Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności

Aktualności


1
widok na stół prezydialny z boku - na pierwszym planie wojewoda, w głębi marszałek województwa i pozostałe osoby
2019-02-20 nowe!

Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc uczestniczył dziś w posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele strony samorządowej, społecznej i pracodawców.

czytaj wiecej
2
Budynek ZUW od frontu - z ukosa
2019-02-19 nowe!

Powtórzenie wyborów do rad miejskich

W Chociwlu i Dobrzanach 31 marca odbędą się ponowne wybory do rad miejskich. Powodem jest stwierdzenie przez Sąd Okręgowy w Szczecinie nieważności wyboru dwóch radnych.

czytaj wiecej
3
jeden ze stypendystów na tle siedzących uczestników uroczystości
2019-02-19 nowe!

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Dyplomy potwierdzające uzyskanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów wręczył dziś najzdolniejszym uczniom szkół średnich wicewojewoda Marek Subocz w towarzystwie wicekuratora oświaty Jerzego Sołtysiaka. W uroczystości w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim wzięli udział stypendyści, dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice uczniów z powiatów: choszczeńskiego, goleniowskiego, gryfickiego, gryfińskiego, kamieńskiego, łobeskiego, myśliborskiego, polickiego, pyrzyckiego, stargardzkiego i miasta Świnoujście.

czytaj wiecej
4
grafika z nazwą programu i dopiskiem - ciepły posiłek dla dzieci i seniorów
2019-02-19 nowe!

Posiłek w szkole i w domu

Wojewoda Tomasz Hinc podpisał umowy z zachodniopomorskimi gminami na realizację rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. W ramach umów do gmin z budżetu państwa trafi 20 mln 235 tys. zł na zapewnienie posiłku dzieciom i potrzebującym osobom. Dotacje pokryją od 60 do 80 procent kosztów dożywiania.

czytaj wiecej
5
2019-02-18

4,4 mln uczniów ze wsparciem „Dobry start”

Zapowiadany przez premiera Mateusza Morawieckiego i uruchomiony w ubiegłym roku program „Dobry start” okazał się strzałem w dziesiątkę. Skorzystali z niego niemal wszyscy uprawnieni. Świadczenie – 300 zł na wyprawkę szkolną – trafiło w sumie do 4,4 mln uczniów.

czytaj wiecej
6
wojewoda przy mikrofonie, obok poseł Leszek Dobrzyński i przewodniczący Edward Kosmal
2019-02-15

Szansa dla Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprosi prezydenta Piotra Krzystka do rozmów na temat procesu przejęcia Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie – przekazali dziś na konferencji wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, poseł Leszek Dobrzyński i przewodniczący Solidarności Rolników Indywidualnych Edward Kosmal.

czytaj wiecej
7
grafika z napisem - proces legalizacji pobytu cudzoziemców na terytorium rzeczypospolitej Polskiej w celu kształcenia się na studiach
2019-02-14

Poradnik dla uczelni i studentów zagranicznych

Urząd do Spraw Cudzoziemców przygotował podręcznik wyjaśniający jak zadbać o legalny pobyt cudzoziemca chcącego studiować w Polsce. Materiał jest dedykowany pracownikom uczelni, którzy zajmują się rekrutacją i obsługą studentów zagranicznych. Może być także przydatny samym cudzoziemcom rozpoczynającym lub kontynuującym studia.

czytaj wiecej
8
wspólne zdjęcie uczestników uroczystości
2019-02-13

Wojskowy sprzęt dojedzie koleją na poligon w Drawsku Pomorskim

Towary i sprzęt wojskowy dojadą koleją na poligon w Drawsku Pomorskim. Dzięki współpracy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i Ministerstwa Obrony Narodowej pociągi towarowe wrócą na fragment nieczynnej linii kolejowej ze Złocieńca do Kalisza Pomorskiego i Drawna. Dziś podpisano wartą ponad 135 mln zł netto umowę na realizację inwestycji.

czytaj wiecej
9
wicewojewoda z odznaczonym i jego żoną
2019-02-12

Odznaczenie Zdzisława Wściubiaka

Krzyż Orderu Krzyż Niepodległości wręczył dziś Zdzisławowi Wściubiakowi wicewojewoda Marek Subocz. Odznaczenie nadał Prezydent Andrzej Duda na wniosek szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

czytaj wiecej
10
grafika informacyjna
2019-02-12

Miliony dla seniorów. Ministerstwo przyznaje dofinansowanie

Blisko 250 nowych domów i klubów dla seniora może powstać w tym roku dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Senior+”. Pieniądze trafią też do samorządów już prowadzących tego typu placówki. Mówimy w sumie o 62,6 mln złotych.

czytaj wiecej
11
wiceminister spraw wewnętrznych i administracji przemawia do komendantów służb, operatorów i młodzieży
2019-02-11

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Obchodziliśmy dziś Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Z operatorami numeru 112 spotkał się Krzysztof Kozłowski, wiceminister MSWiA oraz wicewojewoda Marek Subocz. Z tej okazji do urzędu zaprosiliśmy także dzieci ze szczecińskich szkół podstawowych.

czytaj wiecej
12
plakat promujący program
2019-02-08

Otwarte Strefy Aktywności

11 lutego rusza nabór wniosków do Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) na 2019 rok. Tegoroczny budżet wynosi 48 mln zł. Dokumenty będzie można składać do 1 marca br.

czytaj wiecej
13
żołnierze na Wałach Chrobrego
2019-01-30

W lutym rusza kwalifikacja wojskowa

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa będzie trwała od 4 lutego do 26 kwietnia. Obejmie ona około 210 tysięcy osób – przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2000 roku.

czytaj wiecej
14
wojewoda ze zwycięzcami konkursu
2018-05-18

Najlepsi w udzielaniu pierwszej pomocy

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 21 ze Szczecina zwyciężyła w finale IV konkursu dotyczącego zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Puchar zwycięzcom wręczył wojewoda Tomasz Hinc.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę