Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności

Aktualności


1
zdjęcie z koncertu
2018-12-18 nowe!

Koncert Janusza Radka dla Niepodległej

„1918-2018.PL” to tytuł koncertu Janusza Radka, wieńczącego wojewódzkie obchody jubileuszowego roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert odbył się w poniedziałek, 17 grudnia w Studiu Koncertowym S-1 im. Jana Szyrockiego.

czytaj wiecej
2
budynek ZUW od frontu
2018-12-18 nowe!

24 grudnia ZUW nie pracuje

W wigilię Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie i Delegatura ZUW w Koszalinie będą nieczynne.

Pracownicy urzędu odpracowali ten dzień w sobotę, 15 grudnia.

czytaj wiecej
3
wiceminister Maciej Kopeć i wojewoda Tomasz Hinc oddają hołd poległym
2018-12-17 nowe!

W 48. rocznicę

Dziś w Szczecinie oddaliśmy hołd Ofiarom Grudnia `70

czytaj wiecej
4
2018-12-17 nowe!

Startują 4 konkursy w ramach programu „Od wykluczenia do aktywizacji”

3,34 mln zł przeznaczono w 2019 roku na konkursy w ramach „Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo”. Oferty można składać do 7 stycznia 2019 r.

czytaj wiecej
5
2018-12-15

Droga w powiecie wałeckim przebudowana

W ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 przebudowano drogę powiatową Zdbowo-Mączno-Rutwica w powiecie wałeckim.

czytaj wiecej
6
mapa z naniesionym przebiegiem obwodnicy
2018-12-14

Wybrano wykonawcę na dokumentację dla Zachodniej Obwodnicy Szczecina w ciągu drogi S6

Dzisiaj został dokonany wybór najkorzystniejszej oferty w przetargu na wykonanie badań geologicznych wraz z elementami Koncepcji Programowej dla Zachodniej Obwodnicy Szczecina w ciągu drogi S6.

czytaj wiecej
7
tablica upamiętniająca ofiary systemu komunistycznego
2018-12-13

Pamięć o 13 grudnia

13 grudnia, w Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc złożył kwiaty pod bramą Stoczni Szczecińskiej. Hołd ofiarom systemu komunistycznego oddano także na szczecińskim placu Grunwaldzkim, gdzie wojewoda złożył kwiaty pod pamiątkową tablicą.

czytaj wiecej
8
odznaczeni
2018-12-12

Pro Patria w ZUW

Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Kasprzyk wręczył dziś Medale „Pro Patria”. Uroczystość z udziałem wicewojewody Marka Subocza odbyła się w Sali Rycerskiej ZUW. Odznaczenia 20 osobom przyznał szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, na wniosek Zarządu Stowarzyszenia Społecznego „Grudzień’70/Styczeń’71”.

czytaj wiecej
9
logo programu
2018-12-12

Dotacje na poprawę bezpieczeństwa

Można już składać wnioski w kolejnym „Programie ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. W 2019 roku na realizację programu zarezerwowano kwotę 6 milionów złotych.

czytaj wiecej
10
od lewej - przewodnicząca rady Miejskiej w Sławnie, wicewojewoda, burmistrz Sławna przecinają wstęgę na ulicy
2018-12-10

Otwarcie przebudowanej drogi w Sławnie

W Sławnie zakończyła się przebudowa ulicy M. Kopernika wraz ze skrzyżowaniami i częścią ul. Matejki. W uroczystym otwarciu inwestycji dofinansowanej środkami rządowymi uczestniczył wicewojewoda Marek Subocz.

Fot. Urząd Miejski w Sławnie

czytaj wiecej
11
wojewoda i generał stoją z uściśniętymi dłońmi po podpisaniu porozumienia
2018-12-10

Współpraca z Korpusem

Porozumienie określające zasady współpracy pomiędzy Wojewodą Zachodniopomorskim a dowództwem Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie podpisali dziś Tomasz Hinc i generał broni Sławomir Wojciechowski.

czytaj wiecej
12
logo programu
2018-12-10

Zmiany w Opiece 75 plus

Od 10 grudnia gminy będą mogły składać zapotrzebowanie na środki finansowe w ramach nowej edycji programu „Opieka 75+”, na realizację usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób powyżej 75. roku życia. Program w przyszłym roku będzie działał w rozszerzonej formule.

czytaj wiecej
13
mapa z zaznaczonym na czerwono przebiegiem nowej drogi wspomagającej
2018-12-07

Pozwolenie na drogę wspomagającą drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na budowie drogi wspomagającej Niedźwiedź-Szczecin Zdunowo. Inwestycja będzie częścią budowy drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa.

czytaj wiecej
14
wojewoda Tomasz Hinc i dr hab. n. med. Marcin Sawicki
2018-12-07

Nowi konsultanci wojewódzcy

Powołania na konsultantów medycznych wręczył dziś wojewoda Tomasz Hinc. Konsultantem wojewódzkim w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej został dr hab. n. med. Marcin Sawicki, a konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chirurgii onkologicznej dr n. med. Rafał Uciński.

czytaj wiecej
15
budynek ZUW z oddali
2018-12-06

Rozstrzygnięcie nadzorcze do uchwały o przewozie osób

Wojewoda Zachodniopomorski stwierdził nieważność części przepisów uchwały RM Szczecin z 30 października 2018 zmieniających uchwałę w sprawie przepisów porządkowych dotyczących przewozu osób i bagażu ręcznego środkami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez Gminę Miasto Szczecin - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

czytaj wiecej
16
budynek ZUW widziany od frontu
2018-12-06

Zezwolenie na przebudowę węzła Głębokie

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc wydał dziś decyzję zezwalającą na budowę węzła przesiadkowego Głębokie oraz modernizację skrzyżowania al.Wojska Polskiego-ul.Zegadłowicza-ul.Kupczyka-ul.Miodowa wraz z remontem ul.Kupczyka do granic administracyjnych Szczecina.

czytaj wiecej
17
logo programu Dostępność+
2018-12-03

Konsultacje projektu ustawy o dostępności

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przygotowało projekt ustawy o dostępności i skierowało go do wstępnych konsultacji ze środowiskami osób z niepełnosprawnościami.

czytaj wiecej
18
logo programu Senior+
2018-11-27

Nabór ofert na utworzenie lub wsparcie Dziennych Domów i Klubów dla seniorów

Od 26 listopada można składać oferty w otwartym konkursie nowej edycji wieloletniego programu „Senior +”, w ramach którego samorządy mogą ubiegać się o dotacje na utworzenie lub wsparcie Dziennych Domów i Klubów dla seniorów. Celem programu, który potrwa do 2020 roku, jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych. W projekcie budżetu na przyszły rok na program zapisano 80 mln złotych.

czytaj wiecej
19
wojewoda ze zwycięzcami konkursu
2018-05-18

Najlepsi w udzielaniu pierwszej pomocy

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 21 ze Szczecina zwyciężyła w finale IV konkursu dotyczącego zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Puchar zwycięzcom wręczył wojewoda Tomasz Hinc.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę