ZUW Szczecin
Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Dla mieszkańców
Zarchiwizowana wersja publikowanej treści z dnia: 2012-05-22

Dla mieszkańców
Od tego tygodnia, w każdy czwartek wydłużone będą godziny, w których można załatwić sprawy paszportowe. Oprócz poniedziałków, także w czwartki dłużej czynne będą stanowiska paszportowe w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie.

- Od początku maja zwiększyła się liczba osób składających wnioski o wydanie paszportu. Jest to związane nie tylko z nadchodzącym sezonem urlopowym, ale także z kończącym się terminem 10-letniej ważności wielu paszportów – mówi wojewoda Marcin Zydorowicz
Do złożenia wniosku o wydanie dokumentu potrzebne są m.in.:

 

 

Bezpłatne formularze  wniosku o wydanie paszportu są dostępne w ZUW, Delegaturze Urzędu w Koszalinie oraz punktach paszportowych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Przy składaniu wniosku pobierane są również odciski palców. Czas oczekiwania na wydanie dokumentu wynosi miesiąc. 

 

W imieniu osoby małoletniej wniosek o wydanie dokumentu paszportowego składają we dwójkę jej rodzice lub opiekunowie. W przypadku nieobecności jednego rodzica/opiekuna wymagana jest pisemna zgoda (poświadczona przez organ paszportowy lub notariusza) drugiego z rodziców/opiekunów.

 

Wnioski o wydanie dokumentów paszportowych i ich odbiór odbywają się w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, Delegaturze Urzędu w Koszalinie oraz punktach paszportowych w Wałczu, Szczecinku, Myśliborzu, Łobzie, Gryficach i Świnoujściu. Biuro paszportowe w ZUW czynne jest dłużej w każdy poniedziałek – od 7.45 do 16.45. W pozostałe dni, czyli od wtorku do piątku - od 8.00 do 15.00.  

 

Dodatkowe informacje związane ze sprawami paszportowymi można uzyskać pod nr telefonu 91 43 03 769


informacje:
treść opublikowana dnia: 2012-05-22 o godzinie: 08:14:43 przez użytkownika Piotr Pieleszek

cofnij do druku na górę