ZUW Szczecin
Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Dla mieszkańców
Zarchiwizowana wersja publikowanej treści z dnia: 2012-05-22

Dla mieszkańców
Od tego tygodnia, w każdy czwartek wydłużone będą godziny, w których można załatwić sprawy paszportowe. Oprócz poniedziałków, także w czwartki dłużej czynne będą stanowiska paszportowe w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie.

 

- Od początku maja zwiększyła się liczba osób składających wnioski o wydanie paszportu. Jest to związane nie tylko z nadchodzącym sezonem urlopowym, ale także z kończącym się terminem 10-letniej ważności wielu paszportów – mówi wojewoda Marcin Zydorowicz. - Ze względu na to, że wiele osób może przyjść do urzędu dopiero po południu, postanowiliśmy stworzyć taką możliwość dwa razy w tygodniu.  


Sprawy paszportowe w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie można załatwiać w poniedziałki, w godz. 7.45 do 16.45, we wtorki, środy i piątki od 8.00 do 14.45, a w czwartki od 8.00 do 17.30.

Paszporty można wyrabiać nie tylko w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim Szczecinie i delegaturze urzędu w Koszalinie. Punkty paszportowe czynne są również w budynkach starostw: w Wałczu, Szczecinku, Myśliborzu i Gryficach oraz w urzędach miast w Świnoujściu i Łobzie.  

 

Do złożenia wniosku o wydanie dokumentu potrzebne są m.in.: 

 

Bezpłatne formularze  wniosku o wydanie paszportu są dostępne w ZUW, Delegaturze Urzędu w Koszalinie oraz punktach paszportowych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Przy składaniu wniosku pobierane są również odciski palców. Czas oczekiwania na wydanie dokumentu wynosi miesiąc. 

 

W imieniu osoby małoletniej wniosek o wydanie dokumentu paszportowego składają we dwójkę jej rodzice lub opiekunowie. W przypadku nieobecności jednego rodzica/opiekuna wymagana jest pisemna zgoda (poświadczona przez organ paszportowy lub notariusza) drugiego z rodziców/opiekunów.

 

Wnioski o wydanie dokumentów paszportowych i ich odbiór odbywają się w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, Delegaturze Urzędu w Koszalinie oraz punktach paszportowych w Wałczu, Szczecinku, Myśliborzu, Łobzie, Gryficach i Świnoujściu. Biuro paszportowe w ZUW czynne jest dłużej w każdy poniedziałek – od 7.45 do 16.45. W pozostałe dni, czyli od wtorku do piątku - od 8.00 do 15.00.  

 

 

 

Dodatkowe informacje związane ze sprawami paszportowymi można uzyskać pod nr telefonu 91 43 03 769

 


informacje:
treść opublikowana dnia: 2012-05-22 o godzinie: 08:18:52 przez użytkownika Piotr Pieleszek

cofnij do druku na górę