ZUW Szczecin
Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Dla mieszkańców - Bezpieczeństwo - Pomoc bezdomnym w czasie mrozów
Zarchiwizowana wersja publikowanej treści z dnia: 2013-11-14

Pomoc bezdomnym w czasie mrozów800 170 010 z telefonów stacjonarnych lub 696 03 11 68 z komórkowych, to numery bezpłatnej infolinii na rzecz osób bezdomnych.

Infolinia służy osobom bezdomnym, które uzyskają informację o placówkach udzielających wsparcia – noclegowniach i jadłodajniach, a także wszystkim, którzy w okresie zimowym zauważą osobę potrzebującą pomocy. Przyjmowane przez pracowników Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego zgłoszenia kierowane są do odpowiednich służb (pogotowie ratunkowe, policja, straż miejska).

W 114 placówkach pomocy społecznej  do dyspozycji bezdomnych jest 1747 miejsc. Zachodniopomorskie schroniska zapewnią 1557 z nich, noclegownie – 120, ogrzewalnie – 30. Dodatkowo w domach pomocy społecznej dostępnych będzie 40 miejsc interwencyjnych.


Z myślą o chorych powstało pierwsze w Szczecinie schronisko z miejscami dla 70 osób bezdomnych. Obiekt prowadzony jest przez Szczecińskie Stowarzyszenie „Złoty Wiek”. W schroniskach i jadłodajniach na terenie województwa wydawanych będzie 2185 gorących posiłków.

 

Szczegółowe informacje o dostępności posiłków i miejsc noclegowych zawarte są w „Informatorze dla bezdomnych” stworzonym przez Wydział Spraw Społecznych we współpracy z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego ZUW. Informator będzie przesłany do wszystkich organów samorządu terytorialnego województwa, organizacji pozarządowych, wybranych organów administracji rządowej województwa oraz administratorów infrastruktury kolejowej i autobusowej.


informacje:
treść opublikowana dnia: 2013-11-14 o godzinie: 08:40:14 przez użytkownika Piotr Pieleszek

cofnij do druku na górę