Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Dla mieszkańców - Zdrowie - Światowy Tydzień Jaskry - akcja bezpłatnych badań dla mieszkańców

2018-02-01

Światowy Tydzień Jaskry - akcja bezpłatnych badań dla mieszkańców

W związku ze zbliżającym się Światowym Tygodniem Jaskry, przypadającym na okres 11.03 - 17.03.2018 r., jako Organizacja, dla której dobro pacjentów jest wartością nadrzędną, zwracamy się do Państwa z prośbą o poparcie i włączenie się do akcji „Polscy Okuliści Kontra Jaskra” realizowanej przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne, Sekcję Jaskry Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i przy wsparciu Polskiego Związku Niewidomych.

Jaskra jest jedną z najgroźniejszych chorób oczu, ponieważ nieleczona prowadzi do nieodwracalnej utraty wzroku. Dotyczy niemal 800 000 osób w całej Polsce, z czego blisko połowa nie wie, że jest chora. Ograniczenie w dostępie do specjalisty i konieczność skierowań to jedna z barier we wczesnej diagnostyce jaskry, skutkująca rosnącą liczbą osób niewidomych w naszym kraju.

W akcji bezpłatnych badań przesiewowych dla pacjentów przeprowadzonej w 2017 roku wzięły udział aż 64 ośrodki w 41 miastach. Na badania zgłosiło się prawie 3000 pacjentów. Liczymy na to, że tegoroczna akcja sięgnie jeszcze szerzej i dotrze do mieszkańców wszystkich miast w całej Polsce.

Państwa zaangażowanie to szansa na uratowanie wzroku wielu chorym. Szczegóły dotyczące akcji można znaleźć na stronie: www.tydzienjaskry.pto.com.pl.
 

Zgłoszenia gabinetów do uczestnictwa w akcji będą przyjmowane do 28 lutego 2018 r. 
 

W imieniu Zarządu Głównego zapraszają
  

Prof. dr hab. n. med.
Iwona Grabska-Liberek
PREZES POLSKIEGO TOWARZYSTWA OKULISTYCZNEGO


Dr hab. n. med.
Anna Kamińska
PRZEWODNICZĄCA SEKCJI JASKRY POLSKIEGO TOWARZYSTWA OKULISTYCZNEGO


 


cofnij do druku na górę