ZUW Szczecin. Premier Beata Szydło: Pierwszy transport gazu z USA do Polski na pewno będzie odnotowywany w podręcznikach historii
Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Dla przedsiębiorców - Zainwestuj w Zachodniopomorskie - Premier Beata Szydło: Pierwszy transport gazu z USA do Polski na pewno będzie odnotowywany w podręcznikach historii

Premier Beata Szydło: Pierwszy transport gazu z USA do Polski na pewno będzie odnotowywany w podręcznikach historii

Gazoport im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest gwarancją bezpieczeństwa Polski. Gazoport łączy dwa priorytety rządu: bezpieczeństwo i rozwój – powiedziała premier Beata Szydło podczas uroczystości odbioru pierwszej dostawy amerykańskiego gazu skroplonego do Polski.

„Takie dni jak dzisiaj przechodzą do historii – powiedziała premier Beata Szydło komentując wpłynięcia do terminala w Świnoujściu pierwszego statku z ładunkiem LNG z USA. Ten pierwszy transport gazu z USA do Polski na pewno będzie w przyszłości odnotowywany w podręcznikach historii. Ten dzień jest takim symbolicznym dniem, który pokazuje, że Polska rzeczywiście realizuje idee bezpiecznego kraju – podkreśliła premier.

Chcemy być krajem rozwijającym się i bezpiecznym

Ta inwestycja łączy w sobie dwa priorytety polskiego rządu: bezpieczeństwo i rozwój – podkreśliła premier Beata Szydło. Według niej wyniki ekonomiczne i gospodarcze – które są twardymi i realnymi – pokazują, że droga wybrana przez polski rząd jest drogą nie tylko w dobrym kierunku, ale przede wszystkim skuteczną. Szefowa rządu zadeklarowała, że będzie kontynuować ten wybrany kurs. Dzisiaj Polska może mówić, że jest państwem bezpiecznym i suwerennym również dlatego, że mamy tak wspaniałe inwestycje – powiedziała Beata Szydło. Premier wyraziła nadzieję na dalszą i jeszcze efektywniejszą współpracę ze Stanami Zjednoczonymi.

Strategiczna inwestycja

Gazoport im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego został oddany do użytku w 2015 r. Zdaniem szefowej rządu stanowi gwarancję bezpieczeństwa Polski. Przy okazji odbioru pierwszej dostawy skroplonego gazu z USA, premier Beata Szydło podkreśliła znaczącą rolę śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, którego myśl strategiczna legła u podstaw tej inwestycji. Szefowa rządu przypomniała również, że premier Jarosław Kaczyński podjął decyzję, by sfinansować to przedsięwzięcie.

Źródło: premier.gov.pl 


informacje o artykulewersje artykułu
pozycja wytworzona dnia: 2017-07-18 o godzinie: 08:27:09 przez użytkownika Piotr Pieleszek
ostatnia modyfikacja treści wykonana dnia: 2017-07-18 o godzinie: 08:27:50 przez użytkownika Piotr Pieleszek
publikacja treści wykonana dnia: 2017-07-18 o godzinie: 08:27:50 przez użytkownika Piotr Pieleszek
licznik odwiedzin: pozycję odwiedzono 337 razy.
historia wersji:
2017-07-18, 08:27:50 - Piotr Pieleszek
2017-07-18, 08:27:09 - Piotr Pieleszek
cofnij do druku na górę