Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności

Aktualności


1
logo programu
2019-12-11 nowe!

Rządowe wsparcie aktywizacji seniorów

Do 7 stycznia 2020 r. zachodniopomorskie samorządy mogą składać wnioski o dotacje na utworzenie lub wsparcie Dziennych Domów i Klubów dla seniorów. Celem programu Senior+ jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych. W projekcie budżetu na przyszły rok na program zaplanowano 80 milionów złotych.

czytaj wiecej
2
budynek ZUW widziany od frontu, z ukosa
2019-12-11 nowe!

Pracująca sobota w ZUW

W najbliższą sobotę, 14 grudnia czynne będą Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie i Delegatura ZUW w Koszalinie. Urząd będzie pracował w zamian za 27 grudnia, który na podstawie zarządzenia szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów będzie dniem wolnym dla pracowników administracji rządowej.

czytaj wiecej
3
wspólne zdjęcie wojewody z panią konsultant
2019-12-11 nowe!

Konsultant wojewódzki w dziedzinie neurologii

Dr n. med. Anna Bajer-Czajkowska została konsultantem wojewódzkim w dziedzinie neurologii. Akt powołania wręczył dziś Pani konsultant wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

czytaj wiecej
4
trasa rurociągu na dnie Bałtyku
2019-12-10 nowe!

Baltic Pipe – kolejny krok do realizacji inwestycji

Do wojewody zachodniopomorskiego wpłynął wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu. Wniosek złożony przez Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. jest częścią postępowania w sprawie realizacji gazociągu Baltic Pipe, łączącego systemy gazownicze Danii i Polski.

czytaj wiecej
5
fragment drogi
2019-12-09

Obwodnica Gryfic z pozwoleniem na budowę

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. „Budowa obwodnicy Gryfic – połączenie dróg wojewódzkich nr 110 (ul. Niechorska) i nr 105 (ul. Piastów).

czytaj wiecej
6
grafika promująca akcję
2019-12-09

Już ponad 4 tys. zgłoszeń do akcji „Razem na Święta”!

Do akcji „Razem na Święta”, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, zgłosiło się już ponad 4 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Na kolejne zgłoszenia MEN czeka do 19 grudnia br.

czytaj wiecej
7
plansza obrazująca prawidłową jazdę na suwak
2019-12-06

Od dziś obowiązkowe korytarze życia i jazda na suwak

6 grudnia 2019 r. weszły w życie przygotowane przez Ministerstwo Infrastruktury przepisy nowelizacji ustawy - Prawo o ruchu drogowym, które wprowadzają obowiązek tworzenia drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

czytaj wiecej
8
wicewojewoda wmurowuje akt erekcyjny
2019-12-05

Budowa nowej siedziby Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

W Szczecinie odbyło się dziś uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby oddziału terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Budynek powstanie przy ul. Bronowickiej. W uroczystości wzięli udział m.in. posłowie Michał Jach, Artur Szałabawka i wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz.

czytaj wiecej
9
konferencja prasowa - przy mikrofonie poseł Czesław Hoc
2019-12-04

Nowy komendant wałeckiego szpitala

Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Wałczu z udziałem posła Czesława Hoca i wicewojewody zachodniopomorskiego Marka Subocza przedstawił nowego komendanta 107. Szpitala Wojskowego w Wałczu płk. Artura Bobruka.

czytaj wiecej
10
wspólne zdjęcie przy samochodzie
2019-12-03

Samochód dla OSP w Tucznie

Samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 6/32 został dziś przekazany z Komendy Powiatowej PSP w Wałczu do Ochotniczej Straży Pożarnej w Tucznie. W uroczystości wzięli udział poseł Czesław Hoc i wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz.

czytaj wiecej
11
wojewoda wita się z generałem dywizji Joe Jarrardem, zastępcą dowódcy wojsk USA w Europie
2019-12-03

Defender Europe-20

Generał Dywizji Joe Jarrard, zastępca dowódcy wojsk USA w Europie, spotkał się wczoraj z wojewodą zachodniopomorskim Tomaszem Hincem. Tematem rozmowy były zaplanowane na przyszły rok ćwiczenia „Defender-20”, które odbędą się m.in. na terenie Pomorza Zachodniego. To oznacza wyzwania operacyjne, logistyczne oraz wymaga wsparcia państwa gospodarza. US Army planuje przemieścić do Europy na ćwiczenie „Defender-Europe-20” blisko 40 tys. żołnierzy. To największa taka operacja od 25 lat.

czytaj wiecej
12
wojewoda odbiera petycje z rąk uczestnika manifestacji
2019-11-29

Wojewoda spotkał się z młodymi ludźmi z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego

Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski spotkał się dziś z młodzieżą, która przyszła do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

czytaj wiecej
13
logo programu Senior+
2019-11-29

Nowa edycja programu Senior+. Trwa nabór ofert

Ruszyła edycja 2020 programu Senior+. Samorządy mogą ubiegać się o dotacje na utworzenie lub wsparcie Dziennych Domów i Klubów dla seniorów. Celem programu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych. W projekcie budżetu na przyszły rok na program zaplanowano 80 milionów złotych.

czytaj wiecej
14
dziewczynka siedzi na stercie książek i czyta książkę
2019-11-29

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – Rada Ministrów przyjęła zmiany

Do 6 grudnia br. szkoły mogą składać wnioski o finansowe wsparcie na zakup książek do bibliotek szkolnych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 3. Rok 2020 jest ostatnim rokiem realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” edycji 2016-2020.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę