Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności

Aktualności


1
podpisanie umowy
2020-01-27 nowe!

Przewóz towarów koleją do portu w Policach będzie sprawniejszy

Podpisana dziś umowa między PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. a Multiconsult Polska na prace projektowe na budowę nowych torów, zapewniających bezpośredni dojazd do portu Police, to kolejny etap przygotowań, które po realizacji robót zwiększą konkurencyjność transportu morskiego i kolejowego. Wartość umowy na projekt dokumentacji to ok. 4,2 mln zł.

czytaj wiecej
2
wizualizacja mostu
2020-01-27 nowe!

Wody Polskie oraz PKP PLK zmodernizują most na Regalicy

Nowo powstający most kolejowy w Podjuchach będzie funkcjonalny i nowoczesny. Inwestycja ma strategiczne znaczenie dla żeglugi w Szczecińskim Węźle Wodnym i dla polsko-niemieckiej akcji lodołamania. Dziś w obecności posłów: Artura Szałabawki i Leszka Dobrzyńskiego oraz wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca i wicewojewody Marka Subocza podpisano porozumienie na realizację zadania – sygnatariuszami porozumienia byli przedstawiciele Wód Polskich oraz PKP PLK.

czytaj wiecej
3
podpisywanie umów
2020-01-27 nowe!

PLK podpisują umowy za 1,4 mld zł na linię Szczecin – Poznań

Podpisanie czterech umów, trzech na modernizację odcinka Wronki – Słonice oraz umowy na urządzenia i system sterowania oznacza dla podróżnych: wygodne perony, lepszy dostęp do kolei, krótsze i bezpieczniejsze podróże na linii Poznań – Szczecin. Przebudowa linii E59 Poznań – Szczecin o wartości ok. 4 mld zł jest jednym z największych przedsięwzięć PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z Krajowego Programu Kolejowego. Projekt współfinansowany z UE instrumentu CEF Łącząc Europę ma znaczenie dla komunikacji kolejowej Europy, Polski oraz regionów.

czytaj wiecej
4
grafika obrazująca wysokość dofinansowania i liczbę nowych placówek oraz miejsc opieki nad dziećmi do lat 3
2020-01-24

„Maluch+” – nowe rozdanie. Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki

„Maluch+” edycja 2020 to 336,6 mln zł. na tworzenie nowych miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi w całej Polsce. Do województwa zachodniopomorskiego trafi 12,5 mln zł, powstaną 23 nowe placówki opieki dla maluchów i 683 nowe miejsca.

czytaj wiecej
5
wicewojewoda przy składaniu wieńca pod tablicą upamiętniającą
2020-01-23

Rocznica katastrofy lotniczej w Mirosławcu

23 stycznia 2008 roku 20 oficerów Wojska Polskiego, którzy znajdowali się na pokładzie samolotu CASA zginęło w katastrofie lotniczej pod Mirosławcem. W obchodach upamiętniających 12 rocznicę tragedii uczestniczył wicewojewoda Marek Subocz, który odczytał list od prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

czytaj wiecej
6
budynek ZUW
2020-01-23

Zasady pobytu Brytyjczyków w Polsce po brexicie

Wielka Brytania prawdopodobnie opuści Unię Europejską 1 lutego br. na podstawie umowy o wystąpieniu. Dokument ten zawiera między innymi przepisy regulujące zasady pobytu obywateli Wielkiej Brytanii w Polsce po brexicie.

czytaj wiecej
7
wicewojewoda przemawia do siedzących uczestników spotkania
2020-01-22

Policja podsumowała ubiegły rok

Stan bezpieczeństwa w regionie w 2019 r. był tematem dzisiejszej odprawy zachodniopomorskich policjantów. Efekty pracy policji przedstawił nadinsp. Jacek Cegieła. W naradzie obok wicewojewody zachodniopomorskiego Marka Subocza uczestniczyli przedstawiciele sądów, prokuratur, służb i instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa.

czytaj wiecej
8
fragment budynku ZUW widziany spod wejścia głównego
2020-01-22

Kolejna darowizna na rzecz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stargardzie

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc wyraził zgodę na kolejną darowiznę nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa dla gminy Stargard. Nieruchomość zostanie przeznaczona na potrzeby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

czytaj wiecej
9
statuetki dla laureatów konkursu w 2019 roku
2020-01-22

Ogólnopolski konkurs „Sposób na Sukces”

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie ogłasza XX edycję ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces” na najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość na obszarach wiejskich. Zapraszamy osoby fizyczne i prawne do udziału - jesteś kreatywny, realizujesz ciekawe pomysły, tworzysz nowe miejsca pracy, zgłoś swoje przedsięwzięcie do konkursu.

Fot. Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

czytaj wiecej
10
trasa przebiegu gazociągu na mapie Polski
2020-01-21

Gazociąg Goleniów-Lwówek z pozwoleniem na budowę

Gaz-System może rozpoczynać budowę gazociągu wysokiego ciśnienia o średnicy DN 1000 Goleniów-Lwówek na terenie województwa zachodniopomorskiego. Wojewoda Tomasz Hinc podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę gazociągu stanowiącego element projektu Baltic Pipe na terenie powiatów: goleniowskiego, stargardzkiego, pyrzyckiego i choszczeńskiego.

Grafika: www.baltic-pipe.eu

czytaj wiecej
11
budynek ZUW widziany z oddali
2020-01-21

Rządowe dofinansowanie asystentów osób niepełnosprawnych

26 zachodniopomorskich samorządów uzyskało dofinansowanie z programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Umowy z gminami i powiatami na dofinansowanie kwotą ponad 2,8 mln zł usług asystentów wspierających osoby niepełnosprawne podpisał dziś wicewojewoda Marek Subocz.

czytaj wiecej
12
wspólne zdjęcie uczestników uroczystości na schodach w holu głównym ZUW
2020-01-20

Awanse nauczycieli

111 nauczycieli odebrało dziś akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. W uroczystości w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim wzięli udział m.in. wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć, wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz i zachodniopomorska kurator oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza.

Fot. Daniel Wróbel, Kuratorium Oświaty w Szczecinie

czytaj wiecej
13
wojewoda przekazuje kluczyki do samochodu strażakowi
2020-01-17

Strażacy z nowymi samochodami

9 nowych wozów dla Państwowej Straży Pożarnej na Pomorzu Zachodnim. Łączna wartość przekazanych dziś samochodów to ponad 3 mln zł. Przekazanie samochodów odbyło się w obecności wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca, zachodniopomorskiego komendanta wojewódzkiej PSP w Szczecinie nadbryg. Jacka Staśkiewicza oraz posłów: Leszka Dobrzyńskiego, Michała Jacha i Czesława Hoca.

czytaj wiecej
14
budynek ZUW z oddali
2020-01-14

Dotacja dla samorządu na ochronę przyrody

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc przekazał samorządowi województwa dotację celową w wysokości 900 tys. zł. Środki przeznaczone są na zadania z zakresu ochrony przyrody i parków krajobrazowych realizowane przez jednostki nadzorowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

czytaj wiecej
15
logo programu ASOS
2020-01-14

ASOS 2020 wystartował, można składać oferty!

Wspieranie aktywności seniorów, edukacja, integracja wewnątrz i międzypokoleniowa, usługi społeczne dla osób starszych – to główne cele Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg ogłosiła konkurs ofert do programu ASOS w edycji na rok 2020. Termin składania ofert upływa 31 stycznia br.

czytaj wiecej
16
tabliczka - Zabytek zadbany - tytuł zdobył Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie w 2014 roku
2020-01-02

Zabytek zadbany

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu „Zabytek Zadbany”, którego celem jest promocja właściwej opieki nad zabytkami – prowadzonych wzorowo prac badawczych, konserwatorskich, rewaloryzacyjnych i adaptacyjnych, a także systematycznych działań na rzecz właściwego utrzymania zabytków. Nadzór nad Konkursem w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego sprawuje Generalny Konserwator Zabytków.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę