Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności

Aktualności


1
powitanie premiera przez wojewodę
2019-04-24 nowe!

Rozbudowa terminala LNG w Świnoujściu

W Świnoujściu podpisano dziś umowę na dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) rozbudowy terminala LNG. W uroczystości uczestniczyli prezydent RP Andrzej Duda, prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Fot. Adam Guz/KPRM

czytaj wiecej
2
baner promujący wydarzenie
2019-04-24 nowe!

Cyfrowa majówka – konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności

Trzydniowa majówka? Dla nas to za mało. W tym roku organizujemy majówkę, która potrwa osiem dni! Chcesz grilla? Niech będzie grill. Chcesz leżaki? Niech będą leżaki. A może kino pod chmurką? Pewnie! Ważne żebyście pamiętali też o… cyfryzacji!

czytaj wiecej
3
wojewoda przy mównicy, obok prezes RIO w Szczecinie
2019-04-23 nowe!

Finanse jednostek samorządu terytorialnego Pomorza Zachodniego za 2018 rok

Zestawienie informacji finansowej dot. samorządów zachodniopomorskich za 2018 r., przygotowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową było tematem dzisiejszej konferencji prasowej wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca i prezesa RIO Bogusława Staszewskiego.

czytaj wiecej
4
wspólne zdjęcie z samorządowcami
2019-04-23 nowe!

Bezpieczniej na Pomorzu Zachodnim

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc wspólnie z posłami: Arturem Szałabawką, Leszkiem Dobrzyńskim, Michałem Jachem i Krzysztofem Zarembą, wręczył dziś sześciu samorządom promesy w ramach programu „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

czytaj wiecej
5
grafika - zdjęcie urzędu od frontu z naniesionym napisem - 2 maja ZUW jest nieczynny, 11 maja ZUW jest czynny
2019-04-23 nowe!

2 maja ZUW nie pracuje

2 maja (czwartek) Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki będzie nieczynny.

W zamian urząd będzie czynny 11 maja 2019 (w sobotę).

czytaj wiecej
6
plaża
2019-04-19

Zachodniopomorskie plaże przed sezonem

Plaże są dobrem narodowym, wstęp na nie jest bezpłatny, nie można przegradzać odcinków plaży na potrzeby działalności gospodarczej – tak brzmią wytyczne wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca dla starostów przed zbliżającym się sezonem letnim.

czytaj wiecej
7
logo programu rodzina 500 plus
2019-04-19

Rodzina 500 plus w liczbach

Wojewoda zachodniopomorski podsumował 3 lata programu Rodzina 500+, który objął na Pomorzu Zachodnim 106 010 rodzin.

Od 1 kwietnia 2016 roku do końca marca 2019 do rodzin w naszym województwie trafiło ponad 2 mld 660 mln zł. Zgodnie z celem programu, te pieniądze to częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowaniem dziecka.

czytaj wiecej
8
archiwalne zdjęcie Cmentarza w Starych Łysogórkach
2019-04-18

Obchody 74. rocznicy Forsowania Odry już za tydzień w sobotę

Główne uroczystości rozpoczną się 27 kwietnia o godz. 11.00 przy Pomniku Sapera w Gozdowicach złożeniem kwiatów. O godz. 13.00 rozpocznie się msza polowa. O godz. 14.30 zaplanowano uroczystości przy Pomniku Wdzięczności I Armii Wojska Polskiego – składanie kwiatów, przemówienia i apel poległych.

czytaj wiecej
9
logo funduszu - napis Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, poniżej FIO, obok zarys żarówki
2019-04-18

FIO 2019: Więcej mocy dla lokalnych społeczników z zachodniopomorskiego

Lokalne, oddolne inicjatywy organizowane przez społeczników to kwintesencja Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Jego celem jest wspieranie projektów zwiększających zaangażowanie społeczeństwa i organizacji pozarządowych w życie publiczne. W tym roku w województwie zachodniopomorskim dzięki FIO zostanie zrealizowanych 6 wyjątkowych projektów.

czytaj wiecej
10
pojazd wojskowy z żołnierzami
2019-04-17

Wielka defilada - Silni w sojuszach już 3 maja na warszawskiej Wisłostradzie

„Silni w sojuszach”, to hasło tegorocznej wielkiej defilady, która 3 maja odbędzie się w Warszawie. Razem będziemy świętować 20. rocznicę przystąpienia Polski do NATO i 15. rocznicę członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

czytaj wiecej
11
wicewojewoda przy mównicy, obok stół prezydialny z ekspertami - widok zza pleców gości
2019-04-16

Konferencja o pracowniczych planach kapitałowych

Polski Fundusz Rozwoju wraz z wojewodą zachodniopomorskim zorganizował dziś w ZUW konferencję dla pracodawców nt. Pracowniczych Planów Kapitałowych. To jedna z 16 konferencji, które odbywają się w całej Polsce.

czytaj wiecej
12
logo Ministerstwa Obrony Narodowej
2019-04-15

Strzelnica w powiecie

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło kolejną edycję konkursu ofert na dofinansowanie budowy strzelnic, które będą umożliwiały prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, w szczególności wśród młodzieży, członków organizacji proobronnych i żołnierzy Sił Zbrojnych RP.

czytaj wiecej
13
komendant OSP wita ministra Joachima Brudzińskiego
2019-04-14

Samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Przybiernów

Ochotnicza Straż Pożarna w Przybiernowie dostała samochód ratowniczo-gaśniczy. - To co robicie, Wasze poświecenie i praca okupione czasem Waszych bliskich to prawdziwa służba, za którą Wam dziękuję - powiedział Joachim Brudziński, który uczestniczył w przekazaniu auta.

Fot. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

czytaj wiecej
14
minister Joachim Brudziński przemawia do strażaków
2019-04-13

Sprzęt o wartości 5,8 mln zł dla strażaków z Pomorza Zachodniego

- To jest realny fundament budowy bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego - powiedział minister Joachim Brudziński w Szczecinie, podczas przekazywania sprzętu dla strażaków z województwa zachodniopomorskiego. Do regionu trafiło pięć samochodów i trzy łodzie o wartości 5,8 mln zł.

czytaj wiecej
15
wicewojewoda przy mównicy, w tle poczty sztandarowe
2019-04-12

79. rocznica Zbrodni Katyńskiej

- Zbrodnia katyńska stała się aktem założycielskim reżimu komunistycznego w Polsce. Prawda o niej była szczególnie tępiona przez władze PRL. Nie wolno było wspominać o tej zbrodni, ani tym bardziej czcić i upamiętniać jej ofiar. Dlatego w wolnej i niepodległej Rzeczypospolitej musimy pamiętać o tych tragicznych wydarzeniach z naszej historii i przekazywać o nich wiedzę wszystkim pokoleniom Polaków - powiedział dziś wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz podczas obchodów 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

czytaj wiecej
16
budynek ZUW od frontu, z ukosa
2019-04-12

Bezpieczniej na trasie Czaplinek-Połczyn Zdrój

Jest decyzja wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 163 na odcinku Połczyn-Zdrój – Czaplinek”.

czytaj wiecej
17
mapa z naniesionym węzłem Rzęśnica
2019-04-11

Miękowo-Rzęśnica – droga ekspresowa

Droga krajowa nr 3 zyska parametry drogi ekspresowej na odcinku Miękowo–Rzęśnica. Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc wydał zezwolenie na realizację tej inwestycji.

czytaj wiecej
18
od lewej - wicewojewoda, wojewoda przy mównicy, kurator oświaty i wicekurator oświaty
2019-04-10

Pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych za nami

We wszystkich szkołach gimnazjalnych - czyli w 309 - na terenie Pomorza Zachodniego odbyły się dziś do egzaminy gimnazjalne. Do pierwszego dnia egzaminów przystąpiło 14 tys. 772 uczniów.

czytaj wiecej
19
wojewoda składa wieniec pod pomnikiem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, obok stoi wicewojewoda
2019-04-10

9. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Wojewoda Tomasz Hinc i wicewojewoda Marek Subocz uczcili pamięć Ofiar katastrofy smoleńskiej w Szczecinie składając kwiaty m.in. pod pomnikiem śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Kwiaty w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Premiera Mateusza Morawieckiego złożono również w Kołobrzegu na grobie śp. Sebastiana Karpiniuka.

czytaj wiecej
20
2019-04-04

Współpraca przygraniczna

XXXVIII Posiedzenie Komitetu ds. Współpracy Przygranicznej Polsko-Niemieckiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej odbyło się w środę (3 kwietnia) w Kołobrzegu.

czytaj wiecej
21
widok klatki schodowej od strony holu głównego w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie
2019-02-28

Większe wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Sytuacja osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności jest pod wieloma względami bardzo trudna i wymaga kompleksowych rozwiązań. Jedną z form wsparcia jest podpisany dzisiaj przez minister Elżbietę Rafalską program „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” edycja 2019. Program finansowany będzie ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. W tym roku będzie to 60 mln zł.

czytaj wiecej
22
wojewoda ze zwycięzcami konkursu
2018-05-18

Najlepsi w udzielaniu pierwszej pomocy

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 21 ze Szczecina zwyciężyła w finale IV konkursu dotyczącego zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Puchar zwycięzcom wręczył wojewoda Tomasz Hinc.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę