyła w finale IV konkursu dotyczącego zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Puchar zwycięzcom wręczył wojewoda Tomasz Hinc.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę