ZUW Szczecin. Aktualności
Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności

Aktualności


1
tabliczka pamiątkowa
2017-06-23 nowe!

MSR Gryfia położyła stępkę pod budowę promu dla PŻB

23 czerwca na pochylni Wulkan Nowy w Szczecińskim Parku Przemysłowym odbyło się położenie stępki pod budowę promu pasażersko-samochodowego (ro-pax), który powstanie w Szczecinie dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Prom wybuduje Morska Stocznia Remontowa Gryfia.

czytaj wiecej
2
minister Rafalska na tle baneru z napisem Konsultacje+
2017-06-23 nowe!

Konsultacje programu wsparcia dla rodzin

Pierwsza regionalna konferencja stanowiąca element konsultacji społecznych programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” odbyła się dziś w Szczecinie. W konferencji z udziałem minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej uczestniczył wicewojewoda Marek Subocz.

czytaj wiecej
3
Ks. abp Andrzej Dzięga z odznaczeniem - w tle flagi polska i węgierska
2017-06-22 nowe!

Węgierskie odznaczenie przyznane

Krzyż Zasługi Orderu Węgierskiego, nadany decyzją Prezydenta Węgier, wręczyła dziś Jego Ekscelencji Księdzu Arcybiskupowi Andrzejowi Dziędze, Metropolicie Szczecińsko-Kamieńskiemu ambasador Węgier pani Orsolya Zsuzsanna Kovács.

czytaj wiecej
4
wicewojewoda wręcza odznaczenie Zofii Wróblewskiej
2017-06-22 nowe!

Uhonorowanie 100-latki

Medal „Obrońcy Ojczyzny 1939-1945” odebrała dziś z rąk wicewojewody Marka Subocza Pani Zofia Wróblewska – 100-latka ze Szczecina.

czytaj wiecej
5
widok na trumnę, ołtarz i poczty sztandarowe - na pierwszym planie zdjęcie śp. płk Andrzeja Kiszki
2017-06-20

Pogrzeb pułkownika Andrzeja Kiszki

Uroczystości pogrzebowe śp. płk. Andrzeja Kiszki ps. "Dąb" odbyły się wczoraj w kościele w Nowogardzie i na cmentarzu w Rogowie. W uroczystościach uczestniczył wicewojewoda Marek Subocz, który odczytał i przekazał rodzinie zmarłego list prezydenta RP Andrzeja Dudy.

czytaj wiecej
6
budynek ZUW od frontu
2017-06-20

ZUW pracuje w sobotę

W najbliższą sobotę (24 czerwca 2017) można będzie załatwić sprawy w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie oraz delegaturze ZUW w Koszalinie. Odwiedziny urzędu w tym dniu polecamy szczególnie osobom, którym w wakacje potrzebny będzie paszport.

czytaj wiecej
7
Napis Za życiem na białym tle, podkreślony czerwoną linią
2017-06-14

Konsultacje programu wsparcia dla rodzin

23 czerwca odbędzie się w Szczecinie konferencja regionalna, będąca elementem konsultacji społecznych programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Spotkanie organizowane jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

czytaj wiecej
8
budynek ZUW od frontu
2017-06-13

16 czerwca dniem wolnym od pracy

Zgodnie z zarządzeniem Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów 16 czerwca (piątek) jest dla pracowników administracji rządowej dniem wolnym od pracy. W zamian, sprawy urzędowe można będzie załatwić w ZUW w sobotę, 24 czerwca. W tym dniu urząd będzie czynny od 8.00 do 15.00.

czytaj wiecej
9
od lewej - wiceprezes zachodniopomorskiego WOPR Apoloniusz Kurylczyk i wicewojewoda Marek Subocz - podpisujący umowę
2017-06-13

Bezpiecznie nad wodą

Umowy na działania w zakresie bezpieczeństwa wodnego podpisał dziś wicewojewoda Marek Subocz z przedstawicielami WOPR i OSP.

czytaj wiecej
10
widok na budynek ZUW od frontu - pod kątem
2017-06-13

Wojewoda poszukuje podmiotu do wspólnego projektu

Wspólne przygotowanie wniosku o dofinansowanie oraz realizacja projektu – w przypadku uzyskania dofinansowania, to zadanie podmiotu publicznego lub prywatnego, który razem z wojewodą będzie aplikował o środki z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI). Wojewoda zachodniopomorski ogłasza otwarty nabór na partnera do ubiegania się o ponad 2,3 mln zł na integrację cudzoziemców.

czytaj wiecej
11
banknoty stu i pięćdziesięciozłotowe
2017-06-13

Pieniądze na poprawę standardu placówek dla osób bezdomnych

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza dodatkowy otwarty konkurs ofert w ramach Programu wspierającego rozwiązywanie problemu bezdomności. Do konkursu mogą przystąpić podmioty działające na rzecz osób bezdomnych.

czytaj wiecej
12
wspólne zdjęcie tegorocznych wyróżnionych
2017-06-12

Wyróżnienia dla naukowców

7 naukowców o największym i najciekawszym dorobku odebrało w niedzielę Zachodniopomorskie Noble. Podczas uroczystości w Akademii Sztuki w Szczecinie wyróżnionym gratulował wojewoda Krzysztof Kozłowski.

czytaj wiecej
13
za stołem prezydialnym od lewej - wojewoda, minister i dyrektor NFZ
2017-06-10

Minister zdrowia w Szczecinie

Wprowadzenie sieci szpitali oraz planowane zmiany w systemie opieki zdrowotnej były tematami dzisiejszego spotkania ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, wojewody Krzysztofa Kozłowskiego i dyrektora szczecińskiego oddziału NFZ Dariusza Ruczyńskiego z dyrektorami szpitali i starostami w ZUW.

czytaj wiecej
14
logo programu Maluch plus
2017-06-09

Dodatkowy konkurs w ramach programu Maluch

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło otwarty konkurs ofert w ramach programu „Maluch plus” 2017 - edycja specjalna „Za życiem”. Dodatkowy program ma wspierać rozwój i dostępność do żłobków i klubów dziecięcych dla dzieci niepełnosprawnych i wymagających szczególnej opieki.

czytaj wiecej
15
premier Beata Szydło przemawia na tle gazoportu
2017-06-09

Premier Beata Szydło: Pierwszy transport gazu z USA do Polski na pewno będzie odnotowywany w podręcznikach historii

Gazoport im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest gwarancją bezpieczeństwa Polski. Gazoport łączy dwa priorytety rządu: bezpieczeństwo i rozwój – powiedziała premier Beata Szydło podczas uroczystości odbioru pierwszej dostawy amerykańskiego gazu skroplonego do Polski.

czytaj wiecej
16
wspólne zdjęcie z premier Beatą Szydło i najważniejszymi uczestnikami kongresu
2017-06-09

Przywracamy świetność polskiemu przemysłowi stoczniowemu

Dla polskiego rządu kwestia odbudowy, rozwoju i wsparcia przemysłu stoczniowego oraz rozwój polskich portów i żeglugi śródlądowej jest zadaniem priorytetowym i strategicznym w wymiarze gospodarczym, bezpieczeństwa, suwerenności i niezależności naszej ojczyzny – powiedziała premier Beata Szydło na 5. Międzynarodowym Kongresie Morskim w Szczecinie.

czytaj wiecej
17
budynek ZUW od frontu
2017-06-06

Ruch bezwizowy z Ukrainą

11 czerwca 2017 r. zniesiony zostanie obowiązek posiadania wizy przez obywateli Ukrainy podróżujących do UE. Warunkiem będzie posiadanie paszportu biometrycznego, a pobyt w ramach ruchu bezwizowego nie będzie mógł trwać dłużej niż 90 dni w ciągu 180-dniowego okresu. Liberalizacja przepisów nie dotyczy wjazdu do Wielkiej Brytanii i Irlandii.

czytaj wiecej
18
wejście główne do gmachu ZUW
2017-05-22

Nagrody specjalne dla pracowników socjalnych

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego minister rodziny, pracy i polityki społecznej przyznaje nagrody specjalne za wybitne oraz nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej. Kandydatów do nagrody można zgłaszać do 31 lipca br.

czytaj wiecej
19
żaglówka na Odrze, w tle żaglowce
2017-05-19

Przewodnik dla żeglarzy i armatorów jachtów

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej opublikowało materiał dla żeglarzy, właścicieli i armatorów jachtów o długości do 24 m. Przewodnik zawiera informacje dotyczące wymogów formalno-prawnych oraz rekomendacje MGMiŻŚ w zakresie bezpieczeństwa.

czytaj wiecej


pokaż archiwalne
cofnij do druku na górę