Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności - Święto Szczecińskiej Dywizji

2019-06-14

Święto Szczecińskiej Dywizji

Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz wziął udział w uroczystym apelu z okazji Święta 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej im. B. Krzywoustego.

podniesienie flagi na maszt

Dowódcy 12DZ, gen. Maciejowi Jabłońskiemu złożono meldunek oraz wręczony proporzec rozpoznawczy. Uroczystości dopełniło wręczenie odznaczeń i wyróżnień.

- 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana jest związkiem taktycznym, który już na trwałe wpisał się w krajobraz społeczny naszego miasta i regionu – podkreślił w swoim wystąpieniu wicewojewoda Marek Subocz - Jednostki Dywizji rozlokowane w Szczecinie i innych miejscowościach województwa stały się wyrazistym symbolem obecności Państwa Polskiego na ziemiach nadbałtyckich i nadodrzańskich. Oddziały i pododdziały Dywizji odgrywają również ważną rolę w życiu społecznym, ekonomicznym i kulturalnym miejscowości, w których stacjonują. Przede wszystkim jednak są kluczowymi elementami systemu obronnego Rzeczypospolitej, a przez to gwarantami naszego bezpieczeństwa.

Wicewojewoda podziękował za służbę pełnioną na straży bezpieczeństwa militarnego Rzeczypospolitej oraz złożył życzenia wszystkim żołnierzom oraz pracownikom cywilnym 12 DZ:

- Życzę, aby następne lata Waszego żołnierskiego trudu upływały w zdrowiu, radości i pogodzie ducha oraz wiązały się z sukcesami w życiu osobistym. Wierzę, że tradycyjne wartości wyrażające się w pięknej dewizie „Bóg, Honor, Ojczyzna” pozostaną na zawsze fundamentem Waszej patriotycznej postawy, a służba na rzecz bezpieczeństwa Polski będzie powodem do osobistej dumy i rosnącego uznania ze strony wszystkich obywateli Rzeczypospolitej.

 
Galeria zdjęć:

podniesienie flagi państwowej na maszt

981.3 kB
1280 x 853 pix
wicewojewoda gratuluje żołnierzom

1307.2 kB
1600 x 1067 pix
widok na trybunę honorową

1272.4 kB
1600 x 1067 pix
cofnij do druku na górę