Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności - Zostań operatorem numeru 112

2018-05-16

Zostań operatorem numeru 112

Jesteś opanowany, radzisz sobie ze stresem, umiesz komunikować się w języku obcym i szukasz pracy? Możesz spróbować swoich sił jako operator numerów alarmowych.

stanowisko pracy operatora numerów alarmowych - monitory z informacjami i mapami

Pracowników do obsługi numerów alarmowych poszukuje Centrum Powiadamiania Ratunkowego. To tu odbierane są połączenia kierowane na numer alarmowy 112. W związku ze stałą rozbudową systemu (m.in. planowanym uruchomieniem w CPR obsługi numeru 997) dodatkowo zatrudnionych będzie 21 osób.

- Operatorzy pracują w 12-godzinnym systemie zmianowym – mówi Małgorzata Smolarek, kierownik CPR - Każde stanowisko operatora numerów alarmowych wyposażone jest w cztery monitory, komputer, telefon i zestaw słuchawkowy.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy to m.in: wykształcenie co najmniej średnie, znajomość jednego języka obcego na poziomie komunikatywnym, dyspozycyjność, opanowanie oraz radzenie sobie ze stresem, umiejętność skutecznej komunikacji i precyzyjnego przekazywania informacji oraz znajomość ustaw: o systemie powiadamiania ratunkowego, zarządzaniu kryzysowym, Państwowym Ratownictwie Medycznym. Jednak to nie wszystko.

- Kandydat na to stanowisko będzie musiał także ukończyć szkolenie operatorów numerów alarmowych, zdać egzamin i zdobyć certyfikat – dodaje Małgorzata Smolarek.

- To wymagająca praca, ale niezwykle satysfakcjonująca – mówi jeden z operatorów 112 Karol Kowalski – Świadomość tego, że swoim działaniem często możemy przysłużyć się do ratowania życia ludzkiego jest bezcenna.

Wynagrodzenie zasadnicze brutto to 2,400 zł. Po zdaniu egzaminu z wynikiem pozytywnym wynagrodzenie zasadnicze brutto wyniesie 2,598 zł. Więcej informacji o naborze znajduje się w zakładce "Praca".
 


informacje o artykulewersje artykułu
pozycja wytworzona dnia: 2018-05-16 o godzinie: 14:51:54 przez użytkownika Piotr Pieleszek
ostatnia modyfikacja treści wykonana dnia: 2018-05-16 o godzinie: 14:51:54 przez użytkownika Piotr Pieleszek
publikacja treści wykonana dnia: 2018-05-16 o godzinie: 14:53:28 przez użytkownika Piotr Pieleszek
licznik odwiedzin: pozycję odwiedzono 462 razy.
historia wersji:
2018-05-16, 14:51:54 - Piotr Pieleszek
cofnij do druku na górę