Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności - Odznaczenia w ZUW

2019-01-29

Odznaczenia w ZUW

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Srebrny i Brązowe Krzyże Zasługi, Medal Złoty za Długoletnią Służbę i Krzyże Zesłańców Sybiru wręczył podczas dzisiejszej uroczystości w ZUW wicewojewoda Marek Subocz.

wicewojewoda przypina odznaczenie odznaczonemu
W czasie uroczystości wicewojewoda wręczył również Medal „Pro Patria”, odznakę honorową „Za Zasługi dla Geodezji i Kartografii”, atakże „Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości”.
 
Lista odznaczonych
 
Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski pośmiertnie odznaczony został Zygmunt Najmrodzki (odznaczenie odebrała osoba z rodziny).
 
Za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczony został Leszek Wiesław Szaciłło.
 
Za zasługi w działalności na rzecz polskiej muzyki chóralnej Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczony został Ryszard Waldemar Sławiński.
 
Za zasługi w działalności na rzecz środowiska diagnostów laboratoryjnych Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczona została Jadwiga Rucińska.
 
Za zasługi dla kultury polskiej Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczona została Katarzyna Wilkońska.
 
Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków, wynikających z pracy zawodowej Medalem Złotym Za Długoletnią Służbę odznaczeni został Ireneusz Stanisław Kiryk.
 
Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadaniu odznaczeń dla osób deportowanych i więzionych w łagrach, obozach i miejscach zsyłek Krzyżem Zesłańców Sybiru odznaczone zostały:
  1. Nadzieja Jadwiga Żołnierska
  2. Regina Rutkowska-Szostek
  3. Helena Mazur (odznaczenie odebrała osoba z rodziny).
W uznaniu szczególnych zasług w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych uhonorował Medalem „Pro Patria” Jadwigę Jaworską.
 
W uznaniu szczególnych zasług w dziedzinie geodezji i kartografii minister infrastruktury i budownictwa nadał odznakę honorową „Za Zasługi dla Geodezji i Kartografii” Romanowi Kozubkowi. 
 
W 100-lecie odzyskania niepodległości oraz na pamiątkę odrodzenia Państwa Polskiego prezes Rady Ministrów nadał odznaki okolicznościowe „Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości”:
  1. Janowi Bieleninikowi
  2. Piotrowi Myncowi
  3. Stanisławowi Pabianowi
  4. Krzysztofowi Sosinowi.Galeria zdjęć:

wicewojewoda gratuluje odznaczonemu

697 kB
1280 x 853 pix
wicewojewoda przypina odznaczenie

688.8 kB
1280 x 853 pix
wicewojewoda gratuluje odznaczonemu

689.5 kB
1280 x 853 pix
odznaczeni siedzący podczas uroczystości

764 kB
1280 x 853 pix
widok na siedzących odznaczonych

743.2 kB
1280 x 853 pix
cofnij do druku na górę