ZUW Szczecin
Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Dla mieszkańców - Obsługa osób niepełnosprawnych
Zarchiwizowana wersja publikowanej treści z dnia: 2014-11-28

Obsługa osób niepełnosprawnychObsługa osób niepełnosprawnych w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie oraz w Delegaturze ZUW w Koszalinie

Obsługa osób niepełnosprawnych w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie oraz w Delegaturze ZUW w Koszalinieikonka przedstawiająca rysunek białego oka na czarnym tle
- Serwis ZUW Szczecin dla osób z wadą wzroku -

 

Z myślą o osobach z wadą wzroku przygotowaliśmy wersję Internetowego Serwisu Informacyjnego ZUW Szczecin w szacie kolorystycznej o podwyższonym kontraście. Aby przejść do serwisu w wersji dla osób słabo widzących kliknij poniższy link:
http://www.szczecin.uw.gov.pl/contrast.php

 

ikonka obrazująca osobę niepełnosprawną ruchowo na wózku inwalidzkimObsługa osób z dysfunkcją ruchu i poruszających się na wózu inwalidzkim
w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie

Wejście dla osób niepełnosprawnych do budynku Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz wejście do windy znajduje się od strony ul. Wały Chrobrego 4 (po prawej stronie schodów głównych - patrz film na dole strony). Na zewnątrz budynku umieszczone są tablice wskazujące kierunek poruszania się osób niepełnosprawnych w stronę wejścia dostosowanego dla ich potrzeb). Wejście to dostosowane jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu ruchu - w tym dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Obsługa osób z dysfunkcją ruchu i poruszających się na wózu inwalidzkim
w Delegaturze ZUW w Koszalinie

 


Wejście dostosowane dla osób z dysfunkcją narządu ruchu zlokalizowane jest od strony wystawowej IPN z boku budynku.
W Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie czynna jest winda osobowa, umożliwiająca również osobom z dysfunkcją narządu ruchu, wygodne przemieszczanie się na wszystkie poziomy budynku.

 


W Delegaturze ZUW w Koszalinie osoby niepełnosprawne z dysfunkcją ruchu mogą również skorzystać z rampy dojazdowej umożliwiającej osobiste złożenie w Biurze Paszportowym wniosku o wydanie paszportu oraz odebranie nowego dokumentu.

Kontakt telefoniczny w sprawie udostępnienia rampy: 94 342 8338, 94 342 8241 lub w pokojach: 134 i 125.

 

/systemfiles/userfiles/image/sluch.png

Korzystanie z usług tłumacza języka migowego
w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie zapewnia dostęp do świadczenia usług tłumacza migowego.

Tłumacze są zobowiązani do zachowania poufności treści tłumaczeń wykonywanych w ramach świadczenia usługi zgodnie z zasadami etyki zawodowej tłumacza języka migowego.

Świadczenie usługi dla osoby uprawnionej będzie bezpłatne i realizowane będzie podczas wizyty osoby uprawnionej w siedzibie Urzędu w Szczecinie oraz w Delegaturze ZUW w Koszalinie.

Zgodnie z przepisami, osoba uprawniona, która wyraża chęć skorzystania z wyżej opisanej metody komunikowania się z naszym Urzędem (w sprawach, dla których właściwy jest Wojewoda Zachodniopomorski), proszona jest o zgłoszenie (e-mailem, faksem, listownie lub poprzez inną osobę telefonicznie) tego faktu co najmniej na 3 dni robocze przed dniem skorzystania ze świadczenia(z wyłączeniem sytuacji nagłych) do:
Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie
Wydział Spraw Społecznych
ul. Wały Chrobrego 4, 70-502 Szczecin

e-mail: s@szczecin.uw.gov.pl
fax: 91 433 55 31
tel. 91 43 03 243, 91 43 03 425
nr GG: 42439853

lub

Delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie
ul. Władysława. Andersa 34, 75-950 Koszalin

e-mail: delegatura@szczecin.uw.gov.pl
fax: 94 34 23 816
tel. 94 34 28 203

 

Informacja przygotowana na podstawie Ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. nr 209, poz. 1243).

 


informacje:
treść opublikowana dnia: 2014-11-28 o godzinie: 09:51:58 przez użytkownika Piotr Pieleszek

cofnij do druku na górę