Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności - Interna w Zdrojach – czasowo zamknięta

2017-03-01

Interna w Zdrojach – czasowo zamknięta

Wicewojewoda Marek Subocz wydał zgodę na czasowe zaprzestanie działalności leczniczej Oddziału Chorób Wewnętrznych szpitala w Zdrojach. Powodem są braki kadrowe – brakuje lekarzy chorób wewnętrznych. Oddział będzie nieczynny od dziś do końca kwietnia

Z wnioskiem o czasowe zamknięcie oddziału (do 30 kwietnia br.) zwrócił się do wojewody dr Paweł Gonerko zastępca dyrektora ds. lecznictwa opieki nad matką i dzieckiem oraz szpitala ogólnego SPSZOZ „Zdroje” w Szczecinie.

Wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Zachodniopomorski oddział NFZ. Warunkiem czasowego zamknięcia oddziału jest zapewnienie konsultacji internistycznych dla pacjentów przyjmowanych w ramach izby przyjęć oraz zapewnienie udzielania świadczeń w sposób kompleksowy, obejmujący wykonanie niezbędnych badań, w tym laboratoryjnych i diagnostyki obrazowej.

Wicewojewoda Marek Subocz na wczorajszym spotkaniu z dyrektorami szczecińskich szpitali, dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i dyrektorem zachodniopomorskiego NFZ zwrócił się z prośbą o przyjmowanie dodatkowych pacjentów przez okres dwóch miesięcy w innych placówkach.

- To ważne, żeby pacjenci dostali pomoc w pozostałych szpitalach – apelował na spotkaniu wicewojewoda Subocz – Liczę także na wsparcie NFZ w zakresie dodatkowego finansowania pacjentów, którzy trafią do innych szczecińskich szpitali zamiast na oddział chorób wewnętrznych w Zdrojach.

Dr Gonerko zadeklarował, że będzie podejmował wysiłki, by w czasie zawieszenia działalności oddziału pozyskać lekarzy do pracy i przywrócić działalność oddziału.


cofnij do druku na górę