ZUW Szczecin
Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Dla mieszkańców
Zarchiwizowana wersja publikowanej treści z dnia: 2012-04-22

Dla mieszkańców
Sezon urlopowy i wakacje już niedługo. Jeżeli planujemy wyjazd za granicę warto sprawdzić stan i datę paszportu.

- Co roku, w sezonie urlopowym, pomimo wydłużonych godzin otwarcia stanowisk paszportowych, osoby chcące wyrobić paszport mogą natknąć się na kolejki – mówi wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz – Zachęcam do tego, by spraw związanych z paszportami nie zostawiać na ostatnią chwilę.

 

Do złożenia wniosku o wydanie dokumentu potrzebne są m.in.:

 

-  kolorowa fotografia o wymiarach 3,5x4,5 cm,

-  oryginał dowodu wniesionej opłaty paszportowej (podstawowa opłata wynosi 140 zł),

-  ostatnio posiadany paszport /jeżeli był już wydany/ lub dowód osobisty.

 

Bezpłatne formularze  wniosku o wydanie paszportu są dostępne w ZUW, Delegaturze Urzędu w Koszalinie oraz punktach paszportowych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Przy składaniu wniosku pobierane są również odciski palców. Czas oczekiwania na wydanie dokumentu wynosi miesiąc. 

 

W imieniu osoby małoletniej wniosek o wydanie dokumentu paszportowego składają we dwójkę jej rodzice lub opiekunowie. W przypadku nieobecności jednego rodzica/opiekuna wymagana jest pisemna zgoda (poświadczona przez organ paszportowy lub notariusza) drugiego z rodziców/opiekunów.

 

Wnioski o wydanie dokumentów paszportowych i ich odbiór odbywają się w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, Delegaturze Urzędu w Koszalinie oraz punktach paszportowych w Wałczu, Szczecinku, Myśliborzu, Łobzie, Gryficach i Świnoujściu. Biuro paszportowe w ZUW czynne jest dłużej w każdy poniedziałek – od 7.45 do 16.45. W pozostałe dni, czyli od wtorku do piątku - od 8.00 do 15.00.  

 

Dodatkowe informacje związane ze sprawami paszportowymi można uzyskać pod nr telefonu 91 43 03 769


informacje:
treść opublikowana dnia: 2012-04-22 o godzinie: 17:46:51 przez użytkownika Piotr Pieleszek

cofnij do druku na górę